مهمترین راه های افزایش درآمد

راه های افزایش درآمد

پول همه‌ زندگی نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است. وقتی بحث پول و افزایش درآمد میشود، بیشتر افراد شروع به شعار دادن می ‌کنند و پای معنویت را به میان می‌ کشند، البته معنویت جای خود را دارد ولی نباید موضوعات را در هم آمیخت. پول خوشبختی نمی‌آورد ولی بی‌پولی هزار و یک مشکل ایجاد می‌کند.

خیلی‌ها معتقدند پول ریشه‌ی فساد است، ثروتمندان حریص هستند، پول خوشبختی نمی‌آورد و…. همه‌ی اینها جملاتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که با مثال‌ های متعددی نقض می ‌شوند. در دنیا ثروتمندان زیادی وجود دارند که با توانایی مالی خود منجر به شکوفایی استعدادها، درمان بیماریها و ایجاد امکانات برای هم ‌نوعان خود شده‌ اند. پس پول فی‌ نفسه چیز بدی نیست، بلکه رویکرد و شیوه‌ به کار‌گیری آن، این حواشی و چهره‌ منفی را برایش ایجاد کرده است.

افزایش درآمد و ثروتمند شدن نیازمند زحمت، تلاش و فکر است. فرایند ارزشمندی که به رشد و شکوفایی استعدادهای شما در زندگی کمک می‌کند. همه‌ی ما در هر شبانه ‌روز، ۲۴ ساعت در اختیار داریم پس چگونه بعضی از افراد ثروتمند می‌ شوند و روز به روز افزایش درآمد چشم ‌گیرتری پیدا می ‌کنند؟ تفاوت‌ها در رویکرد و نوع نگاه افراد است. در ادامه روش‌ هایی برای افزایش درآمد مطرح شده است.

 

۱. کارهایی را که دوست ندارید، ترک کنید

اگر شغل و کار شما درآمد چندانی ندارد و متناسب با آرزوها و سبک زندگی دلخواه شما نیست، آن را ترک کنید. چه چیزی آنقذر مهم است که شما به خاطرش تن به انجام کاری بدهید که برای‌ تان عذاب‌آور است؟ درست است که وضعیتِ بازارِ کار چنگی به دل نمی‌زند، اما قبول کنید تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ ای شگفت ‌انگیز دارند. اگر به کاری که دوست دارید مشغول شوید، درآمد و موفقیت بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

۲. اهداف مالی تان را تعیین کنید

اهداف مالی خود را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و بنویسید تا بتوانید طبقآن اهداف گام بردارید و برنامه ریزی کنید.

 

 

۳. فعالیت‌ های درآمد زا را در اولویت قرار بدهید

 

وقتی که برنامه هفتگی‌ تان را می ‌چینید، فعالیت‌های درآمد زا و سودمند را در اولویت قرار بدهید. طبق قانون پاره ‌تو، ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد اتفاقات به وجود می‌ آیند. به زبان ساده ‌تر ۸۰ درصد درآمد شما از ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان به دست می ‌آید. به این ۲۰ درصد فکر کنید. کدام فعالیت‌های اقتصادی برای شما بیشترین درآمد را تولید می‌کند؟ اگر در مسیر کاری خوبی قرار گرفته‌ اید، نگذارید چیزی در افزایش درآمدتان اختلال ایجاد کند.

 

۴. ارزش وقت را بدانید

وقت طلاست و ارزشش خیلی بیشتر از پول است. شاید بشود پولِ ازدست‌ رفته را دوباره به گاوصندوق بازگرداند، اما زمان از دست رفته هیچ ‌گاه باز نمی‌ گردد. ارزش وقت را دست‌ کم نگیرید. صبح ‌ها زودتر از خواب برخیزید، زمان ‌بندی دقیقی برای کارهایتان داشته باشید.

وقتی برنامه‌ ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر هستید و کارهای بیشتری در طول شبانه ‌روز انجام خواهید داد. کارها را از امروز به فردا نیندازید، نگویید فردا شروع می ‌کنم، هنوز وقت هست و… . به خصوص در بازار رقابتی امروز فقط اگر زود بجنبید برنده خواهید بود.

 

 

۵. طرز فکر و باورهایتان را تغییر دهید

معمولا افرادی که درآمد پایینی دارند طرز فکر اشتباهی درباره درآمد و افزایش آن دارند و این نوع فکر کردن را به فرزندان خود منتقل می‌کنند. همین مساله باعث می‌شود تصویر ذهنی فرزندانِ آن‌ها، مانع کسب درآمد بیش ‌تر شود. طرز فکر این افراد مشابه موارد زیر است:

  • کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارند می‌توانند خوب پول در بیاورند
  • اگر بخواهید پول زیادی دربیاورید باید خیلی سخت کار کنید
  • هر کسی درآمد زیادی دارد از راه کلاه برداری به دست آورده است
  • برای پولدار بودن یا باید سرمایه داشته باشی یا پدر پولدار
  • پول پول می‌آورد، اگر پول داشته باشم درآمدم زیاد می شود
  • من کارمند و یا کارگر هستم و با این کار نمی توانم پول بیشتری دربیاورم

 

افرادی که نمی ‌توانند درآمد خود را افزایش دهند، معمولا در محیطی زندگی کرده‌ اند که از کودکی مدام حرف ‌های این چنینی شنیده ‌ایند. به همین دلیل تصویر ذهنی اشتباهی در مورد کسب درآمد در آن‌ها شکل گرفته است. این نوع طرز تفکر باعث می ‌شود درآمد ما بالا نرود و در یک حد مشخص، ثابت بماند.

در صورتی که تصاویر ذهنی غلط درباره افزایش درآمد در ذهن شما شکل گرفته باشد، باید این تصاویر ذهنی را تغییر دهید تا بتوانید درآمد خود را به میزان دلخواه افزایش دهید. برای این اینکه بتوانید این کار را انجام دهید از جملات دو نفر از انسان‌های موفق و معروف استفاده می‌کنیم.

چه فکر کنید می‌توانید درآمدتان را افزایش دهید چه فکر کنید نمی‌توانید، در هر صورت حق با شماست.   هنریفرد   

 

درآمد شما میانگین درآمد ۵ نفر از کسانی است که بیشترین ارتباط فکری را با آن‌ها دارید و زمان خود را با آن‌ها می‌گذرانید.

برایان تریسی

 

 

تمرین راه های افزایش درآمد

در این تمرین ابتدا باید مبلغ ماهانه‌ای را که دوست دارید در پایان یک سال به آن برسید یادداشت کنید. مثلا «بعد از یک سال ماهیانه ۵ میلیون تومان پول درمی‌آورم». در مرحله بعد در بین دوستان و اطرافیان بگردید و ۵ نفر از کسانی را که درآمدشان مساوی و یا بیشتر از آن است را پیدا کنید.

در مرحله بعد برای نزدیک‌ تر شدن به این افراد و قوی کردن دوستی خود با این افراد برنامه‌ ریزی کنید. سعی کنید بیشتر زمان خود را با آن‌ها باشید و از آن‌ها مشاوره کاری بگیرید و با آنها تبادل فکری کنید.

این تمرین به شما کمک می‌کند که به مرور تصویر ذهنی خود را تغییر دهید و تصویر ذهنی این افراد در ذهن شما جایگزین شود. از آنجایی که این افراد به سطح درآمدی که شما از خود انتظار دارید رسیده‌اند، جایگزینی تصویر ذهنی آنها با شما باعث می‌ شود راحت‌ تر به پول مورد نظر خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان