گزارش بازاریابی محتوایی B2B

گزارش بازاریابی محتوای B2B

ما برای درک بهتر نحوه برخورد آنها با بازاریابی محتوایی ، 502 شرکت B2B را تجزیه و تحلیل کردیم. و برای کمک به شناسایی رویکردهای بازاریابی محتوا که در فضای B2B بهترین عملکرد را دارند.

در این مطلب به طور خاص ، ما بررسی کردیم:

چه تعداد شرکت B2B دارای وبسایت هستند

چه نوع انواع محتوایی منتشر می کنند

چه میزان بازدید ارگانیک از وبسایت های B2B در ماه دریافت می شود ویژگی های محتوای B2B با عملکرد بالا

خب الان وقت آن هست که آنچه را در مورد بازاریابی محتوایی B2B کشف کردیم را با شما به اشتراک بگذاریم.

کشف و یافته های خلاصه ما به شرح زیر است:

1. 72٪ شرکتهای B2B دارای وبسایت هستند. به عبارت دیگر ، 28٪ از شرکت های B2B وبسایت ندارند.

2. فقط 8٪ از شرکتهای B2B فقط از وبسایت های خود برای به اشتراک گذاری محتوای متمرکز بر شرکت و به سبک روابط عمومی استفاده می کنند.

3. وبسایت های B2B که محتوای آموزشی ایجاد می کنند 52٪ بیشتر از وبسایت هایی که به طور عمده محتوای مربوط به شرکت خود را منتشر می کنند ، ترافیک ارگانیک دریافت می کنند.

4. فقط 29٪ شرکتهای B2B اجازه ارسال نظر در مورد پستهای وبسایت خود را می دهند.

5. 65٪ شرکت های B2B از تصاویر سهام در پست های وبسایت خود استفاده می کنند.

6. مشهورترین دعوت برای اقدام در محتوای B2B برجسته سازی “پست های مرتبط” یا “محتوای مرتبط” است.

7. 35٪ از شرکتها از “اشتراك در خبرنامه ما” به عنوان یك دعوت برجسته برای اقدام در وبسایت های خود استفاده می كنند.

8- فقط 24٪ شرکت ها از پاپ آپ در وبسایت خود استفاده می کنند.

9. به طور متوسط ، بلاگ های B2B هر ماه 282 بازدید از جستجوی ارگانیک دریافت می کنند.

10. پست های وبسایت B2B با عملکرد عالی ، به طور متوسط 99 جستجو در شبکه های اجتماعی و 49 بازدید در ماه از جستجوی ارگانیک دریافت می کنند.

72٪ از شرکتهای B2B وبسایت دارند

تحقیقات ما نشان داد که تقریبا از هر 3 شرکت B2B دارای یک وبسایت هستند.

B2B Companies Have a Blog
B2B Companies Have a Blog

یا به نوعی دیگر ، 142 شرکت از 502 شرکت (28.3٪) شرکتهای B2B وبسایت ندارند.

 

برای بیشتر شرکت ها ، وبلاگ آنها قطب اصلی تلاش های بازاریابی محتوای آنهاست.

 

طبق FocusVision ، تصمیم گیرندگان B2B معمولاً 13 قطعه محتوا را در طول چرخه خرید مصرف می کنند. جالب است که اکثر آن مطالب مستقیماً از وب سایت فروشنده خوانده می شوند.

احتمالاً به همین دلیل است که 46٪ از بازاریابان B2B قصد دارند در آینده سرمایه گذاری بیشتری در بازاریابی محتوایی انجام دهند. طبق تحقیقات ما ، اکثر مشاغل B2B در بازاریابی محتوا و سئو سرمایه گذاری می شوند.

با این حال ، تعداد معدودی از شرکت های B2B یا از محتوا به عنوان بخشی از رویکرد بازاریابی خود استفاده نمی کنند. یا بازاریابی محتوای آنها در خارج از سایت (به عنوان مثال ، در شبکه های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn) اتفاق می افتد.

شایان ذکر است که این شرکت ها به عنوان بخش قابل توجهی از لیست ما در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری نمی کنند. بقیه این گزارش عمدتا بر اکثر شرکتهای B2B است که از وبلاگ نویسی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده می کنند.

Takeaway Key: 28٪ از شرکت های B2B از وبلاگ نویسی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده نمی کنند.

 

61٪ شرکتهای B2B از وردپرس به عنوان CMS استفاده می کنند

شرکتهای B2B از وردپرس
شرکتهای B2B از وردپرس به عنوان CMS استفاده می کنند

 

در بین 360 شرکت SaaS با وبلاگ های موجود ، 25 سیستم مختلف مدیریت محتوای مورد استفاده را شناسایی کردیم. محبوب ترین انتخاب وردپرس بود که توسط 220 شرکت (61٪) استفاده شد.

 

توجه: ما نتوانستیم CMS مورد استفاده 53 شرکت در لیست خود را (15٪) کشف کنیم. اینها ممکن است راه حلهای سفارشی یا CMS باشند که معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند.

با توجه به BuiltWith ، وردپرس محبوب ترین CMS جهان است.

 

با این حال ، با تأمین 61 درصد از کل وبلاگ های B2B ، جالب است که وردپرس چقدر در جهان B2B غالب است و تسلط دارد. برای بیان این رقم ، دومین محبوب ترین CMS HubSpot بود. که فقط 9٪ (34) از شرکتهایی که ما به آنها نگاه کردیم استفاده شده است.

کلید واژه: وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا برای شرکت های B2B است – تا حد زیادی. HubSpot دومین CMS محبوب در میان وبلاگهای B2B بود که مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم.

 

38٪ از وبلاگ های شرکت های B2B برای آموزش مخاطبان خود ، مطالب منتشر می کنند

در کل شرکت هایی که بررسی کردیم ، چهار مورد استفاده مجزا برای وبلاگ شرکت وجود دارد:

1. اخبار شرکت: این وبلاگ ها فقط به شرکت و محصولات آن تمرکز دارند.

2. محتوای آموزشی: این وبلاگ ها محتوای مفیدی را به اشتراک می گذارند که برای حل مشکلات و تأمین ارزش برای خواننده طراحی شده است.

3. مختلط: این شرکت مطبوعات و محتوای آموزشی خود را در یک مکان به اشتراک می گذارد.

4. اخبار صنعت: وبلاگهایی که تمرکز آنها بر اشتراک اخبار مربوط به صنعتی است که در آن فعالیت می کنند.

 

رویکرد “مختلط” محبوب ترین هست که 51٪ شرکتها از آن استفاده کردند. این استراتژی همه در یک احتمالاً محبوب است زیرا از هر دو جهان بهترین برخوردار است.

بیشتر مطالب متمرکز بر تهیه محتوای ارزشمندی است که مخاطب را در مورد مشکلی که به دنبال حل آن است آگاه کند. این وبلاگ همچنین جایی است که یک شرکت محتوای متمرکز بر شرکت را منتشر می کند و شرکت خود را به عنوان یک رهبر صنعت جای می دهد.

نمونه ای از این رویکرد “مختلط” از Segment است. همه پست های وبلاگ آنها در یک فهرست قرار دارند (segment.com/blog). اما هر پست بسته به موضوع یا نوع پست به وضوح به دسته های مختلفی تقسیم می شود:

 پست های وبلاگ از Segment

 

همانطور که در این تصویر می بینید ، پست های وبلاگ آنها به وضوح در مضامین دسته بندی می شوند: پست های مربوط به شرکت (مانند اعلامیه خرید Segment توسط Twilio) در یک دسته ، و پست های آموزشی مربوط به رشد و بازاریابی در دسته دیگر.

 

38٪ از وبلاگهایی که تحلیل کردیم ، 100٪ محتوای آموزشی را در وبلاگ آنها منتشر می کنند.

جالب اینجاست که تنها 8٪ شرکتها فقط از وبلاگهای خود برای محتوای متمرکز بر اخبار شرکت به سبک روابط عمومی استفاده کرده اند.

این نشان می دهد که اگر یک شرکت B2B در وبلاگ خود سرمایه گذاری کند ، آنها می دانند که با ارائه محتوای مفید برای مخاطبان خود در مقابل به روزرسانی ها و اخبار شرکت ، نتیجه بهتری می بینند.

اقدام اصلی: 51٪ از وبلاگ های B2B از وبلاگ خود به عنوان خانه ای برای تمام محتوای خود استفاده می کنند – هم آموزشی و هم شرکت.

 

وبلاگهای آموزشی 52٪ بیشتر از وبلاگهای متمرکز بر شرکت ، ترافیک ارگانیک دارند

ما دریافتیم که وبلاگهای آموزشی 52٪ بیشتر از وبلاگهایی که بر اخبار شرکت و محتوای سبک روابط عمومی متمرکز شده اند ، ترافیک ارگانیک دریافت می کنند:

این یافته کاملاً تعجب آور نیست: محتوای آموزشی به احتمال زیاد برای طیف گسترده تری از کلمات کلیدی رتبه بندی می شود. از طرف دیگر ، مشاغلی که فقط اخبار منتشر می کند محدود به رتبه بندی برای نام شرکت و تعداد انگشت شماری از اصطلاحات مرتبط است.

اقدام اصلی: وبلاگهایی که به آموزش مخاطبان خود (و نه تبلیغ شرکت خود) توجه دارند ، 52٪ بیشتر از وبلاگهای متمرکز بر شرکت ، ترافیک ارگانیک دریافت می کنند.

 

فقط 29٪ از وبلاگ های B2B به خوانندگان اجازه می دهند نظرات خود را بگذارند

آیا مارک های B2B برای ایجاد جامعه با مخاطبان خود محتوا منتشر می کنند؟

یا اینکه این خیابان یک طرفه است؟ تحقیقات ما نشان داد که فقط 106 (29٪) از وبلاگهای B2B که ما بررسی کردیم ، به خوانندگان اجازه می دهند نظر دهند.

 

اجازه دادن به نظرات لزوماً “بهترین روش” برای وبلاگ ها نیست. مطمئناً باید موردی مطرح شود که نظرات منجر به تعامل بیشتر سایت شود. با این حال ، داده ها در مورد اینکه آیا کامنت ها در واقع ترافیک و پیوند بیشتری ایجاد می کنند ، مشخص نیست.

 

نظرات همچنین هزینه دارند: تعدیل و مبارزه با هرزنامه. و طبق داده های ما ، بیشتر شرکت های B2B ترجیح می دهند وبلاگ های خود را بدون داشتن ویژگی اظهار نظر اجرا کنند.

اقدام اصلی: 70٪ وبلاگهای B2B به خوانندگان اجازه نمی دهند درباره پستهای خود نظر بگذارند.

 

65٪ از وبلاگ های B2B از تصاویر سهام استفاده می کنند

65٪ از وبلاگهایی که مشاهده کردیم از تصاویر سهام استفاده شده به عنوان تصویر برجسته آنها استفاده کرده اند. 14٪ اصلاً تصویری استفاده نکرده اند. و فقط 21٪ از وبلاگ ها از تصاویر سفارشی برای پست های خود استفاده کرده اند.

 

استفاده از تصاویر سهام راهی آسان برای مدیران محتوای مشغول است تا تصاویر را در پست های خود وارد کنند.

با این حال ، در طی این مطالعه ، مشاهده کردیم که تصاویر مشابه مشابه چندین بار در وبلاگ های مختلف بریده می شود.

 

در سال 2019 ، راه اندازی مجدد آزمایش طولانی مدت برای بررسی اینکه آیا تصاویر سهام (که اغلب در صدها سایت دیگر استفاده می شود) توسط موتورهای جستجو به عنوان محتوای تکراری مورد بررسی قرار می گیرد یا خیر ، در نتیجه باعث ایجاد یک مشکل در رتبه بندی می شود.

آنها نتیجه گرفتند: “استفاده از تصاویر منحصر به فرد در وب سایت شما تأثیر مثبتی در رتبه بندی ارگانیک وب دارد … در مقایسه با سایت های معادل آن با استفاده از تصاویر تکراری در وب.”

گرچه ترسیم دستورالعملهای گسترده بر اساس یک آزمایش سئو غیرممکن است ، اما منصفانه است که بگوییم تصاویر سفارشی می توانند به برجسته شدن محتوای وبلاگ شما کمک کنند. که ممکن است صرفنظر از هر گونه مزیت بالقوه SEO ، ایجاد تصاویر منحصر به فرد ارزش ارزش سرمایه گذاری را ایجاد کند.

اقدام اصلی: تقریباً دو سوم وبلاگ های B2B از تصاویر سهام برای تصویر برجسته محتوای خود استفاده می کنند.

 

محتوای فرم طولانی بهترین عملکرد را در فضای B2B دارد

آیا پست های وبلاگ طولانی تر در B2B عملکرد بهتری دارند؟

ما تعداد کلمات مربوط به پست های وبلاگ با عملکرد برتر را در چهار دسته مختلف بررسی کردیم:

پست هایی که بیشترین بازدید ارگانیک را ایجاد می کنند

پست هایی که بیشترین اشتراک را در شبکه های اجتماعی دارند

پست هایی که بیشترین لینک بک لینک را ایجاد می کنند

و پست هایی که از بیشترین دامنه های مراجعه کننده بک لینک می گیرند.

 

به طور متوسط ، بهترین عملکردها (از نظر میزان ترافیک ارگانیک) 855 کلمه بود ، در حالی که برای 10٪ برتر 1454 کلمه و برای 10٪ پایین 509 کلمه.

برای 10٪ پست های برتر از نظر اشتراک در شبکه های اجتماعی ، میانگین طول 1111 کلمه است. در مقایسه با 679 کلمه برای 10٪ پایین.

برای پست هایی که بیشترین تعداد بک لینک برای dofollow را ایجاد می کنند ، میانگین پست 780 کلمه است. در مقایسه با 495 کلمه برای 10٪ پایین.

و برای پست هایی که از بیشترین مراجعه کننده ها به بک لینک می رسند ، 10٪ برتر پست ها شامل 1552 کلمه است. طول 10٪ پایین فقط 554 کلمه بود.

 

 

 

نتیجه

امیدوارم این تحلیل از فضای بازاریابی محتوایی B2B برای شما جالب و مفید واقع شده باشد.

من می خواهم از امیلی بیفورد برای کمک به من در جمع آوری این مطالعه صنعت تشکر کنم.

برای کسانی که می خواهند درباره چگونگی انجام این تحقیق بیشتر بدانند ، در اینجا پیوندی به روشهای ما و داده های خام استفاده شده برای این تجزیه و تحلیل وجود دارد.

 

شاید سوالی داشته باشید. در صورت نیاز دیدگاه خود را در زیر این قسمت قرار دهید.