نکات کاربردی ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ارسال ایمیل به مشتریان فعلی و مشتریان سابق و هر کس دیگری که خودش ایمیل خود را از یک راه مشخص به ما داده است، ایمیل مارکتینگ نامیده می شود. ایمیل مارکیتنگ می تواند با هدف فروش، برقراری ارتباط با مشتری برای فروشهای آینده، حفظ مشتری و وفادار کردن وی و مواردی اینچنینی انجام شود. بسته به میزان دانش فرد ارسال کننده، ایمیل می تواند:

۱. صرفاً تبلیغاتی باشد.

۲. علمی-تبلیغاتی باشد.

۳. تفریحی-تبلیغاتی باشد. اما چیزی که قطعیت دارد این است که تنها در همین صورت است که ایمیل مارکیتنگ صورت میگیرد.

امروزه خیلی از صاحبان سایت ها و یا مشاغل مختلف مدام به این موضوع فکر میکنند که چگونه باعث رشد فروش خود شوند یا چگونه مشتریان یا کاربران بیشتری را به لیست انتخابی خود اضافه کنند.

 

۱٫ حفظ مشتری های قدیمی

بیشتر سعی کنید با ایمیل مارکتینگ مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید تا این که در تلاش برای جذب مشتریان جدید باشید. چون تلاش برای کسب یک مشتری جدید به وقت و هزینه زیادی نیاز دارد که این در بازاریابی زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد.

 

۲٫  افراد بی علاقه به کسب و کارتان را از لیست ایمیل حذف کنید

برای انجام فرآیند ایمیل مارکتینگ به یک پنل ارسال ایمیل انبوه نیاز است که سعی می کنیم حتما یک آموزش مفید و کاربردی در مورد نحوه ایمیل مارکتینگ در ایران برای شما کاربران عزیز  تهیه کنیم.

در هر بار ارسال ایمیل به افراد می توان مشاهده کرد که درصد باز شدن ایمیل چه میزان است. این مورد به طور معمول در پنل ایمیل شما قابل مشاهده است.

سعی کنید هر بار که به افراد درون لیست خود ، ایمیل ارسال می کنید ، نرخ کلیک روی ایمیل را بررسی کنید و افرادی که نسبت به ایمیل های شما بی تفاوت هستند و یا اصلا کلیک نمی کنند را از درون لیست خود حذف کنید.

با این کار شما لیستی مرتب شده از افرادی را خواهید داشت که حداقل یک یا دو بار روی ایمیل های شما کلیک کرده اند . این کار را می توانید به صورت دوره ای هر ماه تکرار کنید و لیست ایمیل خود را پاک سازی کنید.

 

۳٫  تبلیغات غیرمستقیم نتیجه بهتری دارد

یک لحظه شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید. زمانی که شما وارد اینستاگرام می شوید ، بیشتر به کلیپ ها و تصاویر جذاب و سرگرم کننده دقت می کنید. اما در برخی از این کلیپ ها ، یک متن یا لینک تبلیغاتی که کاملا با محتوای کلیپ متفاوت است را مشاهده می کنید.

این نوعی از تبلیغات اینترنتی غیرمستقیم است. شما کمتر تمایل دارید که کلیپهایی که مستقیما جهت تبلیغات ساخته شده اند را مشاهده کنید.

در ایمیل مارکتینگ هم به همین نحو است. شما نباید همیشه بصورت مستقیم ایمیل های تبلیغاتی را ارسال کنید. بلکه باید در متن ایمیل تصاویر و یا یک مطلب کاربردی قرار دهید که بتواند به طور غیرمستقیم کاربر را به سمت هدف شما هدایت نماید. ایمیل های تبلیغاتی زیاد ، کاربران را خسته و آزرده خواهد کرد.

 

۴٫  محتوای ایمیل خوب باید دارای ۱۰۰۰ کلمه باشد

طراحی ایمیل کل کاری که باید انجام دهید نیست. چرا که ایمیل هایی که ساده طراحی شده اند نتایج شگفت انگیزی داشته اند. با این حال محتوای یک ایمیل موضوع کلیدی می باشد.

ارتباط برقرار کردن با یک مشتری به صورت دیداری گاهی اوقات کار دشواری است. پس، از ایمیل مارکتینگ به عنوان پل برای ارتباط با مشتریانتان استفاده کنید.

 

۵٫ فقط به دنبال طراحی زیبای ایمیل نباشید

فروشگاه های بزرگ و معتبر در دنیا تنها به خلق تصویر زیباتر از خود نمی پردازند بلکه آن چه را که بیشتر مورد توجه مردم قرار داشت را تولید و به مردم عرضه می کنند. برای ایمیل مارکتینگ علاوه بر زیبایی ایمیل، به محصولات مورد نیاز مشتریان هم توجه کنید.

۶٫ تقویم انتشار داشته باشید

داشتن خبرنامه منظم، یک تعهد است. اگر به مدت چند ماه چیزی ارسال نکنید، خوانندگانتان شما را فراموش می کنند و ممکن است ایمیل های بعدی را پاک کنند. برای برنامه ریزی، نوشتن، طراحی و ارسال منظم خبرنامه ها وقت صرف کنید.

 

۷٫ ایمیل خوش آمدگویی بفرستید

هوشمندانه است که به افراد یادآوری کنید چرا در لیست هستند و به آنان اطمینان دهید که چیزای خوبی برای عرضه دارید. حتی می توانید برای مشترکان جدید، پیشنهاد ویژه در نظر بگیرید و از این طریق از حسن انتخاب آنان تشکر کنید.

 

۸٫ از قواعد اسپم آگاهی داشته باشید

شما تنها مجاز به ارسال ایمیل های انبوه به افرادی هستید که در لیست تان هستند. شما حق این را ندارید که از آدرس ایمیل افراد برای ارسال ایمیل های دیگر استفاده کنید مگر آنکه در موقع ثبت نام ذکر کرده باشید. لینک لغو اشتراک را در هر ایمیل قرار دهید، و در قدم اول به مشترکان یادآوری کنید که چطور در لیست شما قرار گرفته اند.

 

۹٫ محتوای مهم را ایمیل کنید

سعی کنید خبرنامه ها بی محتوا ارسال نکنید. ایمیل راهی برای انتشار مطالب است، پس محتوا آن باید در اولویت باشد. قبل از ارسال خبرنامه، اطمینان حاصل کنید که می تواند در پیشبرد اهدافتان مؤثر باشد. در غیر این صورت وقت خود و مشترکان را هدر می دهید. از خود بپرسید: هدف از این نوع ارتباط چیست؟ چه برای گفتن داریم؟ موفقیت را چطور ارزیابی می کنیم؟

 

 

ایمیل مارکتینگ

لازم است قبل از ارسال ایمیل سوالهایی از خود بپرسید که این کار بهبود کارتان می انجامد.

  آیا زمان مناسبی برای ارسال انتخاب کرده ام؟

اگر ایمیل های شما برای افزایش فروش ارسال می شود بهتر است روزهای یکشنبه، دوشنبه یا سه شنبه ارسال شود. بهترین زمان ارسال در روز اول صبح است.

 

 یا متن ایمیل حرفه ای است؟

متن ایمیل باید طوری باشد که باعث تشویق خواننده به کلیک کردن لینک داخل ایمیل باشد. کافی نیست فقط اطلاع رسانی کنید، بلکه دلیلی برای مراجعه به سایتتان ارائه دهید.

 آیا متن ایمیل به اندازه کافی طولانی است؟

اگر متن ایمیل خیلی کوتاه باشد، مثلا فقط یک جمله باشد احتمال اسپم شدن آن بیشتر می شود. شاید بهتر باشد حداقل دو یا سه پاراگراف متن بنویسیم.

 

 آیا سیستمی برای سنجش باز شدن و کلیک شدن ایمیل ها دارم؟

اگر نتوانید نتایج بازاریابی با ایمیل را تحلیل کنید نتیجه چندانی کسب نخواهید کرد. اغلب سرویس های ارسال ایمیل امکان گزارش گیری را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟