دلایل عدم موفقیت کسب و کارها

عدم موفقیت کسب و کارها

عدم موفقیت کسب و کارها شدیدا به کارهایی بستگی دارد که صاحبان آنها از آن غافل هستند و با این عدم توجه،کسب و کار خود را دچار بحران میکنند.

راه ‌اندازی و مدیریت یک کسب ‌و کار کار راحتی نیست. در تصمیم ‌گیری باید به تمامی مسائل توجه نشان داد. فشاری که در این خصوص وجود دارد، ممکن است شما را به اتخاذ تصمیمی اشتباه هدایت کند و در نهایت امکان موفقیت‌ بالقوه‌ تان را از بین برود یا دست‌ کم منجربه شکست ‌تان بشود. هیچ برنامه‌ ریزی دقیق و بدون خطایی وجود ندارد که بتواند موفقیت کسب ‌وکارهای کوچک را تضمین کند. اما اشتباه ‌هایی وجود دارند که معمول است و در عین حال خطرناک هستند و صاحبان کسب ‌و کار، مرتکب آنها می‌شوند گاهی ممکن است آنها را با بحران مواجه کند.

۱٫ اهمیت ندادن به برنامه‌ ریزی

برنامه‌ ریزی ممکن است، خسته ‌کننده و کسالت ‌بار باشد، اما راه‌ اندازی یک کسب ‌و کار بدون برنامه ‌ریزی قوی، درست مانند این است که در تاریکی قدم برمی ‌دارید. سردرگم هستید و نمید انید گامهایتان را در کجا قرار میدهید. این برنامه ‌ریزی، شامل تحقیق درمورد ارائه ایده‌ کسب ‌و کار و پتانسیل بازار است. تدوین طرح کسب ‌وکار، برنامه‌ مالی و برنامه‌ بازاریابی، از مهم ‌ترین مواردی هستند که باید هنگام برنامه ‌ریزی درنظر بگیرید.

۲٫ ‌تاثیر نداشتن هدف بر عدم موفقیت کسب و کارها

وقتی کسب ‌و کار خودتان را راه می ‌اندازید، اهدافی که در سر دارید، شما را در مسیر فعالیت ‌های روزانه ‌تان نگه می ‌دارد. سعی کنید حتما اهدافیبلند مدت و کوتاه مدت، تعیین کنید. در واقع مشخص کنید قصد دارید بعد از یک سال به کجا برسید(بلند مدت) و یا بعد از یک ماه چه بدست آورید (کوتاه مدت).

۳٫ دست ‌کم گرفتن محصولات یا خدمات خود

نداشتن باور به توانایی‌ های خود و ترس از شکست، بسیاری مواقع باعث می‌شود ما محصولات و خدماتی را که می‌توانیم ارائه دهیم، دست ‌کم بگیریم. این مسیری که پیش می ‌گیریم بسیار خطرناک است؛ زیرا ممکن است ارزش منحصربه ‌فردی را که می ‌توانیم در کسب‌ و کارمان ارائه‌‌ کنیم به‌ کلی نابود کند و در نتیجه موجب رنجش و نا امیدی ما شود. بهبودی و نجات از این شرایط بسیار سخت خواهد بود. بنابراین زمانی که کسب ‌و کار خود را راه می ‌اندازید، باید بازار را به خوبی بررسی کنید و مناسب‌ترین قیمت را برای محصولات یا خدمات‌ تان در نظر بگیرید.

 

دلایل عدم موفقیت کسب و کارها

 

۴٫ دوری از فناوری ‌های جدید

فناوری می ‌تواند فرصت‌ های جدید و تازه ‌ای در اختیار صاحبان شرکت ‌های کوچک قرار بدهد و به آنها کمک کند که بازدهی کارها و فعالیت‌ ها را افزایش دهند و حتی در هزینه ‌هایشان صرفه ‌جویی کنند. فناوری جدید ممکن است در ابتدا به نظر ترسناک بیاید و یادگیری و درک آن، زمان ببرد. اما یادتان باشد، عدم تمایل در وفق دادن خود با پیشرفت ‌های فناوری، در کوتاه ‌مدت و بلند مدت به کسب ‌و کارتان صدمه می ‌زند.

 

۵٫ نقش ترس از بازاریابی در عدم موفقیت کسب و کارها

بازاریابی به اَشکال مختلفی، از دهان به دهان گرفته تا روش‌های رایج و معمول انجام می‌شود. وقتی سخن از بازاریابی است، قاعده و قانون خاصی در میان نیست. فقط قطعا باید از بازاریابی استفاده شود زیرا امروزه به دلیل تنوع محصولات، صاحبان مشاغل باید به معرفی محصولات و خدمات خود به مشتاریان، از رقبای خود پیشی بگیرند.

۶٫ افراط در هزینه‌ها

برای راه‌ اندازی یک شرکت کوچک، نیازی به سرمایه‌ گذاری هنگفت نیست. اما برخی از صاحبان این شرکت‌ ها، تصور می‌کنند که باید برای داشتنِ بهترین ‌های بازار، از مشاوره در بازاریابی گرفته تا تجهیزات و نرم ‌افزار، بسیار هزینه کنند. اگر کمی تحقیق و بررسی کنید، مسلما گزینه ‌های مناسب دیگر با هزینه‌ کمتری را می‌توانید بیابید. تعیین بودجه ‌ای مناسب برای شروع کسب ‌وکارتان و پیروی از آن و پیشگیری از افراط در هزینه‌ ها، همیشه بهترین اقدام است.

۷٫ برعهده گرفتن تمامی کارها و مسئولیت ‌ها

صاحب یک شرکت کوچک یا متوسط ممکن است بخواهد بداند که چطور می‌تواند تمام کارهای شرکت را خودش به ‌تنهایی انجام دهد. اما این کار لازم نیست. سپردن بخشی از فعالیت ‌ها ازجمله امور مالی و حسابداری، به یک شرکت حسابداری ارائه ‌دهنده‌ خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی، می‌تواند یکی از بهترین روش‌ هایی باشد که صاحبان شرکت ‌های کوچک و متوسط می‌توانند انجام بدهند و کسب ‌وکار خود را به خوبی بنا کنند. زیرا وقتی مدیران به‌اندازه‌ کافی وقت داشته باشند، می‌توانند کارهایی را که در تخصص خودشان است، انجام دهند و به حل مسائل مهم ‌تر بپردازند. عدم موفقیت کسب و کارها، گزینه ای است که صاحبان مشاغل به دلیل انبوه کارها به آن دچار میشوند.

۸٫ احساس مسئولیت نکردن

راه‌ انداختن هر شرکت و کسب و کاری، نیازمند یکسری ویژگی‌ های شخصیتی است که فرد را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد. از این ویژگی ‌ها باید به انگیزه، پشتکار و درک کاملی از احساس مسئولیت اشاره کرد.

‫1 نظر ارسال شده در “دلایل عدم موفقیت کسب و کارها

  1. بازخورد: ۵ اشتباه مبتدی ها در بهینه سازی نرخ تبدیل | رایج ترین خطاهای تازه کاران بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟