همه چیز درباره بازاریابی محتوا

همه چیز درباره بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا و اهمیت آن

 

هدف اصلی و بنیادی در بازاریابی محتوا، گردآوری و به‌اشتراک ‌گذاری اطلاعات یا همان محتوایی است که به کسب ‌و کار شما مربوط است و نزد مخاطبان هدف شما، ارزشمند و کاربردی تلقی می‌شود. استراتژی‌ های متعددی هستند که می‌توان از آنها برای بازاریابی محتوا و تولید محتوا بهره گرفت.

با استفاده از این شیوۀ جدید تر بازاریابی می‌توانید به‌طور غیر مستقیم، علاقه و توجه مخاطبان و مشتری‌ ها را به کسب ‌و کار و برند خود جلب کنید؛ برخلاف شیوه‌ های سنتی بازاریابی که در آنها با استفاده از تبلیغات و به‌طور مستقیم، محصولات یا خدمات را معرفی می‌کنند.

 

امروزه بیشتر افراد ازطریق تلفن هوشمند و موتور جست‌وجو به‌دنبال کسب ‌و کارها می‌گردند، بنابراین بازاریابی آنلاین گزینه‌ای کم‌ هزینه ‌تر و مؤثرتر برای جلب نظر مشتریان است.

برای اینکه مشتریان کالا یا خدماتی را بخرند، باید از وجود یک یا چند برند آگاه شوند و درادامه با توجه به اطلاعات ارائه ‌شده تصمیم‌ بگیرند که آن کالا یا خدمت را می‌خواهند یا نه.

مهم‌ترین مرحله در این زنجیره همان آگاهی از وجود برند است و این کار ازطریق بازاریابی محتوا صورت می‌پذیرد.

اگر صاحبان کسب ‌و کارهای کوچک بدون داشتن تجربه‌ چندانی برای انجام این کار، بخواهند بازاریابی محتوایی انجام دهند، به ‌احتمال زیاد زمان و پول ‌شان هدر خواهد رفت.

 

سئو، بهترین ابزار برای تولید محتوا

كسب و كار كوچك

اگر در امر تولید محتوا و جذب مشتری با استفاده از آن موفق نبوده‌اید، از ترفند ها کمک بگیرید. لازم نیست دوباره چرخ را اختراع کنید! حال، ببینیم چگونه می‌توانیم از ترفندها کمک بگیریم. بهینه ‌سازی برای موتور های جست‌ و جو یا همان سئو اهمیت بسیاری دارد.

سئو ابزار قدرتمندی است که تقریبا تمامی کسب ‌و کارهای موفق برای بالا بردن ترافیک ورودی و تولید لید (Lead، سرنخ/ مشتری راغب: کسانی که برای اولین بار با برندی آشنا شده‌اند) از آن استفاده می‌کنند و به نظر می‌رسد طی سال‌ های آتی هم این روند ادامه پیدا کند.

 

بازگشت بهتر و به‌صرفه ‌تر سرمایه در مقایسه با روش‌ های سنتی بازاریابی

 

بازاریابی محتوا و بازاریابی سنتی هر دو منجر به افزایش میزان فروش می‌شوند که برای کسب ‌و کار حیاتی است، با این تفاوت که در بازاریابی محتوا، هزینهٔ به‌ مراتب کمتری برای این منظور صرف می‌شود.

هرچند تولید محتوای کاربردی و مفید به تلاش و زحمت نیاز دارد، اما در مقایسه با روش‌های سنتی تبلیغات نظیر تبلیغات بنری یا تبلیغ در صفحه‌ های اصلی موتور های جست ‌و جو، کم‌ هزینه ‌تر و به‌صرفه ‌تر است و درعین ‌حال تاثیر بهتر و بیشتری بر جذب مشتری و مخاطب دارد.

 

بیشتر دیده ‌شدن با تولید محتوا

 

بازاریابی محتوا باعث می‌شود نام کسب ‌و کار و برند شما در معرض دید تعداد زیادی از مردم قرار بگیرد.در واقع برای برندسازی بهترین گزینه است.

آنچه بازاریابی محتوا را متمایز می‌کند، ذهنیت و دیدگاه بهتری است که برای مخاطبان و کاربران شما ایجاد می‌کند. برخلاف آن روش منفی ‌ای که در روش ‌های سنتی بازاریابی رایج شده است (همان ویدئویی که برای رد کردنش لحظه ‌شماری می‌کنید یا تبلیغی که نخوانده می‌بندید).

 

تولید محتوا و بازاریابی محتوا چطور باعث پیشرفت و موفقیت کسب ‌و کار می‌شود؟

 

جلب اعتماد مخاطبان و افزایش اعتبار برای برند شما مصرف ‌کنندگانْ کسب ‌و کاری را برای خرید محصول یا دریافت خدمات انتخاب می‌کنند که به آن اعتماد دارند.

بازاریابی محتوا به ایجاد این اعتماد کمک می‌کند: شما به مشتریان بالقوه‌تان نشان می‌دهید متعهدید که به آنها در پیداکردن راه‌حل برای مشکلاتشان کمک کنید.

اگر بتوانید از استراتژی ‌هایی در بازاریابی محتوا استفاده کنید که موفقیت ‌تان را تضمین کنند و متناسب با کسب ‌و کارتان باشند.

 

چطور با تولید محتوا کسب و کارمان را رونق دهیم؟

 

تولید محتوا و بازاریابی محتوا اهمیت روزافزونی در دنیای تجارت و بازاریابی امروزی پیدا کرده است و این‌طور به نظر می‌رسد که طی سالیان آتی، به یکی از ارکان اصلی و ضروری برای موفقیت کسب ‌و کارها بدل خواهد شد.

غافل‌ ماندن از بازاریابی محتوا می‌تواند به‌منزلهٔ از دست ‌دادن بخش زیادی از کاربران و مخاطبانی باشد که صرفا با تکنیک ‌های مورداستفاده در این نوع بازاریابی قابل‌دسترسی هستند.

‫1 نظر ارسال شده در “همه چیز درباره بازاریابی محتوا

  1. بازخورد: سئو چیست؟ | مدیر ایده آل, آموزش بازاریابی, راه اندازی کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان