اصول بازاریابی موفق ۲

 اصول بازاریابی موفق که سبب موفقیت در کسب و کارتان میشود:

یادبگیرید با مشتری درست صحبت کنید:

 

درست صحبت کردن،تند تند حرف زدن یا لفظ قلم حرف زدن نیست.درست صحبت کردن یعنی طوری با مشتری حرف بزنید که جذب شما شود و اعتمادی بین شما و مشتری ایجاد شود که از آن پس مشتری در هنگام خرید ،حرفای شما را نیز درنظر بگیرد.

رو در رو با مشتری همصحبت شوید .تماس چشمی برقرار کنید .سعی کنید از کوتاه و مختصر سخن بگویید.خوب به حرفای مشتریان گوش دهید.تایید و تصدیق را فراموش نکنید.

 

از چند فن مذاکره قوی استفاده کنید

 

۱٫روش صداقت

 

اگر محصولتون ایراد یا مشکلی دارد ،همان اول بگویید خیلی بهتر است و سعی کنید در کنارش مزایاهم بگویید.این گونه مشتری برای خرید اعتماد بیشتری میکند.

 

۲٫فقط یکی دیگرمونده

 

این روش از نظر روانشناختی شناخته شده است که انسان به طور ذاتی به چیزی که کم است،دقت بیشتری میکند.در واقع شما میتوانید با محدود کردن کالاهایتان ،ارزش انها را دید مشتری بالا ببرید.

 

۳٫اگر نخرید پشیمون میشوید

 

یکی از راه های ساده و راحت برای فروش بیشتر ،گوشزد کردن حس پشیمانی و ندامتی است که در اثر خرید نکردن از شما برای مشتری ایجاد میشود.برای مثال میتوانید بگویید:مطمئنید اگر خرید نکنید،پشیماننمیشوید؟همین دوتا مانده است.

 

تبلیغات رادر بازاریابی موفق  هیچ وقت فراموش نکنید:

 

تبلیغات کاری است که مشتری را وادار مبکند از شما خرید کند و از رقیبتان خرید نکند و همچنین محصول شما را به دیگران هم پیشنهاد میکند و اگر مجموعه ای تبلئعات شما صحیح باشد.

همین تبلیغات میتواند کاری کند که همه خواستار خرید محصولاتتان باشندمثلا میگویند لوازم خانگی فقط سونی یا کت و شلوار فقط هاکوپیان.

از دوران ما قبل تاریخ که تصاویر نقش‌بسته روی دیوار غارها به نوعی، هنر دست سازندگان آنها را تبلیغ می‌کرد، تا تبلیغات عصر امروز که به کمک اینترنت و موبایل ارائه می‌شود، ردپای علمی را می‌توان یافت که تبلیغات با آن رابطه‌ی تنگاتنگی دارد، علم روانشناسی.

امروزه روانشناسی تبلیغات آنقدر اهمیت یافته است که برندهای بزرگ، بخشی از درآمد سالانه‌شان را به تبلیغات اختصاص میدهند.

 

تبلیغات دیجیتالی

 

تبلیغاتی که در سطح اینترنتی میبینید، در حوزه‌ی تبلیغات دیجیتالی قرار میگیرند. در بسیاری از سایتها، تبلیغات مختلفی وجود دارند و این تبلیغات یکی از روشهایی عمده‌ی کسب درآمد برای وب‌سایت نمایش‌دهنده‌ی آن هستند.شیوه‌ی دیگر تبلیغات جدید، تبلیغات بومی هستند.

این روش از تبلیغات نیز راه دیگری برای کسب درآمد وب‌سایت‌ها است و از طریق محتوایی مربوط به برند و محصول، متن یا مقاله‌ای آن را تبلیغ می‌کند.

 

استفاده از تبلیغات مقایسه ای و اهمیت آن در کسب‌وکارها

 

اصطلاح «تبلیغات مقایسه ای» به هر شیوه‌ی تبلیغاتی‌ای مربوط می‌شود که در آن مالکِ علامت تجاری تلاش می‌کند از مقایسه‌ی میان محصولات، خدمات یا برندش با محصولات یک رقیب، سود ببرد.

در این شیوه‌ی تبلیغاتی اطلاعات مفصلی از محصولات مختلف در اختیار مشتری قرار داده می‌شود.

این اطلاعات باید به‌گونه‌ای فراهم شوند که مشتری تمایل پیدا کند محصول موردنظر را از میان محصولات مختلف انتخاب کند.

تبلیغات مقایسه ای چیست؟ ادعاهای مقایسه‌ای ممکن است تفاوت‌های زیادی با هم داشته باشند. ممکن است به‌طور صریح نام رقیب را بیان کنند یا به شکلی غیرمستقیم به آن اشاره کنند، ممکن است بر روی شباهت ها تأکید کنند یا تفاوت میان محصولات را برجسته سازند، همچنین ممکن است بیان کنند محصولی که تبلیغ می‌شود، از رقیب «بهتر» است یا «به خوبیِ آن است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان