افزایش فروش با بازاریابی 360 درجه

بازاریابی

بازاریابی 360 درجه چیست؟
بازاریابی 360 درجه به ما و کسب و کارمان کمک میکند که  سهم بازار بیشتری داشته باشیم. یکی از ابزارهای رسیدن به سهم بازار، بازاریابی است. بهترین نوع بازاریابی، بازاریابی 360 درجه است.

+ که برای انجام آن باید از خود بپرسیم

+ چگونه بهتر است مشتریان را درگیر کنیم؟

 

 

بعضی ها براین باورند که بازاریابی 360 درجه یک فلسفه اساسی در مورد بازاریابی یکپارچه، همراه با قدرت و ابزارهای جدید وب است.

 

ارکان يک کمپين بازاريابی 360 درجه

هر چیزی که مربوط به بازاریابی باشد می تواند در یک فعالیت بازاریابی 360 درجه قرار بگیرد، مؤلفه های اصلی شامل موارد زیر است:

 

 

1- داشتن سایت

با داشتن سایت هم به مشتریان کمک میکنید که در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند و هم به کسب و کار خودتان اعتبار بیشتری میبخشید. تجربه کاربر برای وب سایت های امروزی حائز اهمیت است. این بدان معنی است که زمان بارگذاری یا افزایش سرعت سایت باید سریع باشد و وب سایت ها باید در دستگاه های تلفن همراه به خوبی نمایش داده شوند. به عبارت دیگر باید واکنش گرا باشند.

 

2-  استراتژی SEO

SEO (search engine optimization) به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، تضمین می کند که وب سایت شما در نتایج جستجو قابل مشاهده است. با وجود این که فرایندی وقت گیر است، سئو همان چیزی است که ترافیک طبیعی رایگان و عاملی را برای شما فراهم می کند که اگر به درستی انجام شود سال ها ادامه خواهد داشت.

 

پیشنهاد ما به شما

پر فروش ترین دوره در یک سال گذشته

پکیج سئوکار حرفه ای شوید

 

مهم ترین جنبه سئو مربوط به وبلاگ نویسی است که به شما امکان می دهد یک جریان ثابت از مطالب مفید و اشتراکی را ایجاد کنید و وسیله ای برای افزایش لینک های ورودی خود به شما می دهد. استراتژی های کلمات کلیدی داخلی و دریافت بک لینک ها نیز بخش مهمی از یک استراتژی موثر SEO هستند.

 

3- تبليغات PPC

تبلیغات PPC (pay per click) یا به عبارتی پرداخت به ازای هر کلیک در طیف دیگری از سئو کار می کند. هر دو با هم کار می کنند. PPC همان چیزی است که شما را به ترافیک فوری مورد نظر می رساند، اما یک بار انجام می شود. SEO برای دستیابی به ترافیک، بیشتر طول می کشد اما بارها و بارها ترافیک ایجاد می کند

 

4- بازاريابی ايميلی

بازاریابی از طریق ایمیل (Email Marketing) هنوز هم یکی از بهترین راه هایی است که منجر به تبدیل مشتریان غریبه به مشتریان وفادار می شود. با تهیه اطلاعات مفید، ایجاد پاسخگویی، در ارتباط بودن و انتشار اخبار و معاملات مهم از طریق ایمیل، می توانید بطور منظم در جلوی چشم مشتریان خود بمانید..

 

 

5- بازاريابی از طريق شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه های ارتباط با مشتریان و مشتریان بالقوه است. به راحتی میتوانید در شبکه های اجتماعی برندسازی کنید. برای پست های خود ارزش قائل شوید، همیشه به نظرات و پیام ها پاسخ دهید. هم چنین با تاکتیک های درست به نظرات منفی نیز پاسخ دهید. در واقع با یک تولید محتوای خوب و تعامل بالا میتوانید در رسانه های اجتماعی موفق باشید.

 

6- بازاريابی محتوایی (Content Marketing)

بازاریابی محتوایی بازاریابی امروزی است، زیرا مقادیر زیادی برای دنبال کنندگان شما فراهم می کند و همزمان گوگل را خوشحال می کند. از طریق محتوای با کیفیت می توانید آگاهی از برند را افزایش دهید، شرکت خود را به عنوان کارشناسان معتبر تاسیس کنید، مشتریان جدیدی را درگیر کنید و ترافیک ارگانیک را هدایت کنید.

محتوا یکی از ضروری ترین شکل های بازاریابی است و در اینجاست که ایده بازاریابی 360 تثبیت می شود. کلیه فرم های محتوا اعم از بازاریابی و غیر بازاریابی باید دارای رویکرد 360 باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.