آموزش کسب درآمد از تلگرام

آموزش کسب درآمد از تلگرام

کسب درآمد از تلگرام و از شبکه‌های مجازی بسیار روتین شده است. تلگرام نیز یکی از همین شبکه‌های مجازی است که افراد زیادی را به کسب‌وکار اینترنتی مشغول کرده است. این شبکه اجتماعی، در بین افراد بسیار محبوب است و کاربران زیادی بیشتر وقت خود را صرف گشت‌وگذار در تلگرام سپری می‌کنند.

 

می‌توانید از همین ویژگی برای کسب درآمد استفاده کنید؛ اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چگونه کسب‌وکاری موفق داشته باشیم؟ تلگرام امکانات زیادی برای کاربران فراهم کرده است که از طریق آن می‌توان به کسب درآمدی درست رسید.

 

ایده‌ای مناسب برای راه‌ اندازی کانال تلگرامی پیدا کنید

برای اینکه کانال تلگرامی خود را راه‌ اندازی کنید ابتدا به یک ایده نیاز دارید. ایده شما لازم نیست که جدید باشد و می‌توانید از ایده‌هایی که قبلاً به کار گرفته‌شده است هم استفاده کنید. مهم این است که ایده شما باید کامل‌تر از بقیه ایده‌ها باشد.

برای اینکه ایده خود را پیدا کنید دنبال کانال‌هایی مربوط به ایده خود باشید که این کار را توسط موبوگرام با سرچ کردن به‌راحتی می‌توانید انجام دهید. بعد از پیدا کردن کانال‌ها آن‌ها را بررسی کنید. نقص‌ها و کم و کاستی‌های آن‌ها را پیدا کنید و بررسی کنید که چه‌کاری باعث پیشرفت و کامل شدن کانال می‌شود.

با بررسی کامل می‌توانید کانال تلگرامی خود را با همان موضوع اما کامل‌تر از بقیه راه‌اندازی کنید. راه دیگر پیدا کردن ایده، شناخت خودتان و علاقه‌مندی‌هایتان است برای مثال اگر فردی هستید که به موسیقی علاقه دارید پس در این زمینه کانال راه‌اندازی کنید و یا اگر حوصله خواندن کتاب و متن‌های طولانی را ندارید کانالی راه‌اندازی کنید و در آن کتاب‌های صوتی بگذارید.

آموزش کسب درآمد از تلگرام

برای کسب درآمد از تلگرام تولید محتوا کنید

از راه‌های دیگر درآمدزایی از تلگرام تولید محتوا و اشتراک‌گذاری آن است. حال که کانال خود را راه‌اندازی کرده‌اید و ایده مناسب را پیدا کردید باید محتوا برای کانال خود تولید کنید. محتوای خوب باعث می‌شود که اعضای کانال شما افزایش پیدا کند به‌طوری‌که از شما که ادمین کانال هستید درخواست‌های زیادی جهت تبلیغات پیشنهاد می‌شود.

پس داشتن کانال و اعضای زیاد کلید موفقیت شما است. محتوا باید مرتبط با موضوع کانال شما باشد مثلاً اگر کانال شما درزمینهٔ سلامت فعالیت دارد هیچ‌وقت نباید در آن محتوای طنز و یا سیاسی قرار داده شود. محتوایی که تولید می‌کنید باید جذاب باشد تا کاربران را به کانال خود جذب کند.

آموزش کسب درآمد از تلگرام

کاربران اختصاصی پیدا کنید

هدف از کاربران اختصاصی عده‌ای از کاربران است که به کانال شما و موضوع آن علاقه‌مند هستند و آن را دنبال می‌کنند. این کاربران اختصاصی در تلگرام در افزایش درآمد شما بسیار مؤثر می باشند. شما با جذب کاربران اختصاصی برای مثال کسانی که به موسیقی علاقه دارند.

 

یا کسانی که به آشپزی علاقه دارند می‌توانید یک روش تبلیغ راحت برای کانال خود فراهم کنید. درواقع کاربران شما مطلب شمارا به اشتراک می‌گذراند و همین امر باعث افزایش درآمد و افزایش فالوور ها می‌شود.

 

از طریق همکاری در فروش کسب درآمد کنید

همکاری در فروش یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از طریق تلگرام است. همکاری در فروش، همان فروش محصولات و خدمات شرکت‌های دیگر به ازای دریافت کمیسیون است.

برای مثال سایت آمازون برای فروش هریک از محصولات خود کمیسیونی مشخص کرده است. شما هم می‌توانید طرح‌های همکاری مشخصی ازجمله به‌صورت درصدی یا به‌صورت ریالی را به مسئولان فروش ارائه کنید.

 

روش دیگری که در مشارکت وجود دارد ایجاد پلتفرم است که باعث تسهیل کار می‌شود. بعد از ثبت‌نام لینک مخصوص محصول را که با موضوع کانال شما مرتبط است، دریافت کنید و درکانالتان قرار دهید. این لینک فقط برای شماست تا به‌درستی ردیابی شود.

 

درواقع هر فروشی که از طریق این لینک صورت بگیرد مبلغی برای آن دریافت خواهید کرد. برای موارد زیاد می‌توانید ربات دارای درگاه پرداخت بسازید. این ربات‌ها کار را راحت کرده و پیگیری برای پرداخت را حذف می‌کنند، درنتیجه زمان بیشتری برای مدیریت ارتباط با مشتری خواهید داشت.

 

در قسمت پشتیانی ربات آی‌دی تلگرام و شماره تماس خود را قرار دهید تا مشتریان بتوانند در صورت نیاز با شما ارتباط برقرار کنند و از شما کمک بگیرند.

 

 

 روش کسب درآمد از تلگرام
روش کسب درآمد از تلگرام

با شراکت با دیگران کسب درآمد کنید

شراکت به این معنا است که شما باید سراغ وب‌سایت‌ها بروید که حداقل یکی از دسته‌بندی‌ها یا مطالبشان پتانسیل خوبی برای درآمدزایی دارد.

 

اگر بتوانید با مذاکره با آن‌ها ترافیک مشخص و باکیفیتی را روانهٔ آن مطالب کنید، آن‌ها هم بخشی از درآمد حاصل از انواع تبلیغات یا فروش محصولات مربوط به آن صفحه را با شما به اشتراک می‌گذراند. البته به‌جز شراکت به ازای هر بازدیدکنندهٔ باکیفیتی از طرف کانال شما که به وب‌سایت می‌آید، هزینه‌ای دریافت می‌کنید.

 

 با استفاده از کوتاه کننده‌های لینک کسب درآمد کنید

روش دیگری که برای کسب درآمد از طریق تلگرام وجود دارد، استفاده از کوتاه کننده‌های لینک است. کوتاه کننده‌های لینک سرویس‌های تحت وب هستند که به‌وسیله کوتاه کردن لینک‌ها به کسب درآمد می‌پردازند.

 

درواقع شما می‌توانید لینک‌هایی همچون لینک دانلود موسیقی، فیلم و سریال ‌های پرطرفدار، خبرهای مهم روز و لینک سایت‌های مختلف یا صفحات خاصی از سایت‌ها را که بازدید زیادی دارند، در کانال خود به اشتراک بگذارید تا در ازای بازدیدها مبلغی به‌ حساب شما واریز شود.

 

بهتر است قبل از قرار دادن لینک مطلبی کوتاه مربوط به آن گذاشته، زیرا باعث آماده‌سازی ذهن کاربران شده و بازدهی خوبی دارد.

 

از طریق ربات‌های تلگرامی کسب درآمد کنید

از طریق ربات‌های تلگرامی کسب درآمد کنید
از طریق ربات‌های تلگرامی کسب درآمد کنید

یکی از راحت‌ترین روش‌های کسب درآمد استفاده از ربات‌های تلگرامی است. این ربات‌ها سرویس‌هایی شامل گشت‌وگذار در اینترنت، دعوت دوستان و پیشنهادها را ارائه می‌دهند که می‌توانید برای کسب درآمد از آن‌ها استفاده کنید.

 

شما بعد از ثبت‌نام در این ربات با انتخاب سرویس و انجام فعالیت‌های مربوط به آن امتیاز جمع‌آوری می‌کنید سپس با انتخاب روش پرداخت که به‌صورت ارز دیجیتالی بیت کوین یا از طریق حساب پی بال و… است درآمد کسب می‌کنید. این روش یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای کسانی است که وقت کافی برای آنلاین بودن در تلگرام ندارند.

 

 

چه کانال هایی درآمدزا می‌باشند؟

کانال های تلگرامی زیادی وجود دارند که درزمینهٔ کسب درآمد موفق بوده‌اند اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که چه موضوعاتی طرفداران زیادی دارد و باعث جذب اعضا می‌شود.

همان‌طور که گفته شد درباره روش‌های کسب درآمد از تلگرام توضیح دادیم حال می‌خواهیم به بررسی کانال هایی بپردازیم که با ساخت این کانال ها می‌توانید به‌راحتی درآمد کسب کنید.

 

کانال آموزشی

امروزه با توجه به تخصص گرا بودن افراد، کانال هایی با موضوعاتی تخصصی در یک حوزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند، برای مثال به‌جای اینکه کانالی داشته باشید که تمامی مطالب مربوط به مدیریت، رهبری، بازاریابی و… را ارائه کنید فقط یک مطلب را به‌صورت جزئی و تخصصی بپردازید.

درواقع کانال شما هر موضوعی که داشته باشد فقط در زمینهٔ همان موضوع مطلب بگذارید و موضوعات دیگر را وارد کانال خود نکنید زیرا باعث ریزش فالوور می‌شود و موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

 

درحالی‌که کانالی آموزشی مربوط به یک زمینهٔ مشخص دارید و برای رشد این کانال مطالب ارزشمندی ارائه کرده‌اید و تبلیغات انجام داده‌اید، به سراغ ارائه‌دهندگان این آموزش‌ها مانند مؤسسات برگزارکنندهٔ دوره‌های آموزشی، انتشارات یا افراد تأثیر گزار در آن حوزه بروید و کانال خود را به آن‌ها معرفی کنید تا تبلیغاتشان را در آن زمینه به شما بسپارند.

 

 

کانال نیازمندی‌ها

نیازمندی‌های آنلاین یکی از پرکاربردترین حوزه‌های کسب درآمد از تلگرام است، اما حجم پیام‌های آن به‌قدری زیاد است که پس از مدتی کاربران را خسته می‌کند و از کانال خارج می‌شوند. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که در حوزه‌های تخصصی‌شان آگهی یا اطلاعیه‌های مهم را دریافت کنند.

 

پس شما می‌توانید در یک زمینه خاص مثلاً آگهی استخدام معلم خصوصی، آگهی استخدام مهندس و… کانال خود را ایجاد کنید. اگر حوزه‌ای که انتخاب می‌کنید آگهی زیاد و یا کمی دارد آگهی‌های خود را فقط به یک شهر محدود کنید که همین امر باعث تبلیغ کانال شما و فراگیر شدن آن در شهر و اطراف آن می‌شود.

 

در این روش باید برای رشد کانال به‌صورت رایگان نیازمندی جمع‌آوری کنید و برای تبلیغ کانال هزینه کنید زمانی که به آن رشد موردنظر رسیدید به ازای قرار دادن هر آگهی هزینه اندکی دریافت کنید و آگهی را رایگان قرار دهید.

 

اما مواردی که هزینه پرداخت می‌کنند را بیشتر در معرض بازدید قرار دهید و یا می‌توانید آگهی را رایگان قرار دهید واژ طریق انتشار تبلیغات محلی درآمد کسب کنید.

 

کانال محصولات صوتی

خیلی از افراد به دلیل کمبود وقت و یا نداشتن حوصله به سراغ مطالعه کتاب نمی‌روند؛ اما اگر همان کتاب به‌صورت خلاصه و صوتی در دسترس باشد مورد استقبال این افراد قرارمی گیرد.

 

در این صورت شما باید کانالی راه‌اندازی کنید و به تولید محتوای صوتی بپردازید. برای شروع می‌توانید کتاب‌های معروف و پرفروش را خلاصه کنید.

برای این کار شما باید قسمتی از کتاب صوتی خود را در کانال قرار دهید تا مخاطبان از کیفیت و محتوای کتاب باخبر شوند. برای فروش کتاب‌ها هم می‌توانید کانال دیگری به‌صورت خصوصی ایجاد کنید.

 

در آن تمام کتاب‌های صوتی را به‌صورت کامل قرار دهید و هرکسی که مایل بود باید هزینه‌ای پرداخت کند تا بتواند عضو کانال شخصی شود و به آرشیو کتاب‌های صوتی دسترسی پیدا کند.

 

راه دیگر درفروش کتاب‌های صوتی استفاده از ربات فروشگاهی است که در مورد آن توضیح دادیم. توسط این ربات‌ها می‌توانید پروسه فروش هر کتاب را به‌صورت خودکار انجام دهید.

اگر شخصی قصد خرید داشته باشد پس از ثبت درخواست، خود ربات به‌طور خودکار به او می‌گوید چه مراحلی را باید طی کند تا لینک دانلود برای او ارسال شود.

 

کانال سرگرمی

شاید کانال سرگرمی جزء کانال های راحتی به شما پرورد که جمع‌آوری مطالب در آن راحت است و افراد زیادی به این کانال ها جذب می‌شوند؛ اما این‌طور نیست درست است که طرفداران زیادی دارد اما افراد زیادی هستند که به سراغ کسب درآمد از طریق کانال سرگرمی می‌روند پس رقابت در آن بسیار سخت است.

 

اکرمی خواهید کانال سرگرمی ایجاد کنید باید به دنبال یک تفاوت و یا همان مزیت رقابتی باشید چیزی که بقیه کانال ها از آن محروم باشند. کانال‌های مشابهی وجود دارد که ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند.

 

به‌عنوان‌مثال طراحی تصویری تمامی پست‌ها را خودشان انجام می‌دهند، یا از عکس‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند یا همان عکس‌های عادی را با کپ شن‌های (متن زیر عکس) منحصربه‌فردی منتشر می‌کنند. تمام این‌ها نیاز به‌وقت و زمان زیادی دارد. در کانال سرگرمی هم به‌صورت تخصصی کار کنید.

 

تبلیغات عادی در کانالتان قرار دهید. تعرفه تبلیغات خود را بر اساس میانگین بازدید در زمان‌های مشخص و مدت‌زمان فراگیری تبلیغات درکانالتان تعیین کنید و برای بیشتر دیده شدن پست‌های تبلیغاتی طرح‌های درآمدزایی دیگری برای مشتریان ارائه کنید.

 

می‌توانید کانالتان را مختص شهر خود کنید. شاید بازارتان محدود شود، اما شانس بیشتری برای جذب اعضای آن شهر و اجرای تبلیغات محلی دارید.

 

 

منبع: سایت شاپ پیج

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان