۵ عادت خوب بازاریابی در سال 2020

5 عادت خوب بازاریابی

ما دوست داریم چند ایده را با شما به اشتراک بگذاریم که فکر می کنیم در سال ۲۰۱۹ حائز اهمیت بودند و شما را ترغیب می کنیم تا با پیشروی کسب و کار خود در سال جاری، آنها را به یک عادت خوب بازاریابی تبدیل کنید.

وقتی صحبت از بازاریابی می شود، بسیاری از استراتژی های خوب وجود دارد که اگر آنها را به عنوان یک قسمت ثابت از برنامه بازاریابی خود تبدیل کنید، می توانند به رشد و توسعه شغل شما کمک کنند.

با بازاریابی محتوا سازگار باشید

ما می دانیم که نگه داشتن بازاریابی محتوای شما، به ویژه برای تیم های بازاریابی کوچک، چقدر سخت است. با این وجود، با هماهنگی در طول سال، به پیروان خود نشان دهید که چه چیزی می توانند از شما انتظار داشته باشند.

آنها را طوری درگیر کنید تا مشتاقانه منتظر محتوای شما باشند و امیدوار منجر به هدایت های جدید از سوی شما می شوند. اگر برنامه شما برای سال جدید نوشتن یک وبلاگ هفتگی یا ماهانه است، در اوایل سال (ترجیحاً ماه اول) با تحقیق در مورد کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط با محتوای مربوط به ساخت تقویم سرمقاله، شروع کنید.

ممکن است شما نتوانید یک تقویم را برای کل سال ایجاد کنید، اما اگر مباحث با ارزش سه تا شش ماه را شروع کنید، در صورتی که بعداً زیاد مشغول کار باشید به شما در صرفه جویی در وقت کمک می کند.

با ورود به این عادت زود هنگام، نوشتن را در طول سال آسان تر خواهید کرد و مطمئن باشید مخاطبان مرتب از شما می شنوند.

 

مدیریت منظم رسانه های اجتماعی را حفظ کنید

در کنار استراتژی بازاریابی محتوا ، مدیریت مداوم رسانه های اجتماعی یک عادت است که ارزش آن را دارد. نه تنها باید به یک برنامه منظم برای ارسال قرار دهید ، بلکه باید بر تعامل با طرفداران خود نیز تمرکز کنید. به یاد داشته باشید ، یکی از کارکردهای رسانه های اجتماعی یک ابزار خدمات به مشتری است و پاسخ دادن به کاربران در اسرع وقت برای برند شما بسیار مهم است.

اگر نمی توانید در طول روز از نوتیفیکیشن های رسانه های اجتماعی در تلفن یا رایانه خود استفاده کنید ، حداقل ۱۵ دقیقه در آغاز و پایان روز اختصاص دهید تا به هرگونه اظهار نظر یا پیام که ممکن است دریافت کرده باشید ، بپردازید. از این زمان برای ارسال مجدد یا درگیری با سایر صفحات یا دنبال کننده هایی که ممکن است مطالب مربوط را به اشتراک بگذارند ، استفاده کنید.

برای آسانتر کردن این روند، می توانید از ابزارهای رایگان مانند Hootsuite استفاده کنید تا حساب های خود را همه در یک مکان وصل و مدیریت کنید.

 

کانال های بازاریابی جدید را شناسایی کنید

اگر چند سال است که بازاریابی را برای شرکت خود مدیریت کرده اید ، احتمالاً ایده خوبی دارید که کانال های بازاریابی بیشترین موفقیت را برای شما به ارمغان می آورد. در حالی که شما می خواهید تاکتیک های موفقیت آمیز را ادامه دهید ، عادت خوبی است که چیزهای جدید را نیز آزمایش کنید. تاکتیکهای نسبتاً جدیدی مانند هدفمند کردن IP و موقعیت جغرافیایی می توانند به شما در رسیدن به مخاطبان خود با استراتژیهای مختلف هدفگذاری نسبت به برخی از کانالهای دیجیتال پرطرفدارتر ، مانند Google Ads و Facebook کمک کنند. این هدف را امتحان کنید که امسال حداقل یک تاکتیک بازاریابی جدید را امتحان کنید و مطمئن شوید که می توانید نتایج خود را ردیابی کنید تا ببینید آیا این کار برای تجارت شما مفید است یا خیر.


راه هایی را برای بازاریابی ویدیویی پیدا کنید

بازاریابی ویدیویی مطمئناً برای ماندن در اینجا است، بنابراین اگر زمانی نتوانسته اید آن را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید.

ترافیک بالقوه زیادی را از دست داده اید. طبق مقاله اخیر Forbes ، پیش بینی می شود که ویدیو تا سال ۲۰۲۱ (اکنون فقط دو سال از آن فاصله دارد) ۸۲ درصد از ترافیک جهانی اینترنت را شامل می شود.

یک مطالعه توسط Animoto همچنین احتمال بیشتری را برای مصرف کنندگان پس از تماشای یک فیلم مارک دار در فیس بوک انجام داد. مهمترین موفقیت در بازاریابی ویدیوی شما اطمینان از جذاب بودن ، مرتبط بودن و دوستانه بودن تلفن همراه با ویدیوی شماست (توجه کنید که ما نمی گوییم که باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد).

استراتژی بازاریابی ویدیویی شما می تواند شامل استفاده از فیلم های زنده در فیس بوک در رویدادهای شرکت یا نمایش فیلم های پشت صحنه یا ایجاد نسخه های نمایشی کوتاه از محصولات شما باشد تا مردم بدانند از برند شما چه انتظاری دارند.

در سال ۲۰۱۹ ، سعی کنید ویدیو را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی در حال انجام خود در اولویت قرار دهید – تعجب خواهید کرد که چگونه می توانید آن را به راحتی در برنامه فعلی خود کار کنید.

 

دریافت شخصی (تا حدی)

همه ما می دانیم که در سال گذشته برخی از شرکت ها خیلی شخصی شده اند و ما قطعاً طرفدار آن نیستیم. با این حال ، روش هایی وجود دارد که می توانید محتوای خود را شخصی سازی کنید تا آن را بیشتر مورد توجه طرفداران خود قرار دهید.

برخلاف تصور شما ، گزینه های پیچیدگی بسیار زیادی وجود دارد ، مانند بخش بندی لیست های ایمیل ، خودکار کردن کمپین های ایمیل با هدف قرار دادن جمعیتی ، یا استفاده از لیست های توییتر یا هدف قرار دادن فیس بوک برای به روزرسانی.

برخی از این گزینه ها ممکن است برای راه اندازی کمی زمان لازم داشته باشند ، اما اتوماسیون در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و ادامه عادت های خوب خود را در طول سال آسان می کند.

سال جدید همیشه زمان خوبی برای شروع به ایجاد عادت های جدید است. وقتی نوبت به بازاریابی می رسد، اینها فقط عاداتی هستند که توصیه می کنیم تجارت خود را در مسیر صحیح قرار دهید.

اگر دوست دارید درباره اجرای هر یک از این استراتژی ها ، اعم از بازاریابی ویدیویی ، هدف قرار دادن IP یا مدیریت رسانه های اجتماعی، اطلاعات بیشتری کسب کنید، ما دوست داریم با شما در کنار هم قرار بگیریم و برای سال ۲۰۱۹ استراتژی خود را انجام دهیم.

بعلاوه، مشاوره ۳۰ دقیقه ای شماست. مجانی! امروز با آژانس بازاریابی پالس تماس بگیرید و بیایید مشاغل خود را با هم رشد دهیم!

 

منبع: مهندس سعید عاملی

موفق باشید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه زمستانه

یه پیشنهاد 90 درصدی براتون داریم!

قیمت اصلی 2.200.000 تومان

اینستاگرام