اصلی ترین Motivating یا انگیزه ها در خرید

اصلی ترین Motivating یا انگیزه ها در خرید

خیلی از روانشناسان ایده این را دارند که دلایل اصلی انگیزه ها در خرید” که افراد برای خرید دارند یکی از این 5 اصل مهم هست و هیچ دلیل دیگه نمیتونه وجود داشته باشه که فرد را ترغیب به خرید کنه.

 

اولین مورد “کاهش ترس” هست:

افراد خرید میکنند تا ترسشون کمتر بشه. بنابراین شما در صفحه محصولتون اگه اون محصولتون را به کاهش یک ترس  نسبت بدین میتونید راحتتر بفروشید.

خیلیها میگن که اصلا درمورد ترس در صفحه محصول نباید صحبت کرد و منفی بافی نباید کرد. اما این موضوع کاملا اشتباه هست.

موضوع انگیزاننده ترس 2.5 برابر از مورد سوم یعنی “سود عظیم و کسب لذت” قدرتش بالاتر هست.

یعنی اگه در یک موقعیتی مشتری قرار بگیره که هم ترس از خرید داشته باشه و هم سود بیشتر و کسب لذت, اول برای دوری از گزینه اول یعنی ترس اقدام خواهد کرد.

 

دومین مورد “مورد توجه واقع شدن”:

خیلی از افراد یک محصولی را میخرند تا مورد توجه واقع بشوند.

بعنوان مثال خرید عینک آفتابی. اگه برای دیده شدن باشه, کسی هیچوقت نمیره یه عینک آفتابی رو که در پیاده رو 10 هزار تومن میفروشن بخرند. میرند یک گزینه ای انتخاب میکنن که برای همه مورد توجه باشه. و یا برگذاری یک سمینار یا همایش, مکان برگذاری میتونه خیلی مورد توجه باشه. یعنی فردی که میخواد در همایش شرکت کنه خیلی پوز میده که داره میره یه مکان خیلی شیک و معروف.

 

سومین مورد ” سود عظیم و کسب لذت”:

افراد خرید میکنند هروقت ببیند که سود خوبی در این خرید باشه. حتی حتی حتی اگه به اون محصول نیازی هم نداشته باشند.

یه مثالی براتون بزنم؛ ما یک محصول خوبی با عنوان “#فن_بیان” که قیمت این محصول 110 هزار تومن هست. ما به کاربران سایت برای تبلیغ این محصول یک ایمیل تبلیغاتی فرستادم و در قسمت قیمت این محصول اشتباهی گذاشتیم 11 هزار تومن.

فروش همین محصول قبل از ایمیل هم خوب بود ولی همین ایمیل که فرستادیم فروش این محصول به طور باور نکردنی 6 برابر شد.

این یعنی مردم به محض اینکه ببینن با خرید این محصول سود میکنند خیلی راحتتر خرید میکنند. حتی اگه اون محصول براشون نیاز نباشه.

اگه برای کسب لذت هم بخوام مثالی بزنم میتونه این باشه که مردم خیلی دوست دارن ماشینهای لوکس بخرند. درصورتیکه خیلی هم نیازی به آن ندارند. چراکه کسب لذت بخش بودن آن هست که برای خرید اقدام میکنن.

 

چهارمین مورد “کسب درآمد و صرفه جویی”:

افراد دوست دارند خرید کنند تا یا کسب درآمد کنند و یا دوست دارند در هزینه هاشون صرفه جویی کنند.

مثلا افرادی وقتی میببین در کمدشون 10 تا شلوار یا تیشرت دارند که به اندازشون نیست. با این تصور خرید میکنند که اگه فلان محصول لاغری را تهیه کنند سایزشون یا تناسب اندامشون پایین میاد و میتونند از لباسهایی که بلااستفاده هست استفاده کنند. بنابراین با این خرید میتونن در هزینه هاشون صرفه جویی کنند.

 

پنجمین مورد “تحقق آرزوها” است:

از این مورد افراد و شرکت های خیلی زیادی در دنیا و ایران  سو استفاده های زیادی میکنند.

افراد(منو تو و همه) خیلی دوست داریم خودمون رو گول بزنیم. به عنوان مثال اگه در ایران یه کتابی تحت عنوان “چگونه در کمتر از 90 روز میلیاردر شوید” اغلب و بیشتر افراد خواهند خرید. با اینکه 100 درصد مطمئن هستن و یقین دارند امکان نداره در 90 روز میلیاردر شد.

 

و چرا افراد این نوع کتابها و محصولات را میخرند؟

در دنیا یک بیزینسی هست که شما شاید نشنید باشید. نام این بیزینس “فروش امید” هست. خیلی از مدرسان و شرکتهای دنیا دارند امید میفروشند. با اینکه افراد میدونن هیچوقت نخواهند رسید به این خاسته خود ولی باز هم حاضرند پول بدهند و اون امیدی که برای هر کاری یا هدفی دیگه دارند را به صفر نرسونند.

 

یک نصحیت از مدیریت #تیم_مدیرایده_آل: شما که فروشنده یک محصولی هستین میتونید از این مورد با روش درستش و خوب استفاده کنید و خیلی هم میتونه درآمدزا باشه!

چطوری؟

برای این شما باید به نیازهای درونی مشتری یا کاربری که در سایت ثبت نام کرده یا هر کسی که میخواهید به آن شخص فروش کنید را خوب بشناسید. یعنی نیاز های خیلی عمیق فرد مدنظرم هست.

 

 

آرزوی قلبی من موفقیت شماست!

موفق باشید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟