افزونه وردپرس WP Downgrade برگشت به نسخه قبل وردپرس

افزونه وردپرس WP Downgrade برگشت به نسخه قبل وردپرس

در این فیلم آموزشی از سایت مدیر ایده آل قصد داریم به معرفی و کاربرد پلاگین کاربردی WP Downgrde برای استفاده شما همراهان گرامی برای برگرداندن نسخه نصب شده یا بروز شده وردپرس برای برگشت به نسخه قبل وردپرس بپردازیم. با ما همراه باشید.

آیا از به‌روزرسانی نسخه وردپرس خود پشیمان شده‌اید؟ می‌توانید دانگرید وردپرس را به سادگی و با استفاده از پلاگین (یا به صورت دستی) انجام دهید.

 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس مانند بسیاری دیگر از پلتفرم‌ها همیشه در حال به‌روزرسانی امکانات و رفع نقاط ضعف خود است. در این به‌روزرسانی‌ها، متخصصان سعی می‌کنند تمامی جوانب را در نظر بگیرند. از مقوله امنیت گرفته تا طراحی و رابط کاربری.

 

پیش از برگشت به نسخه قبل وردپرس بکاپ بگیرید

قبل از اینکه سراغ متدها و آموزش دانگرید وردپرس برویم، اولین و حیاتی‌ترین قدم این است که از وبسایت وردپرسی خود و تمامی اطلاعات و محتوای موجود در آن بکاپ بگیرید.

با اینکه روش‌هایی که برای دانگرید وردپرس استفاده می‌شوند، مطمئن و امن هستند، پیشنهاد ما این است که حتما پیش از هرچیز یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. زمانی که با فایل‌های هسته وردپرس سر و کار دارید، بهتر است که تمامی احتمالات را در نظر داشته باشید.

برای بکاپ گرفتن از وردپرس هم روش‌های مختلفی وجود دارد، برای مثال می‌توانید به صورت دستی و با کپی کردن فایل‌ها، یا با استفاده از پلاگین یا اینکه با استفاده از سیستم هاست خود از سایت بکاپ بگیرید.

 

یکی از پلاگین‌های محبوب برای بکاپ گرفتن از وردپرس پلاگین BackUpWordPress است. پلاگین‌های بسیار دیگری هم برای بکاپ گیری موجود هستند که می‌توانید با رفتن به وبسایت رسمی وردپرس و جستجوی پلاگین‌های بکاپ، بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

 

امکانات پلاگین BackUpWordPress

استفاده فوق العاده ساده ، بدون نیاز به راه اندازی.

در محیط کم حافظه ، “حجم پایین” کار می کند.

چندین برنامه را مدیریت کنید.

گزینه ای که هر فایل پشتیبان از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

در صورت وجود پشتیبان گیری سریعتر از zip و mysqldump استفاده می کند.

در لینوکس و ویندوز سرور کار می کند.

در ادامه می توانید فیلم افزونه کاربردی WP Downgrade که جهت بازگرداندن نسخه های قبلی wordpress به کار می رود را تماشا بفرمایید:

 

فراموش نکنید که سراغ نسخه‌های خیلی قدیمی هم نباید بروید. نسخه‌های قدیمی‌تر ممکن است مشکلات امنیتی برای وبسایت شما به همراه داشته باشند. وردپرس در نسخه‌های جدیدتر خود لایه‌های امنیتی قوی‌تری را پیاده سازی می‌کند.