کسب و کار موفق و قوانین شروع

 دنیا پر از آدم‌هایی است که می‌خواهند در کسب و کار موفق شوند و در این راستا تلاش بسیار زیادی می‌کنند، اما درنهایت نمی‌توانند کسب‌ و کار خود را به‌درستی راه‌اندازی کنند. چرا چنین چیزی اتفاق می‌افتد؟

 

بخش زیادی از دلایل به این موضوع باز می‌گردند که بسیاری از کارآفرین‌ها، چگونگی راه اندازی استارتاپ و رساندن کسب‌ وکار موفق خود از «نقطه‌ی الف» به «نقطه‌ی ب» را نمی‌دانند.

 

«نقطه‌ی الف» جایی است که ایده یا ایده‌‌ های استارتاپی فوق‌العاده‌ در ذهن کارآفرین وجود دارد و «نقطه‌ی ب» جایی است که استارتاپ به امنیت، ثبات و رشدی نسبی در بازار رسیده است و کسب درآمد می‌کند.

 

۱٫ فقط کسب و کارتان را شروع کنید

بنا‌بر تجربه‌ی ما، در دنیای کسب‌ و کار، شروع سریع مهم‌تر از شروع دقیق است. به این واقعیت فکر کنید که اگر کسب‌ و کار خود را آغاز نکنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. باید قادر باشید تا هر چیزی را که شما را از شروع کردن باز می‌دارد.

 

در کسب و کار موفق از چیزهای خیلی کوچک گرفته تا مهم‌ترین‌ها، نادیده بگیرید یا به‌سرعت آنها را برطرف کنید و سپس:

اولین خط از کد خود را بنویسید؛ دامنه‌ی سایت موردنظر خود را ثبت کنید؛ محصول خود را روی کاغذ بکشید؛ نمونه‌ی اولیه‌ای از محصول خود را طراحی کنید.

 

۲٫ در کسب و کار موفق از کسی توصیه‌ای بخواهید و سپس از او بخواهید تا آن را انجام دهد

وقتی کسب‌ و کاری را شروع می‌کنید، به طور حتم پاسخ تمام سؤالات خود را نمی‌دانید. مثلا می خواهید شرکت خود را ثبت کنید. اما آیا باید مسئولیت محدود باشد یا تعاونی و ….؟

 

شما باید برای پیدا کردن پاسخ خود از مؤسسات ثبت شرکت یا وکیلی کمک بخواهید و آن مؤسسه یا شخص، شما را راهنمایی می‌کند و میگوید که چه نوع شرکتی برای استارتاپ شما مناسب است.

 

اما بعد چه؟ شما باید از آنها بخواهید تا برایتان کار ثبت شرکت را انجام دهند. به این ترتیب شما به‌سرعت توانسته‌اید تا فرد خبره‌ای را در ازای مبلغ کمی در استارتاپ خود به کار بگمارید.

 

نیروی قراردادی استخدام

۳٫  در کسب و کار موفق نیروی قراردادی استخدام کنید

کارفرما شدن به معنای حجم بالایی از کارها و مسئولیت‌هایی است که باید به‌سرعت به پایان برسانید.

هرچند چنین موضوعی سرعت استارتاپ شما را پایین می‌آورد و افراد کمی هستند که مایل به غرق شدن در راه‌ اندازی استارتاپ و کار کردن به‌صورت دائمی باشند.

 

به‌جای استخدام کارمند، از نیروی قراردادی استفاده کنید. در این صورت از هر شخصی براساس استعداد و توانایی‌‌هایش کمک خواهید گرفت.

 

در مسیر انجام کارها، همه چیز را تا پایان کار در اختیار دیگران نخواهید‌ گذاشت و کنترل بهتری برای به نتیجه رساندن کارها خواهید داشت. اینگونه پاسخ به سؤالات ذهنی تان برای چگونگی راه اندازی استارتاپ شفاف تر و واضح تر خواهد بود.

 

عملکردی فوق‌العاده در کسب و کار موفق

۴٫ با کسی کار کنید که شما را به سوی عملکردی فوق‌العاده در کسب و کار موفق سوق می‌دهد

یکی از دلایلی که استیو جابز توانست شرکت اپل را به یکی از خلاق ترین و با ارزش ترین برند های دنیا تبدیل کند، این بود که او میتوانست افراد را به سمت فعالیت بیشتر سوق دهد.

 

او می گوید: «کار من آسان گیری به افراد نیست. کار من این است که از آنها افراد بهتری بسازم.

کار من این است که بخش‌های مختلف شرکت را به همکاری با یکدیگر وا دارم و راه را برای این موضوع هموار و شفاف کنم و منابع را برای پروژه‌های کلیدی آماده سازم.

 

۵٫ برای بازاریابی در کسب و کار موفق، زمان و هزینه بگذارید.

بازاریابی، یکی از بهترین چیزهایی است که باید برای کسب و کار خود انجام دهید. وقتی برای محصول یا خدمت خود بازاری پیدا می‌کنید، درمقابل افرادی قرار خواهید گرفت که مایل هستند از شما خرید کنند.

 

بازاریابی تلف کردن زمان نیست و یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها در ابتدای راه‌اندازی استارتاپ شما خواهد بود.

 

 

موفق باشید!

 

‫1 نظر ارسال شده در “کسب و کار موفق و قوانین شروع

  1. مدیریت وبسایت مدیر ایده آل :

    نظرات شما موجب انگیر یشتر ما در تولید محتوای بروز خواهند شد.

    لطفا نظر خودتان را در رابطه با مقاله خانم شفقی را ارسال کنید!

نظرها بسته شدند.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان