نکات مهم در طراحی اولیه وبسایت و قالب سایت

نکات بسیار مهم در طراحی اولیه وبسایت

در طراحی اولیه وبسایت سختگیر نباشید، خیلی از مشتریهای ما هستند که می آیند و تأکید دارند که ما باید سایتمان فلان باشد و اینطور باشد و آنطور باشد و همین موضوع اینقدر کمال گرایی این افراد را بالا می برد که می بینید 6 ماه یا 8 ماه گذشته و هنوز حتی شروع نکرده اند که سایتشان را طراحی کنند و به مشکلات خیلی بدی هم برخورد می کنند.

 

بخش اول طراحی اولیه وبسایت

یک چیزی را در نظر بگیرید و آن هم این است که هرچه سختگیرتر باشید، ناامیدتر می شوید و این ناامیدی باعث میشود که شما اصلاً در آخر کارتان را به درستی انجام ندهید و اصلاً شاید هم آن را هیچوقت انجام ندهید. بدانید که جزئیات کار خیلی زیاد است و شما باید بدون این جزئیات یک طرح اولیه دربیاورید و کارتان را شروع کنید.

یکی از پیشنهادهایی که من به شما می دهم این است که اگر می خواهید یک پروژه بزرگ را راه اندازی کنید ، یک کار خیلی خوبی که می توانید در این پروژه انجام دهید این است که آن پروژه را فازبندی کنید ، مثلاً بگویید حالا که می خواهم یک فروشگاه اینترنتی بزنم، در فاز اول یک فروشگاه میزنم و این فروشگاه باید محصول بگذارم داخلش و سفارش ثبت شود.

 

حالا در فاز بعدی مثلاً پرداخت آنلاین را راه اندازی می کنيم و خرید پستی را و در فاز بعدی ميرويم
سراغ سیستم های تحویل در محل و سئو کردن سایت و سبد خریدمان را بهتر ميکنيم و یا برای محصولاتمان کاتالوگ طراحی ميکنيم و به اين صورت کار را پیش ببرید.

 

این یکی از اصولی هست که در طراحی سایت و توی روندی که برای بازاریابی اینترنتی باید انجام دهید حتماً باید آن را رعایت کنید وگرنه در کمال گرایی خودتان گیر می کنید و من خیلی زیاد می‌بینم که افرادی میآیند و می خواهند یک سایتی را طراحی کنند و هیچوقت اصلاً آن را شروع نمی کنند و همینطور این به عنوان یک پروژهای که دوست داشتند آن را طراحی کنند باقی می ماند و به هیچ نتیجه ای هم نمی‌رسند. امیدوارم که این نکته هم برای شما مفید بوده باشد.

 

در قالب سایتتان دقیقاً بدانید که می‌خواهید چه کاری انجام دهید

خیلی مهمه که شما فکر کنید که می‌خواهید یک رباتی را طراحی کنید که این ربات صورت ندارد، خب چطور می توانید حستان را به آن فرد برسانید یا یک انسانی که صورت و فیسی ندارد.

دقیقاً قالب سایت شما، لوگوی سایت شما دقیقاً صورت شماست. هر قالبی که در یک سایت هست، شامل یک لوگو می شود شامل هدر بالای سایت و فوتر پایین سایت میشود و محتوای میانی سایت.

هدر به قسمت بالایی سایت گفته میشود، فوتر به قسمت پایینی و بخش کامنتت یا محتوا
که بخش میانی است.

 

نکته مهم طراحی اولیه وبسایت

پیشنهاد می‌کنم که رنگ سازمانی تان را بر اساس نیازی که میخواهید تأمین کنید از کاربر، همان ابتدای کار انتخاب کنید و همیشه سعی کنید که توی طرحهایتان ایجاد یک حس خوب را داشته باشید. به این صورت که وقتی فردی وارد سایت شما میشود، متوجه شود که این سایت یک سایت درست و حسابی است و می‌تواند روی آن حساب کند.

 

شما می توانید ، با شکیل بودن سایتتان یک پیام را به کاربرها برسانید یعنی با رنگهایی که به کار می برید با ایجاد حسی که انجام می دهید با استاندارد سازی هایی که انجام می دهید می توانید کاری کنید که یک کاربر وقتی وارد سایت شما میشود، یک حس فوق العاده خوبی داشته باشد و این حس را به او انتقال بدهید.

 

این باعث می شود که میانگین ماندن کاربران در سایت شما که یک موضوع خیلی مهم است و میگوید که هر کاربر به طور میانگین چند دقیقه از وقتش را در سایت شما صرف می کند، بالاتر برود.

 

وقتی این زمان بالاتر میرود هم الکسای شما بیشتر رشد می کند و هم گوگل به شما بیشتر اهمیت می دهد و همین باعث میشود که شما بتوانید، به سرعت رشد خیلی بالایی را در وب سایتتان تجربه کنید.

در نکته بعدی باز هم راجع به قالب با شما صحبت خواهم کرد و یک نکته بسیار مهم را با شما در میان خواهم گذاشت که به شما کمک می کند در بازار کنونی از رقیبان خود پیشی بگیرید.

 

 

موفق باشید!

منبع: مدیر وب