دیدگاه سیستمی

مدیران بیشترین و موثرترین نقش را در کارها و امور دارند.ما در کسب و کار با دونوع و مدل مدیران سرکار داریم:

۱٫مدیران خسته و پر کار:عده ای از مدیران هستند که شبانه روز بدون هیچ تفریح و مسافرتی کار میکنند.مدام مشغله دارند. همیشه نگران و مضطرب هستند به همین دلیل نمیتوانند از زندگیشان لذت کافی و لازمه را ببرند.همیشه کلی کارهای نیم تمام دارند که نمبتوانند به آنها رسیدگی کنند و هیچ کقت به آن نقطه رضایت در کارهایشان نمیرسند. برعکس بازده کارشان هم کم است.

۲٫گروه دوم مدیرانی هستند که برعکس گروه اول بسیار ریلکس هستند .کار کمتری میکنند و مشغله های کمتری دارند و وقتی شما آنها را میبینید اصلا فکر نمیکنید که انها کار جدی و مهمی داشته باشند.همیشه درحال تفریح و مسافرت و گردش هستند.از طرفی این مدیران در کارشان موفق تر هستند و دستاوردهای بیشتری دارند و بازده کارشان هم بالاست.

مدیران دسته اول دنبال این هستند که به یک رضایتی در کارشان برسند و دسته دوم هم دنبال ایجاد کسب و کار بزرگتر و پیشرفت در کارهایشان هستند.

دیگر عین گذشته نیست که افراد حتما باید ساعت کاری بالایی داشته باشند تا پول بیشتری دربیاورند.درواقع بازده کار به زمان کار بستگی ندارد.برای اینکه بتوانیم با کار کمتر ،بازده بیشتری داشته باشیم و پیشرفت کنیم باید به کار آفرینی و سیستم سازی روی بیاوریم.

 

 

کسب دیدگاه سیستم سازی

بهتر است اول بداینید سیستم چیست؟ به مجموعه ای از عناصر بهم پیوسته که خروجی مشخصی ایجاد میکند ،گفته میشود.سیستم مانند اتومبیل ،بدن و تلفن است.برای مثال اتومبیل نوعی سیستم است که از سیستم الکترونیکی ،سوخت،قطعات و راننده تشکیل شده است.

مدیرلن گروه اول فکر میکنند فقط با کار بیشتر،مهمونی نرفتن و تفریح نکردن میشه پیشرفت کرد یا اینکه به دنبال افزایش عملکرد فردی هستند یعنی به دنبال یادگیری مباحث مدیریت زمان و کاهش اضطراب و ..میروند البته اینها موثر و خوب هستند اما بهترین راه ، کسب دیدگاه سیستمی است.

 

باید بدانید که هر سیستم کسب و کاری اجزایی داردکه عبارت است از :
۱٫افراد
۲٫ایزار و تجهیزات
۳٫اسناد

 

۱٫افراد در کسب و کار

افراد ،مهمترین بخش در یک کار هستند که شامل مدیر ،کارمندان و تامین کنندگان (کسانی که کارمند شما نیستند اما با کار شما درارتباط هستند).

شما با تمرکز بر روی افراد میتوانید بهترین کسب و کار را داشته باشید.با انجام کارهای زیر،از طریق نیروی کارتان،کسب و کارسیستمی داشته باشید.

اخراج افراد نالایق:

اصلا فکر نکنید اخراج کار غیراخلاقی و غیر انسانی است .اگر واقعا مطمئنید که فردی به کارتان نمی آید با اخراجش هم به خودتان و هم به ان فرد لطف میکنید.اگر هم نگران معیشت نیروی کارتان هستید.میتوانید شش ماه تا یکسال بعد از اخراج حقوقش را بدهید.

آموزش تیم:

هر فردی که وارد تیمتان میشود بهتر است مواردی که باید انجام دهد یا باید بداند را در قالب یک فیلم ضبط شده به آن آموزش دهید.

انگیزش افراد:

یک مدیر با دادن پاداش های مادی و معنوی میتواند انگیزه را در افراد بالا ببرد. همچنین مدیران میتوانند با ایجاد یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام یا تلگرام .هر روز پیام های و پست های انگیزشی بزارند تا حتی اگر افراد در محل کار هم نیستند، بهره ببرند.

افزودن افراد جدید:

سعی کنید ازافراد کارآمد استفاده کنید.افراد باهوش، مهارت بالا و اخلاق خوب را استخدام کنید تا در مدت زمان کم به پیشرفت چشمگیری برسید.

۲٫ابزار و تجهیزات در کسب و کار

ابزارها بسیار اهمیت دارند و بدون ابزارحرفه ای ،انجام کارهای بزرگ امکان پذیر نیست.ابزارها مانند لپ تاب ،کامپیوتر ،میزکار و …
بهترین کار این است که از ایزارهای خودکارسازی استفاده کنید.مثلا از سامانه های پیامکی خودکار استفاده کنید که ۱۰۰۰پیام تبلیعاتی از کارتان را در یک تایم میفرستد.
یا مثلا میتوانید از برنامه های تایپ صوتی استفاده کنید به جای اینکه وقت بزارید ساعت ها متنی را ثایپ کنید.

 

۳٫اسناد و دستوالعمل هادر کسب و کار

هر کاری باید دستو العملهایی داشته باشد که اگر مدیر هم نبود آن کار بخوبی پیش برود.در واقع اسناد همان دستورالعملها و روش های کار هستند.برای مثال برای تخفیف دادن یا استخدام ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان