چالشهای دور کاری و وظیفه مدیران

ایجاد کردن یک تیم دورکار بهره‌ ور و خوشحال از مهم‌ ترین چالش‌ های شرکت‌ های عصر دیجیتال است. بعضی از مشاغل به صورت دور کاری هم میتواند انجام شود. مانند ترجمه، تایپ و کارهای مربوط به سایت و…

 

چالش ‌های رایج دور کاری

در ابتدا، مدیران باید عوامل ایجاد سختی در دورکاری را به ‌خوبی درک کنند. در غیر این صورت، کارمندانی که تا پیش از این بازدهی بالایی داشته‌ اند ممکن است در زمان دورکاری و درصورت نبود برنامه ریزی و آموزش مناسب، تعهد کاری‌ و عملکردشان تحلیل برود. چالش‌هایی که در دورکاری وجود دارند شامل موارد زیر هستند:

 

۱٫ عدم نظارت حضوری

هم مدیران و هم کارمندان اغلب نگران نبود نظارت حضوری هستند. سرپرستان معمولا نگران این هستند که کارمندان به اندازه ‌ای که باید کار نکنند یا کارآیی و بهره‌ وری آنها کاهش پیدا کند. از طرف دیگر، خیلی از کارمندان از کاهش دسترسی به منابع و ارتباطات مدیریتی شکایت می‌کنند. در بعضی موارد، کارمندان حس می‌ کنند که مدیران دورکار نیازهای آنها را نمی‌ شناسند و درنتیجه نمی‌ توانند در انجام کارها به آنها کمک کرده یا از آنها پشتیبانی کنند.

 

۲٫ نبود دسترسی به اطلاعات در دور کاری

 

کارمندانی که به‌ تازگی دورکار شده‌ اند معمولا از زمان اضافی‌ که باید برای جا به جایی اطلاعات بین همکارانشان صرف کنند متعجب می ‌شوند. حتی پاسخ‌ دادن به سؤالی که به ‌نظر ساده می‌ رسد، می ‌تواند برای کارمندی که در خانه کار می ‌کند تبدیل به مانعی بزرگ شود.

این پدیده می ‌تواند از حوزه کاری هم فراتر رفته و تبدیل به چالش بین ‌فردی در بین همکاران دورکار شود. پژوهش‌ها نشان داده ‌اند که نبود «دانش مشترک» میان کارمندان دورکار باعث می‌شود در شرایط دشوار کمتر به یکدیگر اعتماد کنند. مثلا می ‌دانید که همکارتان شرایط سختی را دارد پشت سر می ‌گذارد.

در چنین وضعیتی، اگر ایمیلی با لحنی تند از او دریافت کنید، آن را به حساب استرس می‌ گذارید. با‌این‌حال، اگر چنین ایمیلی را از همکار دورکارتان دریافت کنید، به احتمال زیاد ناراحت خواهید شد یا دست‌ کم تصور خواهید کرد که همکارتان به ‌شکل حرفه ای عمل نمی ‌کند. زیرا نمی ‌توانید موقعیت فعلی او را درک کنید.

 

دور کاری

۳٫ دور بودن از روابط اجتماعی

یکی از رایج ‌ترین دغدغه هایی که کارمندان دورکار دارند دوری از افراد جامعه است. تصور می‌شود، به ‌ویژه افراد برونگرا اگر با افراد خارج از محیط کار خود روابط زیادی نداشته باشند، در کوتاه ‌مدت بیشتر از این موقعیت رنج ببرند. با‌این‌حال، انزوای اجتماعی در طولانی ‌مدت روی همه کارمندان اثر می ‌گذارد و باعث می‌شود احساس «تعلق» کمتری به سازمانشان داشته باشند و حتی ممکن است بیشتر به ترک شغل تمایل پیدا کنند.

 

۴٫ وجود عوامل حواس پرتی در خانه

 

گاهی در تصاویری که از کارمندان دورکار دیده میشود، آنها را در حالی می ‌بینیم که فرزندشان را در آغوش کشیده‌ اند و مشغول تایپ با لپ ‌تاپ هستند یا روی کاناپه یا کف اتاق پذیرایی لم داده‌ اند. درواقع، این تصویر خیلی بدی از کار مفید مجازی است.

معمولا ما کارفرمایان را تشویق می ‌کنیم تا قبل از اینکه به کارمندان اجازه دورکاری بدهند، مطمئن شوند کارمندان دورکارشان هم محل کار و هم سیستم نگهداری مناسب از فرزندانشان را دارند. ولی، در مواقعی که تصمیم به دورکاری ناگهان و بدون برنامه‌ ریزی قبلی اتفاق می‌افتد، احتمال اینکه کارمندان درگیر محل کار نامناسب یا (در شرایطی مانند شرایط فعلی که مدارس و مهدهای کودک نیز تعطیل هستند) مشکلات نگهداری از فرزندانشان نیز بشوند زیاد است.

حتی در شرایط عادی، نیازهای خانه و خانواده می‌ توانند بر دورکاری اثر بگذارند. مدیران باید انتظار داشته باشند که در شرایطی غیرعادی مانند شرایط کنونی این مشکلات افزایش پیدا کنند.

 

مدیران چطور می ‌توانند از کارمندان دور کاری حمایت کنند؟

 

اگرچه دورکاری می ‌تواند چالش ‌های زیادی داشته باشد، مدیران می ‌توانند با چند کار ساده و کم‌ هزینه این انتقال را آسان ‌تر کنند.

 

۱٫ کنترل سازمان‌یافته روزانه

خیلی از مدیران موفق دورکار، تماس‌ های روزانه با کارمندان دورکارشان برقرار می ‌کنند. درصورتی ‌که کارمندان مستقل از یکدیگر کار کنند، این تماس‌ها می‌تواند به‌شکل مجموعه ‌ای از تماس‌ های فردی باشد و درصورتی ‌که گروهی کار کنند می ‌تواند تماس گروهی باشد.

۲٫ قوانین ارتباطی اعمال کنید

وقتی مدیران قوانینی برای ابزارهای ارتباطی و زمان و میزان برقراری ارتباط مشخص می‌ کنند، دورکاری مفید تر می ‌شود. برای نمونه، می ‌توانید از ویدئوکنفرانس برای کنترل روزانه و از پیام‌ های فوری برای کارهای ضروری استفاده کنید. همچنین، می ‌توانید بهترین روش و بهترین زمانی را که کارمندان در طول روز می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند به آنها اعلام کنید.

مدیران باید استرس کارمندان را به‌ خوبی درک کنند، به نگرانی ‌ها و اضطراب کارمندان گوش بسپارند و با آنها همدردی کنند. فراموش نکنید کارمند دورکار قرار نیست کل شبانه روز را کار کنند بلکه به استراحت هم نیاز دارند. پس ساعت کار تعیین کنید و از اعضای تیم بخواهید که در همان ساعات در دسترس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان