آموزش سئو مبتدی

آموزش سئو مبتدی

یکی از اصلی ترین موضوعات که تمام افراد فعال در زمینه صنعت دیجیتال مارکتینگ باید درباره آن اطلاعات جامع و خوبی در اختیار داشته باشند مفاهیم سئو است. شما برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن در زمینه سئو سایت فعالیت داشته باشید باید با افراد حرفه ای در این زمینه در ارتباط باشید.

 

اما قبل از اینکه با این افراد و تیم هایی که در زمینه سئو فعالیت دارند ارتباط بگیرید باید به طور کامل مفاهیم سئو را آموزش دیده باشید تا بتوانید آن ها را در روند فعالیت خود به کار گرفته و پیاده سازی کنید.

 

توجه داشته باشید که اگر شما صاحب وب سایت هستید و در مورد بهینه سازی سایت خود اطلاعاتی ندارید در آینده برای کسب و کار خود مشکلاتی را به وجود خواهید آورد. شاید بگویید وقتی از افراد حرفه ای در این زمینه کمک می گیریم دیگر چه نیازی است که خودمان هم درباره آن اطلاعات داشته باشیم؟

 

در این مورد چه شما خودتان بخواهید این کار را انجام دهید و چه از یک تیم حرفه ای سئو در این زمینه کمک بخواهید مسلما داشتن اطلاعات کافی در زمینه مفاهیم سئو ضرری را به شما وارد نخواهد کرد بلکه برایتان سود آور نیز خواهد بود زیرا یک علم جدید را نیز فرا گرفته اید.

 

این احتمال را هم باید در نظر داشته باشید که افراد سودجو هم هستند که بخواهند از بی اطلاع بودن شما در زمینه سئو سوء استفاده کنند.

 

پیشنهاد تیم سئو ایران این است که مطلب امروز را که درباره آموزش سئو برای مبتدیان می باشد را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید زیرا که ما قصد داریم بهترین و مهم ترین مفاهیم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم و به شما کمک کنیم تا متوجه مفاهیم سئو شوید.

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان آموزش مفاهیم سئو برای مبتدیان

فاکتورهای بسیاری در زمینه آموزش سئو برای مبتدیان وجود دارد که ما در مطلب امروز اصلی ترین آن ها را بیان خواهیم کرد.

   • متن محتوای صفحه داخلی وب سایت
   • تعداد کلمات در تولید محتوا
   • عبارت های کلیدی
   • محتوای تکراری
   • عناوین صفحات
   • توضیحات متا
   • برچسب ها
   • تگ های heading

مفاهیم سئو برای مبتدیان متن محتوای صفحه داخلی وب سایت

تولید محتوا در حقیقت نوشته ای است در صفحات سایت شما که خودتان یا تیم تولید محتوا آن را تولید و در سایت منتشر می کنید.

از ویژگی های اصلی تولید محتوا در اختیار قرار دادن اطلاعات ارزشمند برای کاربران است تا بتوانند نیاز خودرا در سایت شما پیدا کرده و دست پر از وب سایت شما خارج شوند.

 

پس اولین مطلب درباره مفاهیم سئو که باید مبتدیان آن را به خوبی آموزش ببینند تولید محتوای با کیفیت و مخاطب پسند در سایت می باشد.

 

هر چه این محتواها جامع تر باشند بدون شک مخاطبین بیشتری را جذب خواهند کرد و این مسئله از دید گوگل و دیگر موتورهای جستجو پنهان نخواهد ماند و بدون شک برای کسب رتبه وب سایت ما در نظر خواهند گرفت.

 

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان تعداد کلمات در تولید محتوا

خود تولید محتوا در مفاهیم سئو دارای زیر شاخه های بسیاری می باشد که ما در حد امکان آن ها را توضیح خواهیم داد.

یکی از این زیر شاخه ها تعداد کلماتی است که شما در تولید محتوای خود به کار گرفته اید. با توجه به اینکه عدد واحدی برای تعداد کلمه هایی که در محتوای یک صفحه به کار برده می شود به صورت مشخص تایید نشده است اما تجربه نشان داده است که این عدد نباید کمتر از ۵۰۰ و بیشتر از۳۰۰۰ کلمه باشد

آموزش مفاهیم سئو مبتدی

مفاهیم سئو

مفاهیم سئو برای مبتدیان عبارت های کلیدی

عبارت کلیدی کلماتی است که شما در متن محتوای خود از آن ها استفاده می کنید و دلیل این کار هم این است که کاربران با استفاده از این متن می توانند به آنچه می خواهند دست پیدا کنند.

 

فراموش نکنید که عبارت های کلیدی تنها در محتوای سایت به کار برده نمی شوند. از نکات مهم سئو سایت این است که شما به بهترین شکل ممکن از عبارت های کلیدی اصلی و فرعی در سایت خو و در بخش های مختلف استفاده کنید.

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان محتوای تکراری

یکی از مهم ترین مواردی که باید در آموزش مفاهیم سئو برای مبتدیان متذکر شویم این است که از محتواهای تکراری (Duplicate Content ) و کپی شده در سایت خود جدا خودداری کنید. محتوای تکرارای در حقیقت محتواهایی هستند که در سایت شما با دو URL متفاوت حضور دارند.

 

اگر شما در وب سایت خود از محتواهای تکراری و کپی شده استفاده کنید باعث جریمه شدن سایت خود توسط گوگل خواهید شد و اگر اشتباها این کار را کرده باشید باید هر چه سریع تر آن را از سایت خود حذف کنید. برای اینکه با محتوای تکراری بیشتر اَشنا شوید مطلب Duplicate Content چیست؟  را مطالعه کنید.

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان ارتباط عناوین صفحات با مفاهیم سئو

عنوان صفحه در واقع جمله ای درباره موضوع آن صفحه از وب سایت می باشد که شما شخصا آن را تولید می کنید. این مورد از مفاهیم سئو نقش مهمی در سایت شما ایفا می کند زیرا هر آنچه به عنوان، عناوین صفحات در نظر گرفته باشید در SERP نمایش داده خواهد شد و در واقع همان لینکی است که شما را با کاربران وب سایتتان، مرتبط می سازد.

 

مفاهیم آموزش سئو برای مبتدیان

آموزش سئو مبتدیان

مفاهیم سئو برای مبتدیان توضیحات متا

meta description یا همان توضیحات متا بعد از عنوان صفحه در SERP نمایش داده می شودکه گوگل برا یآن ۱۵۶ کاراکتر را در نظر گرفته است.

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان برچسب ها

برچسب ها همان عبارت های کلیدی هستند که شما از آن ها در متن خود استفاده کرده اید.

 

مفاهیم سئو برای مبتدیان تگ های heading

این تگ ها  به بهبود ساختار محتوای سایت کمک می کنند، برای موتور جستجوگر و هم برای کاربران اهمیت ویژه ای دارند. پس در نتیجه جزو یکی از مهم ترین مفاهیم سئو به شمار می آیند و شما نیز باید از آن ها در تولید محتوای خود استفاده کنید.

مفاهیم آموزش سئو برای مبتدیان حرف آخر درباره مفاهیم سئو

با آموزش مفاهیم سئو برای مبتدیان آشنا شدید و امیدواریم که این مفاهیم را به درستی در سایت خود استفاده کنید تا بتوانید یک سایت موفق را در صفحات نخست گوگل برای کاربران خود به نمایش بگذارید.

 

 

موفق باشید!

منبع مطلب: سایت آموزشی سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟