بهترین کلمات کلیدی

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

کلمات کلیدی چیزی فراتر از کلمات بوده و درواقع یک ابزار بازاریابی قوی برای شما به حساب می آیند. اگر می خواهید که وبسایت شما در بین نتایج موتور جستجو دیده شود باید از کلمات کلیدی موردنظر بازدید کنندگان احتمالی خود خبر داشته و آن ها را به درستی انتخاب کنید.

به عنوان یک مدیر وب سایت، تنها نگرانی شما نباید تعداد بازدید کننده ها باشد بلکه باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بازدید کننده مناسب را جلب می کنید.

یافتن کلمات کلیدی مناسب  یکی از مهم ترین ابزار هایی است که شما برای این کار در اختیار دارید و می توانید با استفاده از آن موجب بهبود رتبه بندی سئو وبسایت خود شوید.

با تحقیق و یافتن کلمات کلیدی مناسب، شما می توانید تغییرات در تقاضا را پیش بینی کرده، به شرایط در حال تغییر بازار پاسخ دهید و محصولات، خدمات یا محتوایی را که جستجوگران اینترنتی به دنبال آن هستند را تولید کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با بحث آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی در خدمت شما باشیم.

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

انواع کلمه کلیدی

پیش اینکه به سراغ روش های انتخاب کلمات کلیدی سئو برویم ابتدا باید با انواع آن ها را بشناسیم.

کلمات کلیدی معمولا به سه دسته اصلی  کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی عبارتی و کلمات کلیدی طولانی تقسیم می شوند.

•  کلمات کلیدی اصلی معمولا یک یا دوکلمه بوده و حجم جستجو بالاتری را نیز دارا هستند.
• کلمات کلیدی عبارتی ۲ تا ۳ کلمه بوده و حجم جستجو متوسط را به خود اختصاص می دهند.
کلمات کلیدی طولانی از ۴ یا تعدادی بیشتر از کلمات تشکیل شده اند و حجم جستجو کمی دارند. این نوع از کلمات کلیدی اکثریت جستجوهای اینترنتی را به خود اختصاص می دهند.

 مشخص کردن ارزش یک کلمه کلیدی

مشخص کردن ارزش یک کلمه کلیدی

اولین کاری که باید پیش از انتخاب کلمات کلیدی سئو انجام دهید تعیین ارزش کلمات کلیدی مورد نظر است.
یک کلمه کلیدی چه میزان برای شما ارزش دارد؟ اگر یک فروشگاه آنلاین کفش دارید.

از جستجو عبارت “کفش قهوه ای” بیشتر فروش می کنید یا “کفش مشکی” ؟ کلمات کلیدی که کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند با استفاده از ابزار های تحقیق کلمات کلیدی برای ما قابل رویت هستند. البته این ابزارها ارزش مستقیم یک کلمه کلیدی را به ما نشان نمی دهند. برای تعیین ارزش یک کلمه کلیدی شما باید وب سایت خود را درک کنید.

 فرضیه های جدید طرح کرده و آزمون خطا انجام دهید.  اما به طور کلی انجام اقدامات زیر می تواند به شما برای تعیین ارزش کلمات کلیدی کمک کند.

در مورد کلمه کلیدی مورد نظر از خود سوال کنید.

برای تعیین ارزش کلمات کلیدی و یافتن کلمات کلیدی مناسب این سوال ها را از خود برسید.

آیا کلمه کلیدی موردنظر به محتوای وبسایت شما مربوط است؟ آیا کاربران با جستجو این کلمه کلیدی به چیزی که می خواهند خواهند رسید؟ آیا این ترافیک بدست آمده از نظر اقتصادی و سایر اهداف برای شما مفید خواهد بود؟ اگر پاسخ به تمام این سوال ها بله است ادامه دهید.

اصطلاح یا عبارت موردنظر را جستجو کنید

مقاله پیشنهادی : آموزش سئو (SEO)

دانستن اینکه هم اکنون چه وبسایت هایی از کلمه کلیدی مورد نظر شما استفاده می کنند اطلاعات با ارزشی برای رقابت کردن در اختیار شما قرار می دهد و همچنین شما را از سختی به دست آوردن رتبه بندی از آن کلمه کلیدی آگاه می سازد.

آیا آگهی های تبلیغاتی در راست و بالای نتایج طبیعی نمایش داده می شوند؟ معمولا نمایش تبلیغات زیاد هنگام جستجو یک کلمه کلیدی به معنای ارزش بالای آن است.

از کمپین های نمونه کلمات کلیدی Google AdWords و Bing Adcenter استفاده کنید

اگر کلمه کلیدی مورد استفاده شما رتبه مناسبی کسب نمی کند با خرید ترافیک آزمایشی می توانید از نرخ تبدیل آن با خبر شوید. گزینه Exact Match را در Google AdWords انتخاب کرده و ترافیک را به پیج موردنظر در وبسایت خود هدایت کنید.  impressions و نرخ تبدیل را حداقل روی ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلیک اندازه گیری کنید.

با استفاده از داده های جمع آوری شده ارزش هرداده را محاصبحه کنید

فرض می کنیم که کلمه کلیدی وبسایت شما یک روز توانسته نظر ۵۰۰۰ مخاطب را به خود جلب کند. ۱۰۰ نفر از این مخاطب وارد سایت شده و سه نفر از آن ها باعث سود ( نه درآمد) ۳۰۰ دلاری شما می شوند.

بنابراین این کلمه کلیدی به ازای هر یک کاربر ۳ دلار ارزش دارد. آن ۵۰۰۰ جلب توجه در ۲۴ ساعت می تواند نرخ کلیک ۱۸ تا ۳۴ درصد با رتبه یک را برای شما ایجاد کرده و این یعنی حدود ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ بازدید در روز. با احتساب ۳ دلار به ازای هر بازدید این یعنی سالیانه بین یک تا ۲ میلیون دلار سود.

درک میزان تقاضا برای کلمات کلیدی طولانی

مبحث دیگری که لازم است در آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی به آن اشاره کنیم کلمات کلیدی طولانی هستند.

به مثال فروشگاه کفش شما باز می گردیم. آیا عالی است که رنک یا همان رتبه یک را در بین کلمه کلیدی “کفش” داشته باشید؟
شاید فکر کنید که استفاده از کلمات کلیدی که در روز ۵۰۰ یا ۵۰۰۰ بار جستجو می شوند بسیار عالی است اما در حقیقت این کلمات کلیدی معروف تنها کمتر از ۳۰ درصد از لیست کلمات کلیدی جستجو شده در محیط وب را تشکیل می دهند.

۷۰ درصد باقی مانده کلمات کلیدی هستند که ما آن ها را “کلمات کلیدی طولانی” می نامیم. این نوع از کلمات کلیدی از صد ها میلیون جستجو یکتا تشکیل می شوند که در روز به تعداد انگشت شمار جستجو می شوند اما همانظور که قبلا نیز اشاره کردیم در مجموع اکثریت جستجوهای اینترنتی را تشکیل می دهند.

نکته دیگر درمورد کلمات کلیدی طولانی این است که آن ها نرخ تبدیل بهتری دارند و بیشتر توسط افرادی که قصد خرید محصول یا استفاده از خدمات شما را دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال کسی که کلمه کلیدی “کفش” را جستجو می کند احتمالا آماده خرید نبوده و فقط قصد بازدید دارد اما کسی که شماره ۴۳ از یک مارک خاص کفش را جستجو می کند به احتمال زیاد قصد خرید دارد.

درک منحنی تقاضا جستجو بسیار مهم است. در تصویر زیر یک نمونه منحنی تقاضای کلمه کلیدی را آورده ایم. در این منحنی می توانید مشاهده کنید که کوئری های تعداد پایین تر مقدار بیشتری از ترافیک را ارسال می کنند.

تحقیق کردن درباره کلمات کلیدی

اما این اطلاعات مربوط به تقاضا کلمه کلیدی را از کجا بدست آوریم؟ پاسخ، استفاده از منابع تحقیق کلمات کلیدی زیر است:

•    Moz Keyword Explorer
•    Google AdWords Keyword Planner Tool
•    Google Trends
•    Microsoft Bing Ads Intelligence
•    Wordtracker Free Basic Keyword Demand

Keyword Explorer ابزاری است که اطلاعات دقیق از حجم جستجو ماهیانه اطلاعات، ایده ای از چگونگی رتبه بندی کلمه کلیدی مورد نظر، تخمین نرخ کلیک و نمره ای برای توان احتمالی شما برای رتبه بندی را ارائه می کند. این ابزار همچنین لیست کلمات کلیدی مرتبط را نیز برای تحقیق به شما پیشنهاد  می کند. به دلیل امکانات بالا و رایگان بودن، این ابزار را به شما توصیه می کنیم.

AdWords Keyword Planner گوگل نیز یکی دیگر از ابزار های تحقیق برای انتخاب کلمات کلیدی سئو است. این ابزار علاوه بر پیشنهاد لیست کلمات کلیدی مرتبط و تخمین حجم جستجو، هزینه استفاده از کمپین های پولی را نیز برای این موارد پیش بینی می کند.

برای تعیین حجم جستجو یک کلمه کلیدی سئو در AdWords Keyword Planner مطمئن شوید که نوع یا همان Match Type را بر روی Exact تنظیم کرده و در قسمت Local Monthly Searches به دنبال نتایج بگردید.

استخراج کلمات کلیدی یک سایت با استفاده از لیست کلمات کلیدی سایت های رقیب

پیدا کردن کلمات کلیدی رقیب یکی از هوشمندانه ترین روش هایی است که می تواند کلمات کلیدی و ترافیک سایت شما را وارد سطح دیگری کند.

کشف کلمات کلیدی رقبا از مزایا زیر برخوردار است:

•    یک دید کلی نسبت که کلمات کلیدی موفق رقبا را به شما می دهد.
•    کلمات کلیدی که ممکن است به فکرتان نرسیده باشد را به شما نشان می دهد.
•    فرصت هایی را برای ایجاد محتوا جدید و ارتقاء رتبه جستجو را برای شما فراهم می کند.
علاوه بر این ها، زمانی که شما کلمات کلیدی رقبا را کشف کنید به روش هایی از سئو پی می برید که ممکن است قبلا به آن ها فکر نکرده باشید.

روش پیدا کردن کلمات کلید رقبا

یکی از ساده ترین کار ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا استفاده از ابزار Competitive Analysis الکسا است. بعد از ورود به Competitive Analysis، وبسایت رقیب خود را وارد کرده و بر روی “Opportunities” کلیک کنید. در این مطلب ما از  starbucks.com به عنوان مثال استفاده کرده ایم.

در این مرحله شما دو لیست را مشاهده خواهید کرد:

لیست اول: Keywords Targeted by starbucks.com’s Competitors

در این مرحله شما دو لیست را مشاهده خواهید کرد:

لیست اول: Keywords Targeted by starbucks.com’s Competitors

 

این لیست اختلاف استراتژی کلمات کلیدی بین starbucks.com و رقیبان را نشان می دهد و به شما کمک می کند که کلمات کلیدی که تاکنون به آن ها فکر نکرده بودید را شناسایی کنید.

لیست دوم: Keywords starbucks.com Should Consider Running Campaigns For

این لیست به شما کمک خواهد کردن تا کلمات کلیدی جدید را برای کمپانی های تبلیغات کلیدی پیدا کنید.

کلیک بر روی هر کلمه کلیدی جزئیاتی در مورد محبوبیت، رقابت و تعداد تبلیغاتی را که بر اساس آن در ۶ ماه گذشته اجرا شده است را نمایش می دهد.

شما همچنین قادر هستید لیستی از سایت هایی که درحال حاضر بر اساس این کلمه کلیدی ، تبلیغات کلیکی اجرا می کنند را ببینید.

با کلمه کلیدی پیدا شده چکار کنیم؟

بعد از مشاهده لیست کلمات کلیدی با توجه به جزئیات آن ها، کلمات کلیدی پرتقاضا و آن هایی را که به محتوای سایت شما مربوط می شوند را انتخاب کرده و به افزایش ترافیک سایت خود کمک کنید.

 

 

 

سختی های کلمه کلیدی

وقتی قصد استفاده از کلمات کلیدی سئو را دارید نه تنها باید میزان تقاضا آن ها را برسی کرده بلکه همچنین باید این نکته را نیز درنظر داشته باشید که برای دسترسی به رتبه خوب از طریق آن ها به تلاش زیاد نیاز دارید.

اگر برند های معروف نتایج اول تا دهم یک جستجو را در اختیار دارند و شما به تازگی کار خود را در محیط وب آغاز کرده اید به این فکر باشید که نبرد شما برای دسترسی به رتبه خوب ممکن است به سال ها تلاش مستمر نیاز داشته باشد. بنابراین مهم است که سختی کلمه کلیدی را نیز در نظر بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_cta h2=”فروش ویژه در تلگرام” txt_align=”right” shape=”square” style=”flat” color=”juicy-pink” add_button=”bottom” btn_title=”برو بریم” css_animation=”bounceIn” btn_link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Flpakages||target:%20_blank|”]

با استفاده از کانال رسمی مدیر ایده آل میتوانید به تخفیف های ویژه ای دست پیدا کنید

شاید باورتون نشه چه خبرا هست در کانال تلگرام مدیر ایده آل…

کافیه به لینک زیر مراجعه کنید و با ادمین کانال در ارتباط باشید.

برای کسانیکه میخواهند رشد کسب و کار داشته باشند و یا برنامه نویسی اندروید و ویندوز یاد بگیرن فایلهای آموزشی داریم که در سطح اینترنت نمی توانید پیدا کنید![/vc_cta][/vc_column][/vc_row]

‫1 نظر ارسال شده در “بهترین کلمات کلیدی

  1. مدیریت سایت: مهندس سعید عاملی :

    [rev_slider alias=”msa”][/rev_slider]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.