مهارت های مدیریتی

قدرت هدف را باور داشته باشید
مهارت های مدیریتی باعث میشود مدیران در فضای کسب و کار خود موفق تر باشند. ایجاد هدف، در آنچه مدیران  انجام می دهند، باعث میشود صبح پر انرژی ،شور و معنا از خواب بیدار شوند.

داشتن هدف، انگیزه ی مورد نیاز برای انجام مسئولیت های مدیریتی بسیار لازم است. ولی هدف، یک چیز معین نیست. چیزی است که باید با پیدا کردن معنا در آن چه روز به روز ،ماه به ماه و طی سال انجام میدهیم، خلق کنیم.

 

بسیاری از کارشناسان استدلال می کنند که هدفمند بودن برای داشتن عملکرد استثنایی، حیاتی است و روانشناسان آن را راهی به سوی سلامتی بیشتر می دانند. پزشکان متوجه شدند کسانی که در زندگی هدف دارند،کمتر به بیماری دچار میشوند.

 

هدفمندی به عنوان کلید گذر از این دنیای پیچیده بی ثباتی که امروز با آن روبه رو هستیم،محبوبیت فزاینده ای به دست می آورد. دنیایی که در آن راهکارها همواره در حال تغییرند و تعداد کمی از تصمیمیات به روشنی “درست”یا “غلط” هستند.

 

مدیران  با داشتن هدف در زندگی میتوانند تاثیر مثبت و بزرگی روی کارکنان خود داشته باشند. مدیران هدفمند میتوانند میتوانند نوآوری اجتماعی را سرعت ببخشند و یک الگوی کسب و کار خلاقانه را توسعه بدهند.

 

مدیران نباید هدف را فقط در داخل شرکت خود جست و جو کنند.شیوه ی زندگی مدیران و هدفی که دنبال میکنند ،تاثیر شگرفی بر زندگی کارکنان آنها دارد.

 

شما صرفا در صنعت دارو،مشاوره یا امور مالی نیستید،شما در صنعت تاثیر روی مردم هستید.شما توانایی این را دارید که روی کارکنانتان تاثیر مثبت بگذارید.

 

بهتر است مدیران مرتبا از خود بپرسند برای کسانی که مدیریتشان میکنند، چه منافعی دارند؟ چطور میتوانید منافع بیشتری به دست آوردید.

این را بدانید که با ارائه موارد مثبت به افراد وکارکنانتان ،هم برای خودتان و دیگران شادی را تضمین کردید.این بازی برد _برد است.

 

مهارت مدیران موفق

مهربانی را تمرین کتید

دراین فضای بسیار رقابتی، مدیران باید سعی کنند که مهربانی را در فضای کارشان حاکم کنند. البته همه ما انسان هستیم و انسانها اشتباه میکنند.

در ابتدا مدیران باید یاد بگیرند باخود مهربان باشند. وقتی متوجه میشوند که اشتباهی کردند شروع به سرزنش خود میکنند و این گونه سرزنش های افراطی باعث میشود مدیران نتوانند به صورت خلاق و آگاهانه فکر کنند.

مدیران باید خود وجودی خود مهربان باشند یعنی ابتدا اشتباه خود را بپذیرند و سپس درجهت جبران ان برآیند. پذیرش خود،به خصوص پذیرش اشتباهات خود،سنگ بنای غمخواری برای خود است.

 

همه ی ما اشتباه میکنیم.اما تفاوت مدبران موفق با دیگران این است که انها توانایی گذر سریع از اشتباهات در قبال خود و کارکنانشان را دارند و توانایی این را دارند.

با سیاست های مدیریتی از اشتباهات کارکنان خود میگذرند و با آنها مهربان باشند و نسبت به آنها دلسوزی کنند تا فضای کار گروهی صمیمی ایجاد کنند تا افراد در آن با ارامش ذهن در راستای اهداف گروه و سازمان گام بردارند.

 

موفق باشید!

 

منبع: عاطفه شفقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟