آنچه درمورد سئو باید بدانید

آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو

بهینه سازی موتور جستجو SEO

مجموعه ای از روش‌ ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ ها را سئو می نامند که به مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌ پردازد و در واقع روش مناسب و مداوم برای افزایش پایدار بازدید سایت ها.

 

سئو روشی بسیار کاربردی است که انواع مختلفی دارد:

  • سئو داخلی
  •  سئو خارجی
  • سئو کلاه سیاه
  • سئو کلاه سفید
  • سئو کلاه خاکستری

 

اگر از دید تکنیک های SEO  بخواهیم آن را دسته بندی کنیم، سئو به سه دسته زیر تقسیم می شود:

سئو کلاه سیاه

این نوع سئو سعی می کند موتورهای جستجو را فریب داده و اقدامات آن، قصد شبیه سازی رتبه سایت را دارد. این موارد اغلب با قوانین موتورهای جستجو مطابق نیستند. در روش های سئو کلاه سیاه از کلمات کلیدی نا مرتبط صرفا برای افزایش ترافیک سایت استفاده می شود و در صورت به کار بردن کلمات مرتبط، آنها به صورت اسپم مورد استفاده قرار میگیرند.

یکی از مزیت های این نوع SEO اینست که سایت شما به سرعت به صفحه اول گوگل می رسد اما این کار می تواند عواقبی داشته باشد. در صورتی که موتورهای جستجو متوجه ماجرا شوند، رتبه سایت شما به شدت کاهش یافته و احتمالا از نتایج جستجوی گوگل حذف می شود. همچنین کاربران نیز پس از ورود به سایت احساس خوبی نمی کنند چون معمولا با محتوای نا مربوط مواجه می شوند.

 

سئو کلاه سفید

این نوع سئو برخلاف SEO کلاه سیاه بر پایه تولید محتوای با کیفیت و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در آن است. این نوع سئو بهترین روش بازاریابی آنلاین برای کسب رتبه های بالای گوگل و جذب کاربران می باشد. با این حال کسب نتیجه در SEO کلاه سفید کمی زمانبر است، اما معمولا به نتیجه میرسد. کاربران سایت هایی را که از این طریق به نتایج بالای گوگل می رسند دوست دارند و از کیفیت محتوای آن ها راضی هستند.

 

سئو کلاه خاکستری

 

این نوع سئو ترکیب روش های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است. با این حال در آن از تکنیک هایی استفاده می شود که هنوز جای ابهام دارند و مورد تایید یا تکذیب گوگل قرار نگرفته اند. در این نوع سئو نیز مانند سئو کلاه سیاه احتمالا زود به نتیجه میرسید و در عین حال ریسک بالایی دارد.

 

سئو خارجی

 

به تمام مواردی که به بهینه یازی سایت کمک میکند ولی خارج از سایت است، گفته میشود. مانند لینک سازی، فعالیت در شبکه های اجتماعی.

 

سئو داخلی

سئو داخلی یعنی بهینه سازی موارد داخلی سایت برای موتورهای جستجو مانند کدنویسی، بهبود سرعت سایت، محتوای مناسب، عنوان سایت و …

نکته: مرز بین SEO کلاه سفید و کلاه سیاه اندازه یک گام است.باید بدانید که SEO کلاه سفید در مدت زمان بیشتری جواب میدهد ولی پایدارتر است اما در سئو کلاه سیاه، شما زود نتیجه میگیرید اما کوتاه مدت است.

 

سئوکار حرفه ای

لینک سازی

به طور کلی به ایجاد بستری برای ارجاع کاربران از صفحه‌ای به صفحه‌ای دیگر لینک سازی گویند یا به تعریف W3Schools به بخشی از سند که وقتی روی آن‌ بخش نگاه می ‌داریم علامت موس به علامت دستی کوچک تبدیل می‌شود و با کلیک بر روی آن به سندی دیگر منتقل می‌شویم لینک می‌گویند. که در سناریو داستانی‌ ما پرسش و پاسخ و ارجاع ما به پاسخ ‌ها نشان دهنده‌ی این تعریف بود.

 

انواع لینک سازی

 

لینک داخلی:

در دنیای وب به ارجاع دادن کاربران از یک صفحه به یک صفحه داخلی دیگر لینک سازی داخلی می‌گوییم.

 

لینک خارجی:

پس به طور کلی به ارجاع دادن کاربران از یک صفحه به صفحه‌ای خارج از وب سایتمان لینک سازی خارجی می‌گوییم.

 

تمام صاحبان کسب و کار در این حوزه باید بدانند انجام سئو و رسیدن به نتیجه کار یک روزه و حتی یک ماهه نیست و باید تغییرات را اعمال کنید و صبوری پیشه کنند و اصولی عمل کنند تا به نتیجه موردنظر و به جایگاه مناسب خود برسند.سعی کنید سایت را آپدیت کنید و محتواهای خوب و براساس نیاز مخاطبینتان بگذارید.تداوم در seo  بسیار مهم است.

 

منظم رفتار کنید

گوگل به سایتهای منظم توجه میکند. به طور مثال اگر در هفته سه مقاله در روزهای فرد راس ساعت ۱۲ بگذارید خیلی ارزشمند تر است از اینکه در هفته ۱۰ تا مقاله در روزهای مختلف و ساعتهای نامشخص بگذارید.اگر با نظم خاصی رفتار کنید،اعتبار سایتتان افزایش می یابد.

تمرکز روی یک تخصص

حوزه کاریتان را هرچه تخصصی تر کنید، بهتر است. سعی کنید روی یک موضوع تمرکز کنید و در آن تخصص و مهارت پیدا کنید و براساس آن محتوا و محصول تولید کنید.

بررسی رقبا

اگر کمی زیرک باشید، خواهید فهمید که رقبا در همه ی کسب و کارها نه تنها باعث رکود شما نمیشوند بلکه به راحتی میتوانید در کنار آنها رشد کنید.
در سئو، میتوانید با بررسی لینک های رقبا، عنوان هاشون و محتوایی که تولید میکنند، از آنها الهام بگیرید و پیشرفت کنید.

 

استفاده ازفضای مجازی

سعی کنید محتوای خود را به افراد بیشتری نمایش دهید. برای این کار میتوانید از وبلاگها، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و انجمن ها استفاده کنید.این کار باعث میشود هم بیشتر دیده شوید هم به برندسازی شما کمک میکند

‫2 نظر ارسال شده در “آنچه درمورد سئو باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان