اصول بازاریابی موفق

تعریف بازاریابی:

توان خارج کردن هزینه های مورد نیازخودم و خانواده ام به طریقی شرافتمندانه از جیب دیگران که دراین میان بتوانیم احساس خوبی به مشتری ها بدهیم و نیازهایشان را برطرف کنبم.

 

چند اصل بسیار مهم که باعث میشود در بازاریابی و در کسب و کارتان موفق باشید:

 

اصل اول:

جنسی که شما عرضه میکنید ،باید خواستهَ ی مشتری باشد .مشتری زشت ترین، بدترین جنس را هم که بخواهد ،شما حق مخالفت با خواسته انها را ندارید. برای مثال یک دکتر تغذیه باید بداند که مشتریهایش چه خواستهایی در رژیم غذاییشان میخواهد.

دکتر باید بداند که این خانومی که دستور رژیم خواسته است ،مادر یک کودک هست.همسر است،بیرون از حانه کار میکنند و همچنین درون خانه .پس اگر این دکتر بیمار بیشتر و به طبع آن پول بیشتری میخواهد باید با خواسته ی بیمارانش تاحدودی که علوم تغذیه بهش اجازه میدهد ،راه بیاید.

اصل دوم:

این شعار معروف که “حق با مشتری “است واقعا مهم است اما در کشور ما ،صاحبان مشاغل خیلی به آن توجه نمی کنند.چرا؟چون فرهنگ انتقاد پذیری نداریم و نمیتوانبم در برابر انتقادهای به حق و ناحق دیگران سکوت کنیم و از حرف حق شان نکته بیاموزیم و در برابر حرف ناحقشون به تقویت انتقاد پذیری خودمون بپردازیم.

مطمئن باشید درک این نکته به من وشما کمک میکند تا آینده کسب و کارمان را تضمین کنیم. در غیر این صورت باید بزودی کسب و کار خود را رها کنیم.

اصول بازاریابی موفق
اصول بازاریابی موفق

اصل سوم:

“سود کمتر،فروش بیشتر “این شعاریه که همه اکثرا میدانند اما متاسفانه عده کمی از کاسبها از اون استفاده میکنند. چرا؟ چون ارزان فروشی مساوی است با زحمت فراوان و بعد از تحمل اون همه زحمت در کنار اون همه وقتی که صرف کردید تازه مبتوانید به سود مناسب برسید.

ولی کمتر کسی را دیدم که حاضر باشه این زحمات فراوان را به جان بخرد و برای رسیدن به سود زیاد صبر کند.درواقع نود تا نود وپنج درصد صاحبان کسب و کارها،همگی ماهیگیرانی هستند که قصد دارند با چوب ماهیگیری از توی یک برکه،یک ماهی گنده هشتاد کیلویی صید کنند.

در جاهایی که قصدشان ارزان فروشی است باید قیمت محصولات را به حداقل برسانند و ارائه خدمات(مثل ارایه محصولات در فضای مجازی  مانند اینستاگرام) را به حداکثر.تابعد از مدتی به سود قابل تاملی برسند.

اصول بازاریابی موفق
اصول بازاریابی موفق

ارزان فروش ها چه کار میکنند:

کارهایی که رقبای ارزان فروشتان میکنند شامل مجموعه ای از کارهایی است که باعث میشه هزینه هاتون کاهش پیدا کنه.

  • محل کسب و کارشان رهن کامل است یا بگونه ای است که کار از ما مکان ازشما.
  • خرید نقدی میکنند و توی هر خرید نقدی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف میگیرند پس ۲۰ درصد ارزانتر میخره ۲۰ درصد ارزانتر هم میفروشه.
  • همیشه به دنبال راه های ارزان فروشی هستند یعنی میدانند که میتوانند جنس شان را از جاهای دیگر و توزیع کنندگان دیگری هم تهیه کنند و به اصطلاح گران نخرنند که مجبور شوند گران هم بفروشند.
  • در کنار ارزان فروشی از یک سیاست قوی هم استفاده میکنند.یک تا پنج جنس خود را به قیمت خرید یا حتی پایینتر از قیمت حرید میدهند تا هم اعتماد و اطمینان مشتری را جلب کنند و هم به عنوان ارزان فروش در ذهن مشتری بمانند.

اصل چهارم:

تنها نباید جنس ارزون به مشتری بدهید،تو باید جنس ارزان و با کیفیت به مردم ارائه کنی.مشتریها باید شمارا بخاطر کیفیت محصولات و ارائه خدماتتان بهم معرفی کنند.

 

 

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟