مزایای دیجیتال مارکتینگ

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی، خیلی از عادت های ما تغییر کرده است. به دنبال این تغییرات روشهای سنتی در بسیاری از حرفه‌ها دیگر اثربخش نیستند. دیجیتال مارکتینگ جز آن دسته  از مواردی است که بسیار تحت تاثیر این موضوع است.

بازاریابی و فروش جزو مشاغلی است که به ‌شکلی چشمگیر تحت ‌تأثیر تغییر سبک زندگی قرار گرفته‌ است. وقتی مدام به صفحه نمایشگر خیره هستیم یا پیوسته سرمان در گوشی های هوشمندمان است، بی‌شک روشهای سنتی بازاریابی و تبلیغات چندان نظرمان را جلب نمی‌کند.

کسب‌ و کارهایی که می‌خواهند دیده شوند باید به روش‌های نو عرض اندام کنند. برای اینکه از دنیا عقب نمانید، نباید از روشهایی نو بازاریابی ازجمله دیجیتال مارکتینگ.

بازاریابی سنتی شامل روشهای رایجی است که از آغاز حرفه‌ بازاریابی و تبلیغات به‌کار گرفته شده‌اند و شامل تلویزیون، روزنامه، رادیو، بیلبوردهای خیابانی و جاده‌ای، مجلات دوره‌ای و… می‌شوند. در دنیای دیجیتال که تلویزیون و روزنامه ها به گوشیها راه پیدا کرده‌اند، کتمان مزیتهای دیجیتال مارکتینگ سخت است!

 

 

برخی از مزایای دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی می‌کنیم:

 

۱٫ هزینه کمتر

هزینه پایینتر در مقابل تبلیغات روزنامه‌ ای و تلویزیونی، تبلیغات اینترنتی بسیار کم‌ هزینه هستند. هر کسب‌ و کاری هرقدر هم کوچک، امکان بهره‌گیری از روشهای مختلف دیجیتال مارکتینگ را دارد.

 

۲٫ نتیجه آنی

نتیجه‌ بازاریابی سنتی باید برنامه‌ریزی ها اجرا شوند و هفته ها یا حتی ماه ها بگذرد تا بتوان داده‌ ها و نتایج حاصل از آن را بررسی کرد.

اما در دیجیتال مارکتینگ به‌محض اجرای تبلیغات به اطلاعاتی ازجمله تعداد بازدیدکنندگان، فعال ترین زمان روز، نرخ تبدیل (Conversion rate) و نرخ پَرِش (Bounce rate) دسترسی دارید و می‌توانید با توجه به اطلاعات لحظه‌ای برنامه بازاریابی خود را بهبود دهید.

طرح‌ریزی برنامه های بازاریابی دیجیتال و تبلیغات آنلاین بسیار کارآمد و عالی است، چراکه استفاده از آن تا حدودی آسان است و به سادگی می‌توان مفاهیم و قواعد مرتبط با آن را به خاطر سپرد.

 

۳٫ توسعه برند

گستردگی بیشتر در این‌ باره جای هیچ بحثی نیست! هیچ‌کس تردید ندارد که دامنه‌ انتشار اینترنت از روزنامه و تلویزیون بیشتر است.

 

۴٫ درگیر کنندگی بیشتر

در بازاریابی سنتی برای دریافت بازخورد مشتری از طریق آمار و گزارش ها باید هفته‌ ها یا ماه ها صبر کنید. در دیجیتال مارکتینگ می‌توانید علاوه‌ بر تحلیل رفتار مشتریان نسبت به برنامه های بازریابی و تبلیغاتتان، با مشتری ها گفت و گو و حتی درباره‌  ویژگی های محصول و برندتان بحث کنید و در لحظه از بازخود مشتری آگاه می‌شوید. البته این یعنی باید وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

 

۵٫ . انتشار سریع تر

در دیجیتال مارکتینگ دسته‌ای از فعالیت‌ها مانند به اشتراک‌گذاری و کامنت های پی‌درپی ( در تلگرام، فیسبوک،اینستاگرام و…) به شما کمک می‌کند تا هر لحظه موردتوجه قرار گیرد.

 

۶٫ ماهیت غیر تهاجمی

بیشتر مردم روزنامه را به‌خاطر آگهی هایش نمی‌خرند، تلویزیون را هم به‌خاطر فیلم ها و سریال‌ هایش تماشا می‌کنند نه آگهی‌ های بازرگانی. بنابراین، بیشتر وقت‌ ها به تبلیغات سنتی توجه نمی‌شود.

در دنیای دیجیتال همیشه این امکان را دارید که آگهی‌ ها را رد کنید یا از میان حجم انبوه ایمیل‌ ها، برای خواندن‌ شان گزینشی عمل کنید.

به‌عنوان صاحب کسب‌ و کار می‌توانید محتوایی مطابق با علاقه‌مندی‌ ها و سلیقه‌ مشتری‌ های گوناگون‌ تان خلق و ارائه کنید. به‌طوری‌ که آنها را به دنبال‌ کردن آگهی‌ تان ترغیب کند.

 

هیچ‌ کس تردید ندارد که دامنه‌ی انتشار اینترنت از روزنامه و تلویزیون بیشتر است. بزرگ‌ ترین مزیت ارزیابی آسان و دسترسی آنی به اطلاعات امکان اصلاح سریع استرژی کسب‌وکار تان است.

در حالی‌ که پس از آگاهی از نتیجه‌ ارزیابی تبلیغات سنتی ممکن است برای اصلاح استراتژی خیلی دیر شده و کسب‌ و کار تان در سراشیبی سقوط باشد.

 

۷٫ بدون توقف

همه می‌دانند که در حساس‌ ترین نقطه‌ فیلم و سریال نوبت به پخش آگهی‌ های بازرگانی می‌رسد. همیشه امکان گذر از تبلیغات سنتی وجود دارد؛ در زمان پخش آگهی حتی آگهی‌ های به‌درد‌ بخور هم به چشم‌ تان نمی‌آید و حتی ممکن است کلا از جلوی تلویزیون کنار بروید.

 

 

دیجیتال مارکتینگ

نقش فیسبوک در دیجیتال مارکتینگ

اگر می‌خواهید برای کار خود در فیس‌بوک بازاریابی کنید حتما باید یک صفحه فیس‌بوک داشته باشید. پروفایل‌ های فیس‌بوک بیشتر برای استفاده شخصی کاربرد دارند و برای پیشبرد اهداف بازاریابی شرکتی کافی نیستند.

فیس‌بوک با توجه به نوع کسب‌ و کار شما می‌تواند محیط مناسبی برای بازاریابی باشد. اما این بازاریابی اصولی دارد که به برخی از آن‌ ها اشاره کرده‌ ایم.

۱. استفاده از اطلاعات آماری ارائه شده توسط فیس‌بوک را فراموش نکنید:

بازاریابی از طریق این بستر نیاز به فعالیت مستمر دارد. استفاده از این اطلاعات آماری به شما کمک می‌کند تا به‌خوبی متوجه شوید که محتوای شما به چند نفر نشان داده شده است، چند نفر بر روی لینک منتشر شده شما کلیک کر‌ده و چند نفر با آن ارتباط برقرار کرده‌ اند.

 

۲. تنها از اعداد استفاده نکنید:

استفاده از تعداد لایک های دریافت شده به‌عنوان معیاری برای موفقیت شما تنها موجب گمراهی شما می‌شود. میزان دیده شدن، تعامل و ارتباط مخاطب و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری تنها معیارهایی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. تنها بر نیاز مخاطبین خود تمرکز داشته باشید و توجه داشته باشید که اندازه صفحه شما اصلا اهمیت ندارد.

 

۳. نفروشید:

تبلیغات بر روی فیس‌بوک را به بخش تبلیغات فیس‌بوک واگذار کنید. فیس‌بوک بر اساس سیاستهای خود آن دسته از محتوایی را که مخاطبین را تشویق و ترغیب به خرید محصول یا خدمتی بکنند، اپلیکیشنی را نصب کنند و یا… جریمه میکند.

 

۴. انتشار محتوای خود را خودکار نکنید:

آن را شخصی‌ سازی کنید! مردم اصلاً تمایل به برقراری ارتباط با ربات‌ ها ندارند.

 

۵. هرز نامه منتشر نکنید:

این بد ترین کاری است که در این محیط می‌توانید انجام دهید. فقط در یک کلام می‌گوییم، دست از این کار بردارید.

 

نقش ایمیل در دیجیتال مارکتینگ

یکی از کارآمد ترین  روش هابرای فروش محصولات و تکرار شدن خرید مشتریان، استفاده از بازاریابی ایمیلی ست.

بنا به آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۵، تقریبا چیزی حدود ۱۷% از هزینه‌ های مرتبط با بازاریابی دیجیتال به ارسال ایمیل تعلق می‌گیرد و این در حالی است که این روش (بازاریابی ایمیلی) ۲۴% از درآمد نهایی را به همراه خواهد داشت.

 

در حال حاضر استفاده از تلگرام، فیسبوک، توییتر و دیگر شبکه‌ های اجتماعی این چنینی بسیار زیاد شده و احتمال دارد مخاطبان به پیام‌های ارسالی در آنها توجه چندانی نشان ندهند.

ارسال ایمیل هنوز به این شکل نشده است و می‌توان با آن توجه مخاطب را جلب کرد. باید به‌خاطر داشت که افراد به پیام‌ هایی که به صندوق پستی شخصی شان ارسال می‌شود،

در مقایسه با پیام‌ هایی که در شبکه‌ های اجتماعی مشاهده می‌کنند اهمیت بیشتری می‌دهند. استفاده از این روش مزیت دیگری هم دارد: در پیامی که با ایمیل ارسال می‌کنید می‌توانید مطالبی را درج کنید که برای قرار گرفتن در شبکه‌ های اجتماعی چندان مناسب نیستند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟