Google Analytics در بازاریابی اگر یک وب سایت دارید، احتمالاً در حال حاضر به Google Analytics (GA) وصل هستید.

 Google Analytics در بازاریابی ابزاری تحلیلی است که به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت رایگان در دسترس است.

اگر GA ندارید و می خواهید ردیابی داده های ارزشمند را در وب سایت خود شروع کنید، این دستورالعمل های اساسی را از Google دنبال کنید.

 

گوگل آنالیزتوضیحات کلی در رابطه با گوگل آنالیز:

داشتن یک ابزار تحلیلی متصل به وب سایت شما بسیار مهم است چرا که به شما کمک می کند تا ترافیک وب سایت خود را بخوبی و آگاهانه تجزیه و تحلیل کنید، که این به نوبه خود به شما کمک می کند تا رفتار مشتریان را در حالی که در وب سایت شما هستند درک کنید.

 

به معنای ابتدایی، Google Analytics در بازاریابی فعالیت های مختلف بازدید کنندگان وب سایت شما را ضبط می کند و آنها را با ویژگی های حساب های Google خود (هنگام جستجو در وب و هنگام ورود به سیستم) مانند مکان و آدرس IP، اطلاعات جمعیتی کاربر و علایق آنها مطابقت می دهد.

 

GA تمام این داده های گردآوری شده را جمع آوری می کند و داشبوردی آسان برای خواندن با اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهد که می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که کدام کمپین های آنلاین بهتر کار می کنند.

 

و یا کدام وب سایت یا کانال های رسانه های اجتماعی بیشترین ترافیک را به وب سایت شما ارجاع می دهند و حتی کلمات کلیدی که بیشترین حجم ترافیک ارگانیک را به طرف سایت شما می آورد را نمایش می دهد.

 

Google Analytics اطلاعات زیادی را برای تجزیه و تحلیل و تبدیل به بینش ارزشمند بازاریابی ارائه می دهد. با یادگیری چگونگی خواندن و تفسیر این اطلاعات، می توانید تصمیمات بازاریابی بهتری بگیرید تا به شما در تبدیل مشتری بیشتر و درآمد بیشتر کمک کنید.

 

در اینجا پنج معیار مهم وجود دارد که باید آنها را تحلیل کنید:

Google Analytics در بازاریابی

اطلاعات دموگرافیک

دانستن جنسیت و گروه سنی بیشتر بازدید کنندگان شما به شما در ساخت مطالبی کمک می کند که به بهترین وجه با آنها طنین انداز شود.

به عنوان مثال، اگر ۶۰٪ بازدید کنندگان وبسایت شما مردانی در سنین ۲۵-۴۴ سال هستند، باید طرحی و محتوایی وب سایت شما ایجاد شود تا بهترین تجربه را به این گروه سنی ارائه دهد.

Google Analytics در بازاریابی

اطلاعات جغرافیایی

 

اطلاعات جغرافیایی در گوگل آنالیز
اطلاعات جغرافیایی در گوگل آنالیز

اگر شروع به توجه به افزایش ترافیک و نرخ تبدیل آن از یک منطقه جغرافیایی خاص کنید، می دانید که نیاز به پیشنهاد شما در آن منطقه وجود دارد. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا محتوای بازاریابی خود را بر مناطق جغرافیایی متمرکز کنید که شانس بیشتری برای ایجاد سود بیشتر دارید.

ترافیک موبایل

ترافیک موبایل در بازاریابی

نظارت بر میزان بازدید و نرخ تبدیل های تلفن همراه بسیار مهم است. زیرا می خواهید مطمئن شوید وب سایت شما در دستگاه های تلفن همراه عملکرد خوبی دارد یا نه.

همچنین می خواهید مطمئن شوید که سرعت سایت شما در سریعترین زمان ممکن قرار دارد تا بازدید کنندگان تلفن همراه وبسایت شما بتوانند از صفحه فرود تا تبدیل آن به ثبت نام و همچنین خرید از سایت، تجربه خوبی داشته باشند.

 

 

ترافیک ارجاعی

گوگل آنالیز ترافیک ارجاعیدانستن اینکه ترافیک شما از کجا به دست می آید، اطلاعاتی اساسی برای کمک به وبسایت شما در درک بهتر انواع روشهای بازاریابی است.

بنابراین این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد کدام یک از ارجاع دهندگان(سایت های تبلیغاتی, نیازمندیها, وبلاگ ها و غیره) بازدید بیشتری به سایت دارند.

با استفاده از اطلاعات بدست آمده میتوانید برای ارجاع دهندگان خود بازبینی هایی انجام دهید.

 

تبدیل

نرخ تبدیل در گوگل آنالیز

تنظیم اهداف و ردیابی تبدیل های شما در Google Analytics به شما کمک می کند ارزش سایت خود را برای تلاش های بازاریابی خود چه پرداخت شده و چه بدون پرداخت هزینه اختصاص دهید.


به عنوان مثال می توانید فروشها را ردیابی کنید و به هر مبلغ یک عدد خاصی اختصاص دهید، همچنین وقتی شخصی فرم را تکمیل می کند، مقدار “قیف” را اختصاص دهید.


به نظر می رسد Google Analytics برای کاربران جدید کمی آزار دهنده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پیمایش این ابزار فوق العاده و حسابی به داده هایی که جمع آوری می کند، این دوره GA را از Google در نظر بگیرید.

همچنین باید توجه داشته باشید که کنسول جستجوی Google را به وب سایت خود وصل کنید تا بتوانید اطلاعات عمیق تری درباره عملکرد سایت خود و همچنین چگونگی ایندکس کردن Google در وب سایت خود را مشاهده کنید.

 

از GA استفاده کنید تا با استفاده از داده های جمع آوری شده در وب سایت خود، تصمیم گیری هوشمندانه در زمینه بازاریابی داشته باشید!

اگر برای اتصال وب سایت خود به GA یا حساس کردن اطلاعات خود به کمک نیاز دارید، با شماره تماس پشتیبانی مدیر ایده آل تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره ای ۳۰ دقیقه ای رایگان ترتیب دهیم و یا فرم تماس آنلاین ما را پر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.