کسب درآمد از طریق سئو

درآمد از طریق سئو وبسایت

کسب درآمد از طریق سئو به همین سادگی ها هم نیست! حوزه دیجیتال مارکتینگ کلا حوزه پولسازی است اما شاخه سئو چون نیاز به تخصص و تجربه دارد پولساز تر خواهد بود!

 

نیاز شرکت ها و کسب و کارهای آنلاین به تولید کننده محتوا و متخصص سئو روز به روز در حال افزایش است و مسلما هر چیزی که نیاز بیشتری در آن احساس شود هزینه های بالایی را در بر می گیرد.

 

کسب درآمد از سئو و بهینه سازی سایت یکی از بهترین روش های درآمد زایی در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. گوگل منبع عظیمی برای کسب درآمد است که ما دیجیتال مارکتر ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانیم از آن بهره مند شویم.

 

به طور کلی یک سئوکار می تواند از راه های مختلفی مثل تولید محتوا، آنالیز و بهینه سازی سایت، استخدام در یک شرکت به عنوان سئوکار یا انجام پروژه های سئو به صورت فریلنسری و … کسب درآمد کند.

 

بخش عده ای از هزینه های سنگینی که شرکت ها به سئوکار ها پرداخت می کنند مربوط به جنگی که بر سر کلمات کلیدی رقابتی در نتایج جست و جو، وجود دارد است که هر سئوکاری نمی تواند از پس چنین پروژه هایی برآید.

 

این روش هایی است که قطعا شما هم از آن ها خبر داشتید. در این مقاله قصد دارم عمیق تر در مورد روش های کسب درآمد از سئو صحبت کنم و روش هایی را به شما بگویم که براتون جالب توجه باشد.

 

درآمدی که یک سئوکار در ماه یا در سال می تواند داشته باشد مسلما به توانایی ها و تخصصی که دارد مربوط می شود. اما روش هایی هم وجود دارد که از طریق آن ها با توانایی کمتری بتوانید از طریق سئو به درآمد بالا برسید. در این مقاله همراه من باشید تا با این روش ها بیشتر آشنا شوید.

 

 

سئوکار چقدر می تواند درآمد از طریق سئو داشته باشد؟

اگر به عنوان مدیر پروژه باشید ممکن است درصدی از مبلغی که برای پروژه تعیین شده است را به شما بدهند. ممکن است قرارداد شرکت با کارفرما ۵۰ میلیون تومان باشد و دستمزد شما در صورت موفقیت آمیز بودن پروژه ۱۰ میلیون تومان شود.

 

باید بدانیم یک سئوکار چقدر می تواند درآمد داشته باشد؟ اگر یک متخصص سئو باشید و بخواهید در شرکتی مشغول به کار شوید درآمدی حدود ۳ الی ۵ میلیون تومان خواهید داشت. البته به عنوان کارشناس سئو نه مدیر پروژه!

 

البته این موارد را صرفا برای مثال عرض کردم. در هر شرکتی که به عنوان سئوکار مشغول به کار شوید با توجه به سیاست های کاری آن شرکت ممکن است دستمزد شما هم متغیر باشد.

 

به عنوان سئوکار هم ممکن است پروژه هایی از ۳ تا ۸ میلیون تومان یا بیشتر هم بخورد کنید. خیلی از کارفرما ها با فریلنسرها بیشتر از این قرارداد امضا نمیکنند. البته در صورتی که آن فریلنسر تجربه هایی در پروژه های بزرگی داشته باشد قضیه کاملا فرق می کند.

 

بحث کسب درآمد از تولید محتوای سئو شده هم هست که در ادامه بیشتر در مورد روش های کسب درآمد از تولید محتوا با رویکرد سئو صحبت می کنم.

 

 

روش های کسب درآمد از سئو در سال ۲۰۲۰

قبلا هم عرض کردم به جز سئو کردن سایت ها یا حضور در پروژه های سئو می توان از روش های دیگر از سئو پول خوبی درآورد که در این قسمت قصد دارم به همه این روش ها بپردازم. پس با من همراه باشید.

 

 

استخدام به عنوان کارشناس یا متخصص سئو

راه های کسب درآمد از تخصص سئو این است که به عنوان یک کارشناس سئو در یک شرکت یا آژانس دیجیتال مارکتینگ استخدام شوید. یکی از مزایای این روش این است که شما در پروژه های زیادی ممکن است حضور پیدا کنید و این باعث افزایش تجربیات شما در سئو می شود. این ایده خوبی است اما معایبی هم دارد.

 

البته این را هم اضافه کنم، اگر می خواهید با حقوق بالا در این شرکت ها به عنوان سئوکار استخدام شوید حتما باید از نمونه کارهای خوبی برخوردار باشید. منظور همان تجربیات شما در سئو است. به همین سادگی ها به شما اعتماد نمی کنند. چون معمولا در سئو خطاها غیر قابل جبران هستند. خصوصا در پروژه های بزرگ!

 

از معایب این روش کسب درآمد از سئو این است که شاید تا چندین ماه حقوق شما ثابت باشد. علاوه بر این دست شما بسته خواهد شد و نمی توانید از روش های دیگر برای افزایش درآمدتان در سئو استفاده کنید.

 

درآمد به عنوان سئوکار فریلنسر

منظور از سئوکار فریلنسر این نیست که به دنبال پروژه سئو در سایت هایی مثل پونیشا یا انجام میدم باشید! منظور از سئوکار فریلنسر این است که سئوکاری که وابسطه به شرکت یا جای دیگری نیست! خودش یا به همراه تیمش سئو سایت ها را انجام می دهند.

 

 

این هم یک روش بسیار عالی برای سئوکارهایی است که آزاد کارند و قصد دارند از این راه کسب درآمد داشته باشد. در این روش هم برای اعتماد سازی بین شما و کارفرما باید دارای رزومه یا نمونه کاری قوی باشید. به این سادگی ها کسی پروژه سئو دست شما نمی دهد!

 

 

خیلی از سئوکارهایی که به صورت فریلنسری از این تخصص کسب درآمد می کنند از ابتدا از سئو کردن سایت های کوچک شروع کردند و کم کم روزمه خود را قوی کرده اند. شما هم اگر قصد دارید به عنوان یک سئوکار فریلنسر شروع به کار کنید همین روال را باید طی کنید.

 

کسب درآمد به عنوان سئو رایتر

سئو رایتر به معنای کسی که به تولید محتوای سئو شده مسلط باشد است. یک سئو رایتر می تواند متن های طولانی سئو شده را تحویل کارفرما دهد.

 

همانطور هم که می دانید محتوای سئو شده یکی از مهمترین ارکان سئو در سال ۲۰۲۰ است و هر سایتی محتوای خوبی از نظر سئو ارائه دهد شانس بیشتری در کسب رتبه خوب در نتایج جست و جو خواهد داشت.

 

اگر به تولید محتوای سئو شده مسلط باشید به راحتی می توانید با سایت ها یا شرکت های زیادی قرارداد همکاری ببندید. اما نکته مهم این است که چون تولید محتوا زمان بر است، زحمت زیادی هم دارد و دستمزد قابل توجهی هم ندارد خیلی وقت ها برای سئو رایتر نمی صرفه که این کار را انجام دهد.

 

در واقع درآمد حاصل از این کار نسبت به روش های دیگر کسب درآمد از سئو پایین تر است. این روش برای علاقه مندان به تولید محتوا پیشنهاد می شود. در سایت های فریلنسری هم می توانید با ارائه نمونه کارهای خود سفارش کار دریافت کنید.

 

 

خدمات لینک بیلدینگ و فروش بک لینک

یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد با سئو این است که لینک بفروشید. سایت های زیادی هستند که خدمات لینک سازی ارائه می دهند. یا خودشان منابع لینک سازی آماده دارند و یا اینکه با سایت های دیگری که لینک میفروشند به صورت واسطه ای کار می کنند.

 

اگر سئوکار باشید قطعا منابعی را برای لینک سازی خودتان آماده کرده اید. وبلاگ، سایت، سایت ساز، PBN، لینک edu و… فرقی نمی کند شما لیستی از منابع لینک سازی می توانید به مشتریان تان ارائه دهید. یا اینکه می توانید از همین حالا منابعی را برای لینک سازی آماده کنید.

 

بعد از اینکه این منابع لینک سازی را آماده کردید به صورت مستقیم و غیر مستقیم قادر خواهید بود خدمات لینک بیلدینگ به مشتریان تان ارائه دهید. هم می توانید یک سایت برای فروش لینک برای خود بسازید و هم اینکه از سایت های واسط برای این کار استفاده کنید.

 

به عنوان مثال می توانید در سایت انجام میدم خدماتی که ارائه می دهید را معرفی کنید. یا در سایت بکیوریتی که واسط ای برای خرید و فروش بک لینک است عضو شوید و آنجا خدمات لینک سازی تان را معرفی کنید.

 

خیلی از سایت ها در ایران هستند که از سئوکارهای فریلنسر خارجی برای بک لینک سازی استفاده می کنند. هزینه را از مشتری می گیرند و سپس سفارش کار را به سئوکار خارجی می دهند.

 

سایت هایی مثل fiver فریلنسرهایی دارد که توانایی لینک سازی در منابع مختلف مثل سایت های edu ، gov، Social Bookmark را دارند. حتی خیلی از آن ها پی بی ان های چند لایه آماده و امن دارند.

 

درآمدی که از این روش خواهید داشت بالاست. چون سایت های زیادی به دنبال خرید بک لینک هستند و روز به روز بک لینک در سئو و کسب رتبه خوب در گوگل مهم می شود.

 

فروش سایت های سئو شده به صورت آماده

یکی از جالب ترین روش های درآمدزایی از سئو، فروش سایت های آماده و سئو شده در موضوعات مختلف است. این به این معنی است که شما باید سایت هایی را در حوزه های کاری مختلف آماده کنید و در کلمات کلیدی رقابتی برای آن ها رتبه خوب بگیرید. سپس می توانید آن ها را به مبالغ خوبی به فروش برسانید.

 

در حوزه هایی مثل: لوله بازکنی، نقاشی ساختمان، تخلیه چاه، الیاف، ساندویچ پانل، خدمات مجالس و عروسی و… که خواهان زیادی دارند خرید و فروش سایت سئو شده زیاد انجام می شود.

 

اگر بتوانید سایت هایی در این حوزه صفحه اول گوگل داشته باشید از ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت. این یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد اینترنتی است که افراد معدودی در ایران از این روش استفاده می کنند.

 

 

ارائه خدمات خاص در سئو

از دیگر روش های کسب درآمد از سئو می توان به ارائه خدمات خاص در سئو اشاره کرد. به عنوان مثال خدماتی در زمینه افزایش سرعت سایت، بهینه سازی محتوای درون صفحه، بهینه سازی لینک های داخلی، انتخاب کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار و … جزء خدماتی هستند که به تنهایی نیز خواهان دارند.

 

یعنی به طور مثال ممکن است فردی سایتی داشته باشد که از هر جهت سالم و بهینه باشد اما سرعت بارگذاری صفحات اش پایین است. پس فقط نیاز او به خدمات افزایش سرعت سایت شماست. یا اینکه ممکن است وضعیت لینک های داخلی اش خراب باشد و باید درست شود!

 

دقت داشته باشید در این روش باید خدمات شما به صورت جداگانه معرفی شود. شما قرار نیست یک سایت را کامل سئو کنید. فقط خدماتی را در حوزه سئو به صورت جداگانه ارائه می دهید. البته ممکن است خیلی از مشتریان بخواهند از فول پکیج شما استفاده کنند.

 

در این روش هم می توانید از سایت های فریلنسری یا سایت خودتان برای جذب مشتری استفاده کنید. البته من هم پیشنهاد می کنم برای ارائه چنین خدماتی حتما خودتان سایت داشته باشید.

 

 

فروش محصولات آموزشی در زمینه سئو

یکی از روش های بی دردسر برای کسب درآمد از طریق سئو این است که دوره های آموزشی سئو تولید کنید و بفروشید. امروزه فروش آموزش در دنیا سود بسیار بالایی دارد و اگر شما هم توانایی تدریس در این حوزه را دارید می توانید از فروش آموزش سئو هم به درآمد قابل توجهی برسید.

 

اگر می خواهید مدرس سئو شوید نیاز به تجربه های بیشتری دارید. صرفا با شرکت در دوره های آموزشی سئو نمی توانید به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید. برای تدریس هم باید تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید نه صرفا چیزهایی که همه درباره سئو می گویند!

 

بخش زیادی از سئو مربوط به تجربه شما می شود نه چیزهایی که از این ور و آنور یاد گرفته اید. به همین دلیل اگر می خواهید محصولات آموزشی تان پر فروش شود باید ثابت کنید تجربه زیادی در سئو دارید.

 

 

برای تولید دوره های آموزشی سئو هم پیشنهاد می کنم هر بخش از سئو را به یک آموزش تبدیل کنید و بفروشید. مثلا بخش سئو محلی یک آموزش برای فروش باشد. یا بخش لینک بیلدینگ یک بخش آموزشی جداگانه برای فروش باشد. در این صورت افراد زیادی آموزش های شما را می خرند. چون خیلی ها نیاز به کل آموزش های شما ندارند!

 

 

 

کسب درآمد از مشاوره در سئو

یکی از راه های کسب درآمد از طریق سئو مشاوره دادن است. البته برای مشاوره دادن نیز باید تجربه تون در سئو زیاد باشه. به دلیل اینکه در مشاوره ها ممکنه به سایت های زیادی با موضوعات مختلف برخورد کنید به همین دلیل سئو در حوزه های مختلف متفاوت است و باید به اندازه کافی تجربه داشته باشید.

 

خیلی از افراد نیروی سئو دارند ولی راه درست را نمی دانند و همیشه به مشاوره نیاز دارند. حتی خیلی از سئوکارها نیز گاهی اوقات به مشاوره با سئوکارهایی که تجربه بیشتری دارند احتیاج دارند.

 

درآمد از طریق سئو + تبلیغ در تلگرام

 

 

کار یک مشاور سئو آنالیز و بررسی سایت و همینطور سایت های رقبا و ارائه یک نقشه راه درست در قالب چک لیست است. مزیت مشاور دادن در سئو این است که خیلی درگیر پروژه های سئو به صورت فیزیکی نیستید! فقط موارد لازم و راه کارها را برای کسب رتبه ارائه خواهید داد.

 

اگر میخواهید از راه مشاوره دادن در سئو کسب درآمد کنید باید خودتان را شناخته کنید. به قول معروف باید برندسازی شخصی کنید. یکی از بهترین راه ها برای اینکه شناخته شوید حضور در دورهمی ها، مراسم ها، سخنرانی ها و هر رویدادی که در مورد سئو است.

 

اگر بتوانید در شبکه های اجتماعی هم حضور فعال داشته باشید بسیار روی برند شدن شما تاثیر گذار است. به عنوان مثال در گروه های سئو حضور داشته باشید و سعی کنید به سوالات دیگران پاسخ صحیح بدهید.

 

 

درآمد از طریق سئو با تولید محتوا

اما روش دیگری که جزء روش های غیر مستقیم کسب درآمد از سئو محسوب می شود تولید محتوا است. تولید محتوا در زمینه های مختلف با هدف کسب رتبه می تواند شما را به پول برساند. بارها در مورد تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن صحبت کردم. پیشنهاد می کنم مقاله “۸ روش کسب درآمد برای وب سایت های محتوایی” را حتما بخوانید.

 

در این روش شما هم می توانید به صورت هدفمند روی کلمات کلیدی خاصی رتبه بگیرید و از آن کسب درآمد کنید و هم اینکه روی کلماتی که سرچ بالایی دارند کار کنید و ترافیک بالایی را جذب کنید. در هر دو صورت درآمد شما بالا خواهد بود.

 

در روش اول که کسب رتبه روی کلمات کلیدی هدف بود به عنوان مثال می توانید روی عبارت “بهترین ادکلن های مردانه” صفحه ای را سئو کنید و از طریق آن با دیجی کالا روی محصولات مرتبط همکاری در فروش کنید. البته این فقط یک مثال ساده بود.

 

شما در این روش روی هر موضوعی که دلتان بخواهد می توانید صفحاتی را سئو کنید و بالا بیاورید و سپس با همکاری در فروش یا ارائه محصول از سوی خودتان کسب درآمد کنید.

 

 

 

موفق باشید!

منبع: وبسایت همیاروب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟