نکاتی درباره متقاعد کردن مشتریان

برای متقاعد کردن مشتریان از روشهای مختلف میتوان استفاده کرد. در همه ابعاد کسب و کار باید به متقاعد کردن مشتریان فکر کنید برای مثال زمانیکه میخواهید از تبلیغات استفاده کنید. فکر کنید مشتری با چه روش و جه چه تبلیغی بیشتر ارتباط برقرار میکند و راضی به خرید از کلا یا خدمات شما میشود.

زمانی که متن یک آگهی فروش یا هر متن دیگری را با هدف متقاعد کردن مشتری برای خرید می‌نویسید، از عبارات اول شخص استفاده کنید. این کار باعث می‌شود خواننده یا شنونده علاقه‌مند تر شود، و به صورت ناخودآگاه، احساسِ خاص بودن کند. استفاده از کلمه‌ «شما» موجب می‌شود نوشته ‌تان محاوره ‌ای‌ شود و لحن شما را دوستانه ‌تر می‌کند و به این ترتیب می‌توانید با خواننده یا شنونده ارتباط برقرار کنید.

این عبارت هرچند کوتاه از آن جملات تبلیغاتی موثر است که هر مشتری را ترغیب به خرید می‌کند.
شاید سؤال بنیادینِ بسیاری از فروشند گان و نیروهای فروش شرکت‌ ها این باشد که چگونه مشتری را قانع کنیم از ما خرید کند؟

در دنیای رقابتی امروزی، علاوه بر آشنایی با روش ‌های مشتری یابی (پیدا کردن مشتری)، باید برای متقاعد سازی انواع مشتریان نیز برنامه داشته باشیم تا نظر آنها را جلب کنیم و در رقابت با سایرین پیروز شویم. بهره ‌گیری از مهارت متقاعد کردن دیگران، به ما کمک می‌کند بتوانیم مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل کنیم.بهترین راه برای اینکه مشتریان را قانع کنیم کالای ما را خریداری کنند، این است که آنها را متقاعد کنیم به کالای ما «احتیاج» دارند.

 

برای متقاعد کردن مشتری نسبت به کیفیت و تناسب کالا با نیازهای او مراحل متعددی باید اجرا شود.

  • بیان مشخصات
  • مزایا
  • منافع
  • متقاعد کردن
  • خاتمه فروش و عقد قرارداد

 

در هنگام مواجه با مشتریان در ابتدا سعی کنید مشخصات محصول خود را بدون اغراق و با لحنی مناسب توصیف کنید. از جملات کوتاه و موثر استفاده کنید.سپس از مزایای آن بگویید که در کجا و چگونه میتوانند استفاده کنند.

تاثیر گوش دادن همدلانه در متقاعد کردن  و جذب مشتری

 

هنگامی که کلمه‌ فروشنده را می‌شنوید، چه تصویری در ذهن شما تداعی می‌شود؟ آدمی که با پرحرفی، زرنگی، سماجت و زبان ‌ریختن محصولی را به شما می‌فروشد که بعدا تعجب می‌کنید چرا این محصول را خریدم؟ اگر این تصویر در ذهن شماست، باید بدانید که هنوز در دوران فروشندگی سنتی سِیر می‌کنید.

امروزه به مشاورانی حرفه‌ ای نیاز داریم که می‌توانند با استفاده از روش‌های علمی و حرفه ‌ای ارتباطات و متقاعد کردن دیگران به خواسته‌ های واقعی مشتری برسند و بین منفعت محصول خود و نیاز مشتری پیوند ایجاد کنند. برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای مدرن، قطعا اولین گام، شناخت مشتری و خواسته‌ی واقعی اوست و مهم ‌ترین ابزار برای این کار «گوش دادن همدلانه» است.

 

از تصاویر آماده اجتناب کنید

 

درست است که استفاده از تصاویر آماده موجب صرفه ‌جویی در زمان می‌شود، ولی شما باید بین استفاده از آن ‌ها و تصاویر تولیدی خود سبک ‌و‌سنگین کنید، چرا که این تصاویر به اندازه تصاویر اصیل و بدیع و مبتکرانه، در بیان موضوع و داستان برند، متقاعد کننده و مؤثر نیستند و جلب توجه نمی‌کنند.

عکس گرفتن از کارکنان (و حتی مشتریانتان)، زمانی که در حال استفاده از محصولات شما یا انجام کار جالبی هستند، جایگزینی عالی برای تصاویر آماده است.

هرقدر میزان وضوح شما در بیان چگونگی استفاده و لزوم استفاده برای مشتریان بیشتر باشد، راحت ‌تر آنها را متقاعد به خرید خواهید کرد. باید مشخص کنید که محصول و خدمات شما بهترین گزینه برای مشتریان است. یکی از راه ‌هایی که به کمک آن می‌توانید خود را به مشتریان اثبات کنید، آزمودن محصولاتتان است.

با آزمایش کالا یا خدمات ‌خود به مشتریان نشان می‌دهید که چیزی برای ابراز و ارائه به بازار دارید که میتواند نتایج مناسب و خوبی به همراه داشته باشد. بدیهی است که همه‌ مشتریان با خرید از شما انتظار کیفیت و برطرف کردن خواسته خود را دارند.

 

 

متقاعد-کردن-دیگران

نقش  قیمت پایین در متقاعد کردن مشتریان

 

شرکت‌هایی که در این دسته رقابت می‌کنند، رهبری هزینه را در دستور کار خود دارند و یکی از بهترین روش ها برای متقاعد کردن مشتریان را انتخاب کردند. این شرکت‌ها، قیمت‌ها را تا کمترین مقدار ممکن پایین می‌آورند و بر حاشیه‌ی سود پایین و حجم بالای فروش تکیه می‌کنند.

اگر شرکت‌هایی که رهبری هزینه را در دستور کار خود قرار می‌دهند، بتوانند حجم بالایی از فروش داشته باشند یا دلایل استراتژیک دیگری برای بودن در این موقعیت داشته باشند، می‌توانند به صورت پایدار از این رویکرد استفاده کنند و به بازیگر قدرتمندی در بازار تبدیل شوند. ، تأمین‌کنندگان را متقاعد ساخت که قیمت‌های پایین را در دستور کار خود قرار دهند.

مهم‌ترین عامل در فروش موفق ایجاد مزیت رقابتی است. برای موفقیت درفروش، باید مشتریان را متقاعد کنید که محصولات شما برتر و مطلوب‌تر از محصولات رقبا است.

‫1 نظر ارسال شده در “نکاتی درباره متقاعد کردن مشتریان

  1. بازخورد: اهداف و انواع بازاریابی | آموزش بازاریابی, راه اندازی کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟