چگونه تخفیف بدهیم؟ معایب و مزایای آن

تخفیف

هنگامی که کیفیت کالا و خدمات تغییر نکند و قیمت کمتری برای مشتری فراهم شود، ارزشی که به مشتری ارائه می‌شود بیشتر می‌شود به همین دلیل به این سیاست، سیاست ارزش‌افزایی از طریق تخفیف می‌گویند.

 

 مزایای استراتژی های تخفیف دادن

 

تخفیف دادن بر قیمت ها استراتژی است که باعث افزایش فروش و متقاعد کردن مشتری  در تجارت شما می شود، مشتریان جدید برای شما ایجاد می کند، و باعث بوجود آمدن مزایایی برای شما می گردد از قبیل:

۱٫ مشتریان شما احساس خوبی نسبت به شما خواهند داشت. بر اساس یکی از تحقیقات زمانی که شما تخفیف یا کوپنی را دریافت می کنید احساس خوشحالی و رضایت و آرامش دارید. در دراز مدت این مسئله می تواند باعث برجا گذاشتن اثر مثبتی بر ذهن مشتری شما و ایجاد تصویر خوبی از برند شما گردد.

 

۲٫ به مشتریان این امکان را می دهد که از میان رقبا محصول و یا خدمات شما را  انتخاب کند.تخفیف دادن حتی باعث می شود که افراد محصول شما را با دیگر محصولات مقایسه نکنند. خود این مسئله باعث می شود که شما را از بین رقبا انتخاب کنند و پای در فروشگاه شما بگذارند.

معایب تخفیف دادن

  1. تخفیف دادن ارزش محصول و یا خدمات شما را کم می کند. زمانی که مشتریان از محصول شما با تخفیف استفاده می کنند ممکن است به این مسئله فکر کنند که محصول شما از کیفیت پایینی برخوردار است. دریک تحقیقی به این نتیجه رسیدند: مشتریانی که قیمت کامل محصول را پرداخت کرده بودند راضی تر نیز بودند از افرادی که تخفیف گرفته بودند.

 

۲٫ ریسک از دست دادن سود. این امکان هم وجود دارد که اصلا هیچ سودی از معامله ی خود نبرید. شاید حراجی شما بخاطر افرادی باشد که می خواستند بخرند ولی نخریدند. در این شرایط شما حتی فروش به مشتریانی که حاضر بودند پول کاملی را پرداخت کنند هم از دست می دهید.

 

 

 

تخفیف دادن

چرا مشتری تخفیف میخواد؟

۱٫ شاید مشتری فکر میکنه که شما گرون میفروشید و با این حال از محصول شما خوشش اومده و دوست داره ارزون تر بخرد.

۲ – بیشتر آدم ها حتی شاید خود شما از اینکه بتونن موقع خرید از فروشنده تخفیف بگیرن به خودشون افتخار میکنند.

۳ – احتمال داره که تو ذهن مشتری این باشه که محصول شما به این قیمتی که شما میفروشید ارزش نداره و یجورایی نمی ارزد.

۴ –  شاید مشتری میخواهد شما رو محک بزند . یجورایی یه چیزی میگوید دیگه ! با خودش میگه یا تخفیف میده یا نمیده برای من که فرقی نمیکند.

این ها مهم ترین دلایل تخفیف گرفتن مشتری ها هستند.

 

چگونه تخفیف بدهیم؟

 

۱ – به مشتری بگید که اگه ۲ تا بخرید.

۲ – میتونید بگید که اگه همین الان نقدی حساب کنید.

۳ – یا به مشتری بگید که اگر منو به چند تا مشتری خوب مثل خودت معرفی کنید.

۴ – اگه چند کیلو بیشتر بخری.

۵- اگه زودتر ثبت نام کنی ۱۵ درصد شامل شما میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟