۷ مرحله برای نوشتن یک برنامه بازاریابی موفق

یک برنامه بازاریابی موفق

سال جدید زمان یک شروع جدید است. برای تجارت کسب و کارتان، این به معنای برنامه ریزی برای سال آینده و اجرای استراتژی های جدید است. یک راه برای انجام این کار با ایجاد یک برنامه بازاریابی است که فعالیت های بازاریابی شما را برای سال آینده و بعد از آن تشریح می کند.

 

در اینجا ۷ مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی موفق دنبال می شود:

بیانیه ماموریت را آماده کنید:

بیانیه, ماموریت شما به طور خلاصه ارزش ها و خدمات شغلی شما را تشریح می کند. حتماً هنگام ایجاد یک بیانیه قانونی باشید چرا که این بیانیه بازتابی از رویه های تجارت کسب و کار شماست.

 

مخاطب خود را تعیین کنید:

شناختن مخاطبان خود، دانستن چگونگی بهترین استفاده از آنها در بازار کسب و کار است. انجام برخی تحقیقات و ایجاد Personas برای مخاطبان مورد نظر یا بازاریابی الازمی است.

از این Personas به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود استفاده کنید تا بدانید چگونه به بهترین وجه به آنها دسترسی پیدا کنید.

 

خدمات خود را شرح دهید:

برای بازاریابی موثر در خدمات یا کسب و کار خود، باید بتوانید آنها را توصیف یا معرفی کنید.

از خدماتی که در حال حاضر ارائه می دهید و آن خدماتی را که دوست ندارید ارائه کنید یه لیست کامل بگیرید. سپس مشخص کنید که ارائه این خدمات از نظر پرسنل، تخصص و هزینه های لازم چه خواهد بود.

 

بازاریابی و استراتژی های تبلیغاتی را هجی کنید:

با توجه به رسانه های اجتماعی و کانال های دیگر، گزینه های بسیاری برای انتخاب استراتژی های بازاریابی وجود دارد. از شخصیتها و خدمات خود استفاده کنید تا تعیین کنید کدام یک برای شما مناسب است.

این یک فرایند آزمایشی, و تست و خطا است که نیاز به آزمایش و تعامل با مشتری یا مشتری های آینده دارد.

 

رقبای خود را بشناسید:

با دسترسی گسترده به اینترنت از طریق تلفن های هوشمند، تجارت شما با بازاری روبرو است که از همیشه رقابتی تر است. برای رقابت باید در مورد رقبا و خودتان بیاموزید.

نقاط قوت خود و نحوه مقایسه با مشاغل مشابه را بر اساس ارزش، قیمت، محصولات، خدمات یا برخی از سرویس ها و خدمات آنها مشخص کنید.

 

اهداف بازاریابی را تعیین کنید که قابل سنجش باشند:

یک برنامه بازاریابی موفق با اهداف در نظر گرفته شده است. این اهداف می تواند شامل تعداد مشتری های جدیدی باشد که مایل به دستیابی به آنها هستید، تعداد افرادی که مایلید به آنها برسید یا میزان درآمدی که مایل به تولید آن هستید. در تعیین اهداف خود واقع بین باشید تا دستیابی به آنها ساده و بیشتر باشد.

 

نتایج خود را نظارت کنید:

برنامه های رایگان تجزیه و تحلیل آنلاین برای رسانه های اجتماعی و وب سایت های دیگر، ردیابی داده ها در مورد مشتریان شما را از گذشته آسانتر می کند.

این به شما امکان می دهد تا استراتژی های بازاریابی خود را به خوبی انجام دهید تا بشناسید مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند. از آنجا، می توانید استراتژی بازاریابی خود را بر این اساس تنظیم کنید.

 

با در نظر گرفتن این مراحل، می توانید یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید تا به شما در رسیدن به بهترین اهداف خود کمک کند. با رشد کسب و کار شما می توانید برنامه خود را با نیازهای خود تطبیق دهید.

 

منبع: مهندس سعید عاملی

موفق باشید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.