چگونه یک فروشنده حرفه ای شوید؟

همه فروشندگان حرفه ای نیستند. حرفه ای بودن به معنای سطح مشخصی از توانایی است که همه نمی توانند آن را ادعا کنند، همراه با یک نگرش و رفتار خاص!

 

از طرف دیگر، حرفه ای بودن ارتباط چندانی با آنچه که شما در واقع می فروشید یا کسی که آن را به شما می فروشد ندارد. در اینجا برخی از خصوصیاتی که فروشندگان حرفه ای از آنها مشترک هستند، آورده شده است.

صداقت داشتن

صداقت یک کیفیت مهم برای متخصصان در هر زمینه ای است، اما برای فروشندگان این امر حتی از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

از آنجا که فروشندگان از رفتار ناشایست و غیر اخلاقی احساس ناخوشایندی دارند، یک فروشنده حرفه ای نباید به خود اجازه دهد حتی یک اشاره به چنین رفتاری داشته باشد.

فروشندگان حرفه ای همیشه نیازهای مشتریان خود را در اولویت قرار می دهند. آنها سعی نمی کنند چیزهایی را انتخاب کنند که بهترین انتخاب برای آنها نیست، فریب و یا چشم انداز را ترغیب کنید.

در عوض، آنها با چشم انداز به آینده کار می کنند تا بهترین راه حل ممکن برای نیازهای مشتریان خود را پیدا کنند، حتی اگر این به معنای ارسال یا تشویق کردن آنها به یک رقیب خود فروشنده باشد.

به کار خود افتخار کنید

برای فروشندگان غیر معمولی نیست که آنچه را که در پشت عناوین مانند مدیران حساب، نمایندگان مشتری، متخصصان محصول و غیره انجام می دهند مخفی کنند. فروشندگان حرفه ای مفتخر به فروش هستند.

 

آنها می دانند که شغلی که انجام می دهند هم از کارفرمایان و هم مشتریان خود پشتیبانی می کند. فروشندگان درست مانند پزشکان یا معلمان یا حتی آتش نشانان به دیگران خدمت می کنند و فروشندگان حرفه ای این را می دانند.

 

فروشندگان هر روز با ده ها یا حتی صدها نفر دیگر صحبت می کنند. فروشندگان حرفه ای می دانند که می توانند هرکدام از این مخاطبین را برای شخص دیگر تجربه مثبت کنند و از این فرصت استفاده می کنند تا همه چیز را برای هر کسی که با آنها تعامل برقرار می کند کمی بهتر کند.

 

فروشندگان حرفه ای نیز می دانند که چهره شرکتهایی هستند که آنها نماینده هستند و بر این اساس عمل می کنند.

 

بهبود خود مستمر

حرفه ای ها در بسیاری از زمینه ها ملزم به یادگیری و آموزش هستند بدون توجه به تجربه آنها. پزشکان، وکلا، و حسابداران، فقط به ذکر تعداد معدودی، همه برای ادامه گواهینامه های خود نیاز به آموزش مداوم دارند.

 

فروشندگانی که حرفه ای هستند، می دانند که یادگیری و رشد آنها برای آنها بسیار مهم است، حتی اگر هیچ قانونی خاصی وجود ندارد که به آن نیاز داشته باشد.

 

بسیاری از شرکت ها از این نیاز آگاه هستند و به خوبی مرتباً فروشندگان خود را به کلاس ها می فرستند یا موارد آموزشی برای آنها تهیه می کنند.

 

فروشندگان حرفه ای همچنین سعی در کشف چیزهای جدید دارند، خواه این کانال فروش است که آنها قبلاً از آنها استفاده نمی کردند، یک اسکریپت جدید با صدای فراخوان یا روش متفاوت برای بسته شدن.

 

دوست داشتن شغلتان


برخی از فروشندگان از شغل خود متنفر هستند. آنها به دلیل پرداخت اجاره به کار خود ادامه می دهند، اما آنها بدبخت هستند و فقط حداکثر مطلق را برای حفظ شغل خود انجام می دهند.

 

از طرف دیگر فروشندگان حرفه ای از بودن در فروش لذت می برند. آنها احتمالاً عاشق تک تک جنبه های کار نیستند، اما آنها مانند فعالیت روزمره تجارت در فروش نیز دوست دارند.

 

موفق باشید!

 

× سوالی دارید؟