۳ ایده کسب و کار خانگی پولساز

کسب و کار خانگی یعنی چگونه با روزی ۴ تا ۵ ساعت کار در منزل به یک درآمد میلیونی در ماه برسیم؟
تایوانی ها یک شعار اقتصادی جالب دارند: “هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک خانه!

این شعار اولین بار با هدف توسعه کسب و کارهای کوچک خانگی طراحی شد. آنها گام اول کار کوچک شان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند.

 

تجهیزات این سه ایده پولساز را با کمتر از ده میلیون تومان میتوانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر ۱۵ میلیون تومان سرمایه نیاز خواهد داشت.

کارهایی مثل تولید مربا یا تهیه غذای خانگی, این مدل ساده و کاربردی میتواند برای خیلی از ما به عنوان کسب و کار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد

 

در این مقاله سه ایده ارزان قیمت کسب و کارهای خانگی را برایتان آماده کرده ام. که در سالهای اخیر با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده ها، بسیاری از آنها استفاده از محصولات خانگی را به محصولات صنعتی ترجیح میدهند.

 

به عنوان مثال در حال حاضر کمتر خانواده ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به صورت کله قند خریداری کند و در خانه خورد کند یا مثلا سبزی خرد شده یا خشک شده، رواج زیادی پیدا کرده است. همین موضوع فرصتهای شغلی زیادی ایجاد کرده است.

 

علاوه بر تولید قند یا سبزیجات خرد شده، تولید چیپس میوه گزینه سوم این کسب و کارهای ارزان قیمت است. چیپس میوه به عنوان یکی از تنقلات نسبتا جدید، ارزش افزوده قابل توجهی دارد و با توجه به پتانسیل بالای ایران در تولید خشکبار، میتواند چشم انداز صادرات را نیز برای آینده کسب و کار کوچکتان ایجاد کند.

 

تجهیزات این سه مدل شغلی ارزان قیمت را با کمتر از ۱۰ میلیون تومان میتوانید، تهیه کنید. با درنظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر ۱۵ میلیون تومان سرمایه نیز خواهد داشت.

 

علاوه بر این، فضایی در حدود ۷ تا ۱۲ متر کارتان را راه می اندازد و اگر بتوانید بازاریابی خوبی برای محصولاتتان انجام دهید حداقل سود خالص ماهانه تان حدود دو و نیم میلیون تومان خواهد بود.


مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی برای خرید تجهیزات چقدر سرمایه لازم است؟

برای راه اندازی این کسب و کارها نیاز به خریداری تعدادی ماشین آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ۱۲ متر فضا اشغال میکنند. در این بخش میزان کارایی هر دستگاه کوچک خانگی و میانگین قیمت آن را برایتان می آوریم.

 

دستگاه مختلفی برای خرد کردن قند وجود دارد که براساس توان تولیدشان قیمت گذاری میشوند. توان تولید دستگاه معمولا ۲۰۰ کیلو گرم در ساعت سنجیده میشود. دستگاه های کوچک خانگی معمولا ۲۰۰ کیلو گرم در ساعت قند خرد میکنند. اندازه دستگاه حدود ۲ در ۳ متر است و حداقل قیمت دستگاه های کوچک بین ۲ تا ۵ میلیون است.

 

🔶 برای خرید یک دستگاه کوچک سبزی خردکن که ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم سبزی را در یک ساعت خرد میکند نیاز به یک میلیون و نیم تومان سرمایه دارید، البته یادتان باشد موقع خرید حتما به استاندارد بودن دستگاه توجه کنید.

در سالهای اخیر، تعداد زیادی دستگاه های غیر استاندارد وارد بازار شدند که باعث ایجاد آسیب های جسمانی به صاحبان کسب و کار خانگی شدند.

 

علاوه بر سبزی خرد کن شما به یک یخچال صندوقی برای نگهداری سبزیجات نیاز دارید. پیشنهاد می کنیم روی گزینه های دست دوم متمرکز شوید تا هزینه کمتری بدهید. خرید یخچال صندوقی حدود ۲ میلیون تومان هزینه دارد. برای قرار دادن این دستگاه ها حداقل به یک اتاق ۱۲ متری نیاز دارید.

 

تجهیزات خشک کردن میوه شامل دو دستگاه خشک کن و خرد کن(اسلایسر) میوه است. اسلایسر، میوه را برش میزند و خشک کن آن را خشک میکند.

 

یک دستگاه خشک کن خانگی با ظرفیت ۱۵۰ کیلوگرم بر ساعت حدود ۵ و نیم میلیون تومان قیمت دارد. قیمت دستگاه اسلایسر با همین ظرفیت نیز تقریبا بین ۲ تا ۳ میلیون است.

 

برای خشک کردن میوه به یک یخچال صندوقی هم نیاز دارد. با این حساب مجموع تجهیزات این کار حداقل ۱۰ میلیون تومان است.

 

 

مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی مواد اولیه را مستقیما از تولید کننده بخرید

بهتر است کسب و کار خانگی، از دلالها برای تهیه مواد اولیه خرید نکنید. برای اینکه حداکثر سود لازم را ببرید، باید با تولیدکننده اصلی در ارتباط باشید.

🔶برای خرید قند باید به کارخانه های قند مراجعه کنید اما نکته اینجاست که برخی از کارخانه ها قند حجم زیر ۱۰۰ تن را نمیفروشند و این برای شما که در حال راه اندازی یک کسب و کار خانگی هستید زیاد است.

 

با این حال دست نگه دارید و گزینه مراجعه به عمده فروش یا دلال را به عنوان آخرین راه کار در نظر بگیرید. کافی است کمی در اینترنت جست و جو کنید یا با چند کارخانه قند تماس بگیرید ممکن است بعضی از آنها حاضر شوند به شما مقدار کمتری بفروشند.

 

به عنوان مثال کارخانه قند مرودشت که شهرستانی در استان فارس است حداقل تناژ واگذاری خود را ۱۰ تن قرار داده اما این کارخانه حاضر است حجم کمتر از ۱۰ تن را نیز به بفروشد.

 

برای خرید میوه یا سبزی نیز با کشاورزان مذاکره کنید. از دلالها به آنها پول بدهید باز هزینه تمام شده تولیدتان پایینتر از زمانی است که از دلالها میخرید.


 

مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی ضایعات را هم بفروشید

دستگاه های قند خردکن به طور میانگین از یکتن قند ۸۸۰ کیلو گرم قند خرد شده به شما تحویل میدهند و بقیه این میزان به صورت خاک قند از دستگاه خارج میشود، البته خاک قند تولید شده را به راحتی میتوانید به قنادی ها بفروشید.

 

در مورد میوه به طور میانگین هر ۱۰ کیلوگرم میوه، یک کیلوگرم چیپس میوه تولید میکند و سبزی پس از پاک شدن و گرفتن ساقه و گل و لای تقریبا به اندازه نصف حجم اولیه به شما محصول فرآوری شده میدهد.

 

البته ضایعات میوه و سبزیجات نیز توسط دامداری ها و به عنوان خوراک دام خریداری میشوند. علاوه بر آنها کارخانه ها و کارگاه های تولید کود ارگانیک، مشتریان این ضایعات به شمار میایند.


 

مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی محصولاتتان را اقتصادی بسته بندی کنید

برای بسته بندی محصولات تولید شده باید به فروشندگان مواد پلاستیکی مراجعه کنید. با ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزاتومان میتوانید نایلون موردنیاز برای بسته بندی حدود ۱۰ تن را خریداری کنید.

 

بسته های شما میتوانند یک تا ۱۰ کیلوگرمی و حتی کمتر باشند. در کسب و کار خانگی به سلیقه مشتریان اهمیت دهید تا شما رابر دیگران ترجیح دهند. میزان حجم بسته بندیتان را باید به صورت اقتصادی برنامه ریزی کنید. برای شما دو مثال می آوریم.

 

در حال حاضر هر بسته ۴۰۰ گرمی قند خردشده در سوپرمارکت ها تقریبا ۳۸۰۰ تومان قیمت دارد. این قیمت برای بهترین کیفیت بستهبندی است اما اگر شما سود ۱۰۰ تومانی برای هر کیلو گرم قند برای خودتان در نظر بگیرید.

 

تقریبا معادل این سود را به عامل توزیع یا سوپرمارکت ها بپردازید درنهایت قیمت یک بسته یک کیلو گرمی قند خرد شده توسط شما حدود ۳۱۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان میشود.

 

با این حساب مشتریان زیادی ترجیح میدهند بیشتر از دو برابر بسته های ۴۰۰ گرمی قند بخرند اما برای بسته بندی شیک تر آن همه پول ندهند.

 

در مورد بسته بندی میوه های خشک، حجم بسته بندی کوچک تر اقتصادی تر به نظر میرسد؛ زیرا قیمت کیلوگرم ۵۰ میوه هزار تومان است.

این قیمت میتواند محصولات شمارا از سبد بسیاری از مشتریان خارج کند. پس بسته های کوچک تر و ارزان تر میتواند تعداد مشتریان زیادتری برایتان دست و پا کند.

 

کسب و کار خانگی


مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی سودتان را حساب کنید

در حال حاضر هر کیلو گرم قند در کارخانه بین ۲۱۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان قیمت دارد. اگر میزان ضایعات را از این مبلغ کم کنیم هر کیلوگرم قند خرد شده برای خودتان حدود ۲۸۵۰ تومان تمام میشود.

 

با توجه به فضای رقابتی در کسب و کار موجود در بازار ۱۰۰ تومان سود برای هر کیلوگرم قند خردشده، سود مناسبی برایتان به حساب میاید.


مدیر ایده آل و کسب و کار خانگی چگونه محصولاتمان را بفروشیم؟

قبل از اینکه به فکر فروش بیفتید به یک نکته مهم توجه کنید: سعی کنید قبل از تولید، سفارش بگیرید. این نکته به ویژه برای تولیدکنندگان مواد فسادپذیر مثل سبزی خردشده یا چیپس میوه اهمیت بیشتری دارد و اما فروش.


مدیر ایده آل و کسب و کار خانگیبرای فروش چند راه حل دارید؟

مهمترین گزینه، مذاکره با رستورانها، فست فود ها و سوپرمارکت های محله خودتان است. گزینه بعدی فروش اینترنتی است.

 

با ایجاد صفحات شخصی میتوانید برای فروش محصولاتتان و رونق به کسب و کارتان  تبلیغ کنید یا میتوانید با نصب چند آگهی در خیابان محل زندگیتان کالا های تولیدی تان را به صورت مستقیم عرضه کنید.

 

در آگهی تان قیمت عرضه به صورت مستقیم را محور تبلیغاتتان قرار دهید تا هم محلهایتان ترغیب شوند به جای خرید از واسطه ها به صورت مستقیم ازشما خرید کنند.

 

گزینه بعدی مراجعه به مراکزی است که میدانید مصرف کننده عمده هستند مثلاً برای قند، کافیشاپها، سفره سراها، پاتوقهای تفریحی که در محلهتان وجود دارد و برای سبزی خرد شده، رستوران ها، غذاخوری ها، ساندویچی ها، مهد های کودک و مدارسی که به بچه ها یک وعده غذا ارائه میدهد.

 

باوجود تمام رقبایی که در بازار وجود دارد اگر شما کیفیت محصول و خدمات خودتان را ارتقاء دهید قول میدهم هیچ رقیبی برایتان وجود نخواهد داشت.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 80 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 1.300.000 تومان