فروشنده موفق

فروشنده موفق کسی است که با دانش کافی

فروشنده موفق کسی است که با دانش کافی،علاقه به کار و داشتن خلاقیت در کار و ارائه محصول میتواند به موفقیت در کار خود دست یابد.

امروزه هر کسی که توانایی نشستن پشت فرمان را دارد می گوید من راننده هستم اما چند نفر توانایی رانندگی باسرعت بالا در پیست را دارند؟ دنیای فروش هم مانند رانندگی است همه می گویند فروشندگی بلدند اما چند نفر فروشنده خوب هستند ودر کار خود الگو هستند؟

شغل فروشندگی به قدری اهمیت دارد که آن را به تمام کننده تیم (فوروارد) تشبیه کرده اند. فروش به زبان ساده، مبادله اطلاعات بین فروشنده و خریدار است. یک فروشندهء خلاق و ماهر کسی است که به بهترین نحو بتواند اطلاعات مربوط به نیاز مشتری را کسب کرده و سپس اطلاعات مربوط به محصول خود را در اختیار وی قرار دهد.

به بیان دیگر فروشنده نخست نیازهای خریدار را شناسایی و تجزیه و تحلیل می‌کند، سپس خصوصیات و مزایای استفاده از محصول را به خریدار اعلام کرده، به سوال‌ها و انتقادهای وی پاسخ می‌‌دهد و در نهایت قرارداد فروش را منعقد می‌کند.

 

۹ ویژگی شخصیتی فروشنده موفق:

👈 اگر به دنبال استخدام فروشنده هستید، استعداد فروش را به عنوان ویژگی بارز شخصیتی آن فرد مدنظر داشته باشید. البته باید بدانید هر کسی از استعدادفروش برخوردار نیست.

در ادامه به ذکر ویژگی های برتر فروشندگان موفق می پردازیم.

۱ – شدت علاقه
۲ – نیاز به استقلال
۳ – قدرت استدلال
۴ – قدرت شناخت
۵ – قدرت تحلیل
۶ – حفاظت از خود
۷ – روحیه خدمت
۸ – اعتماد
۹ – خوشبینی

 

نکات طلائى در فروش موفق و حرفه‌ای

۱. مشتری را شیفته خود کنید:

وقتی می خواهید یک دوست پیدا کنید، از خودتان انرژی می‌گذارید. سعی می‌کنید او را مجذوب خود کنید. فروشنده موفق  نیز اینگونه است، باید کاری کنید مشتری جذب شما گردد.

برای اینکار باید اعتماد ‌به نفس داشته باشید. نسبت به توانایی‌های خودتان دانش کامل داشته باشید. هرچه قدر فروش بیشتری داشته باشید، اعتماد به ‌نفستان بالاتر می‌رود و توانایی‌هایتان را بهتر تشخیص می‌دهید.

 

۲. روحیه برد داشته باشید:

آیا ما همواره باید در فروش برنده باشیم؟ این استعداد است که بتوان همواره در زندگی برنده بود؟ اگر می‌خواهیم در فروش موفق باشیم آیا مجبوریم همواره برنده باشیم؟

تا حدود زیادی بله، وقتی که در برابر یک مشتری هستید شما دارید یک شو برگزار می‌کنید، همواره دارید یک نمایش انجام می‌دهید. بحث نمایش یک عملکرد است و وقتی بحث نمایش و عملکرد می‌شود مسلما باید در کنار آن‌ها برنده شدن باشد. اگر بتوانیم تعداد زیادی از فروش‌ها را ببریم موفق می‌شویم.

برنده شدن در فروش بسیار خوب است ما می‌خواهیم که مردم ما را دوست داشته باشند، فردی شناخته شده باشیم، در این‌صورت احساس خیلی خوبی خواهیم داشت و این کار فروش را برای شما آسان می‌کند.

 

۳. با مشتری صادق باشید:

یک فروشنده موفق باید به محصول خود اعتقاد داشته باشد. وقتی شما به کالا یا خدماتتان اعتقاد نداشته باشید، امکان ندارد بتوانید چیزی به مشتری بفروشید. مشتری کاملا متوجه می‌شود که شما اعتماد به نفس کافی ندارید و ممکن است فکر کند که شما دارید به او دروغ می‌گویید، و دروغ در فروش بزرگترین اشتباهی است که یک فروشنده می‌تواند انجام دهد.

 

۴. برای محصولتان ارزش قائل شوید:

اگر شما برای محصول یا خدماتتان ارزش قائل نباشید، اگر متوجه نباشید، بر این باور نباشید که این بهترین محصولاتی است که دارید ارائه می‌کنید، دیگر به هیچ ‌وجه نمی‌توانید سودداشته باشید. شما باید در زمان فروش به این نکته توجه داشته باشید که محصولتان محصول خوبی است به آن ارزش بدهید و
این تماس های مدام مشتری را کلافه می کند.

 

قانون ۲۰/۸۰ در فروش :

معمولا فروشنده ها خیلی حرف می زنند.اما فروشنده خوب،سوال های خوب و گزیده می پرسد!

شما باید به عنوان یک فروشنده، ۸۰ درصد گوش کنید و ۲۰ درصد سوال کنید. کار شما فقط کمک به مشتری است. تنها فروشنده های ضعیف هستند که زود قیمت می دهند.

در یک گفتگوی خوب،مشتری خودش قیمت را می پرسد.وقتی مشتری با رفتارش به شما«نه» می گوید،فروش را متوقف نمی کند،بلکه شما را دعوت میکند به این که اطلاعات بیشتری در اختیارش بگذارید.پس فروش را به سرانجام برسانید.

در لیست فوق مورد اول یعنی شدت علاقه کم یا زیاد، وجه تمایز فروشنده معمولی و موفق است.

به اعتقاد برترین فروشندگان جهان، شدت علاقه کم به فروش، با دستیابی به نتیجه سریع و کوتاه مدت، رابطه معکوس دارد.

افراد با شدت علاقه کمتر، زمان زیادی را به بررسی و مطالعه مشتری می‌پردازند.

اگر واقعاً می‌خواهید سابقه خوبی پس از یک دوره زمانی مشخص در فروش از خود به جای بگذارید، باید از شدت علاقه زیادی برای کسب نتایج برخوردار باشید.

‫1 نظر ارسال شده در “فروشنده موفق

  1. بازخورد: چهار روش برای افزایش فروش | مدیر ایده آل, آموزش بازاریابی, راه اندازی کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟