14 مرحله برای تنظیم اهداف

4 مرحله برای تنظیم اهداف

موفقیت اهداف ماست و همه چیزهای دیگه تفسیر و تئوری های آن اهداف هستن. این کشف بزرگ در تمام طول تاریخ بشر است. زندگی شما وقتی شروع می شود که به زندگی عالی تبدیل شوید و به وضوح مشخص کنید که چه چیزهایی می خواهید و برای دستیابی به آن اهداف, روی تنظیم اهداف برنامه ریزی کنید و بعد هر روز روی آن برنامه کار کنید.

موفقیت اهداف است و همه چیز دیگر تفسیر است.  برایان تریسی

دلیل اصلی عدم موفقیت این است که مردم برنامه های جدیدی را برای جایگزینی برنامه هایی که ناکارآمد بود تهیه نمی کنند.

 

سه نقطه عطف زندگی من اینها بود:

اول اینه که فهمیدم مسئولیت زندگی خودم هستم و برای هر اتفاقی که برایم افتاد من یاد گرفتم که این زندگی تمرین کردن نیست. همین زندگی, زندگی واقعی ماست.

 

من در مطالعه زندگی افراد موفق ، پذیرش مسئولیت شخصی آنها نقطه شروع به نظر می رسد. قبل از آن هیچ اتفاقی نمی افتد. پس از پذیرفتن کامل مسئولیت ، کل زندگی شما شروع به تغییر خواهد کرد.

 

دومین نقطه عطف برای من ، وقتی که 24 ساله شدم ، کشف اهداف من بود. بدون اینکه واقعاً بدانم چه کاری انجام می دهم ، نشستم و لیستی از 10 کار را که می خواهم در آینده قابل انجام دادن آنها هستم تهیه کردم.

من بعد چند دو تا سه روز لیست را گم کردم. اما 30 روز بعد ، تمام زندگی من تغییر کرده بود. تقریباً هر هدفی که در لیست اهداف من قرار داشت تا حدودی از آنها حاصل شده بود

 

سومین نقطه عطف در زندگی من هنگامی رخ داد که فهمیدم: “شما می توانید هر چیزی را که برای یادگیری رسیدن به هدفی که می توانید برای خودتان تعیین کنید یاد بگیرید.”

هیچ کس از شما باهوش تر نیست و هیچ کس از شما بهتر نیست. همه مهارت های کسب و کار ، مهارت های فروش و مهارت های پول سازی قابل یادگیری است. هر کس که امروز در هر منطقه ای خوب است روزگاری در آن منطقه فقیر بود.

افراد برتر در هر زمینه در یک زمان حتی در آن زمینه حضور نداشتند و حتی نمی دانستند که این زمینه وجود داشته است. و آنچه صدها هزار نفر دیگر انجام داده اند ، شما نیز می توانید انجام دهید

 

1. دقیقاً در هر زمینه کلیدی زندگی خود تصمیم بگیرید دقیقاً آنچه می خواهید.

با ایده آل کردن شروع کنید. تصور کنید که هیچ محدودیتی در مورد آنچه می توانید داشته باشید ، یا انجام میخوایید بدید وجود نداره. تصور کنید که تمام وقت و هزینه ، همه دوستان و مخاطبین ، تمام آموزش و تجربه ای که برای رسیدن به هدفی را که می توانید برای خودتان داشته باشید ، را کاملا دارید.

تصور کنید که می توانید یک گره جادویی را تشکیل بدید و زندگی خود را در هر چهار زمینه اصلی زندگی کامل کنید. اگر زندگی شما در هر منطقه یا قسمتی کامل بود ، به نظر شما شبیه چی بنظر می رسد؟

1. درآمد: امسال یا سال آینده و یا پنج سال بعد چقدر می خواهید درآمد کسب کنید؟

2. خانواده: چه نوع شیوه زندگی را می خواهید برای خود و خانواده خود ایجاد کنید؟

3. سلامتی: جسم فیزیکی شما اگر از هر نظر کامل باشد، سلامتی شما متفاوت خواهد بود؟

4. ارزش خالص: در طول عمر کاری خود چقدر می خواهید پس انداز مالی داشته باشید؟

در کمتر از 30 ثانیه، سه هدف مهم خود را که اهداف های زندگی خودتان است را بنویسید. (سریع بنویسید)

پاسخ شما به این روش “لیست سریع” از نوشتن سه هدف هرچیزی که باشد احتمالاً تصویر دقیقی از آنچه واقعاً در زندگی می خواهید است.

 

2. اهدافتان را بنویسید. اهداف شما باید به صورت مکتوب باشد.

اهداف باید واضح ، مشخص ، دقیق و قابل اندازه گیری باشند. شما باید اهداف خود را به گونه ای بنویسید که می خواهید برای رسیدن به هدف خود در یک کارخانه در مسافت خیلی زیادی، سفارش دهید. توضیحات خود را از هر لحاظ روشن و تفصیل دهید. فقط 3٪ از بزرگسالان اهداف مکتوب دارند و همه افراد برای آنها کار می کنند.

 

3. مهلت یا زمان تعیین کنید

ضمیر ناخودآگاه شما از مهلت ها به عنوان “سیستم های مجبور کننده” برای هدایت شما ، آگاهانه و ناخودآگاه به سمت دستیابی به هدف خود در برنامه استفاده می کند.

اگر هدف شما به اندازه کافی بزرگ است ، مهلت های فرعی را تعیین کنید. اگر می خواهید به استقلال مالی برسید ، می توانید یک هدف 10 یا 20 ساله تعیین کنید و سپس سال به سال آنرا تجزیه و تحلیل کنید ، تا بدانید هر سال چقدر باید پس انداز کنید و سرمایه گذاری کنید.

اگر به دلایلی هدف خود را در مهلت مقرر نتوانید انجام دهید ، فقط مهلت جدیدی تعیین کنید. هیچ هدف غیر منطقی وجود ندارد ، فقط مهلت ها غیر منطقی هستند.

 

4. موانعی را که برای رسیدن به هدف خود باید بر آن غلبه کنید مشخص کنید.

چرا شما در حال حاضر در اهداف خودتان نیستید؟

تئوری محدودیت ها: همیشه یک عامل یا محدود کننده وجود دارد که سرعت دستیابی به هدف خود را تعیین می کند. این عامل یا عوامل برای شما چی هستند؟

قانونی است تحت عنوان قانون 80/20 که در مورد این محدودیت ها اعمال می شود. کاملاً 80٪ دلایلی که شما را از رسیدن به هدف خود باز می داره ، درون خود شما هستند. آنها فقدان مهارت ، کیفیت شما از دانش هستند. فقط 20٪ دلایلی که شما نتوانسته اید به هدف خود برسید در خارج از خودتان و فکرتان است. بنابراین همیشه برای پیدا کردن موانع از خودتان شروع کنید.

 

دانش ، اطلاعات و مهارت های لازم برای رسیدن به هدف خود را شناسایی کنید.

مهارتهایی را که باید توسعه دهید شناسایی کنید تا در موقعیت و سطح 10٪ برتر رشته یا حوزه فعالیت و اهداف خود باشید.

بزرگترین کشف: ضعیف ترین مهارت کلیدی شما ، میزان درآمد و موفقیت شما را تعیین می کند.

می توانید با رفتن به مهارت دیگری که شما را بیش از هر چیز دیگری عقب می اندازد پیشرفت کنید.

سوال اصلی: “اگر یک مهارت را ایجاد کردید و آنرا با روشی عالی انجام دهید ، بیشترین تأثیر مثبت را در زندگی شما خواهد گذاشت؟”

 

اگر یک مهارت را بطور مداوم توسعه داده و آنرا انجام داده باشید ، چه مهارتهایی را برای رسیدن به مهمترین هدف خود به شما کمک می کند؟ هرچه مهارت دارید، آن را بنویسید ، برنامه ریزی کنید و هر روز روی آن کار کنید.

 

مقاله ادامه دارد…

 

موفق باشید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان