بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال دقیقا چیست؟

تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیلی، بروشورهای آنلاین و غیره، طیف زیادی از تاکتیک ها و ابزارها زیر مجموعه بازاریابی دیجیتال قرار می گیرند. و یک بازاریاب دیجیتال حرفه ایی می داند که هر یک از ابزار ها و تاکتیک ها را برای رسیدن به کدام هدف استفاده کند.

در حالی که بازاریابی سنتی ممکن است از طریق تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی همچنان وجود داشته باشد، دیجیتال مارکتینگ همان طور که اشاره شد می تواند به صورت الکترونیکی و آنلاین کار کند. بدین معنی که فرصت های بسیار بیشتری برای برندها جهت دسترسی به مشتریان وجود دارد که شامل ایمیل، ویدیو، شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو می شود.

سایت HubSpot که از سایت‌های معتبر در حوزه بازاریابی دیجیتال و استراتژی محتوا محسوب می‌شود در تعریف بازاریابی دیجیتال به این نکته اشاره کرده است که این عبارت، یک چتر مفهومی محسوب می‌شود.

به عبارت دیگر، به جای اینکه بتوان تعریف مستقیمی برای آن ارائه کرد، بهتر است همه‌ آن تکنیک‌ها و ابزارهایی را بشناسیم که زیر عنوان دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیرند.

نمونه‌هایی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شوند:

Modireideal Marketing آنالیز و تحلیل داده

Modireideal Marketing بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

Modireideal Marketing استراتژی محتوا (Content Strategy)

Modireideal Marketing تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)

Modireideal Marketing اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

Modireideal Marketing تبلیغات بنری (Banner Advertising)

Modireideal Marketing ایمیل مارکتینگ

Modireideal Marketing بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ (یا اصطلاح قدیمی آن: تبلیغات موبایلی)

Modireideal Marketing بازاریابی از طریق همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

Modireideal Marketing تولید محتوا

 

یک پاراگراف در رابطه با یکی از ابزار ها به عنوان مثال آنالیز و تحلیل داده

پس از اجرای هر کمپین تبلیغاتی، لازم است با کمک پلتفرم‌های مختلف، به تحلیل کمپین موردنظر بپردازید. پلتفرم‌های داخلی و خارجی مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند به بهبود کمپین شما بسیار کمک کند. با تحلیل درست، بازدهی کمپین‌تان را افزایش دهید و کمپین‌های بهتری اجرا کنید.

 

فواید اصلی بازاریابی دیجیتال چیست؟

بر خلاف بسیاری از تلاش های بازاریابی آنلاین، بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را بلافاصله ببینند. اگر قبلا در روزنامه ای تبلیغ کرده اید، می دانید چقدر سخت است که برآورد کنید چه تعداد افرادی آن صفحه را دیده و به تبلیغ شما توجه کرده اند. هیچ راهی مطمئنی برای دانستن اینکه آیا این تبلیغات برای فروش شما موثر بوده اند وجود ندارد.

از سوی دیگر با بازاریابی دیجیتال شما می توانید بازگشت سرمایه گذاری خود را در تلاش های مختلف بازاریابی شناسایی کنید.

 

پیشنهاد ویژه تیم مدیر ایده آل

درباره دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال استاد عادل طالبی بیشتر بدانید

 

و اما سوالاتی که قبل از تهیه دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال عادل طالبی براتون پیش خواهد آمد:

این دوره چه تفاوتی با دوره‌های موجود و مشابه دارد؟

در این دوره، شما تکرار یا ترجمه منابع خارجی را به دست نمی‌آورید. نتیجه تجربیات سال‌های سالِ فردی که خودش همین حالا مدیریت چند کسب و کار اینترنتی را به عهده دارد با شما به اشتراک گذاشته می‌شود. در طول دوره، تصاویر و اسلایدهایی از منابع خارجی به شما تحویل داده نمی‌شود. اعداد و ارقامِ واقعی از ابزارهای واقعی از کسب و کارهای واقعی با شما به اشتراک گذاشته می‌شود و تحلیل‌ها و آموزش‌ها تماماً برا اساس داده‌های واقعی هستند.

گواهی هم صادر می کنید؟

نه. گواهی صادر نمی‌شود. گواهی واقعی، نمونه کارهای شما و خروجی تمریناتی است که در طول دوره به شما داده می‌شود. تجربه و مهارتی است که با مطالعه و تمرین‌هایی که انجام می‌دهید به دست می‌آورید. با توجه به خروجیِ کارتان، هیچ نیازی به گواهی برای اثبات توانمندی‌های کسب شده نخواهید داشت.

صادر کردن گواهی اصولی دارد و تنها مراکز معدودی صلاحیت و اجازۀ این کار را دارند. تازه، در اعتبارِ گواهی‌های صادر شده در همین مراکز معدود و محدود هم شک و تردیدهایی وجود دارد. بجز این، اغلب گواهی‌های صادر شده در ایران تقلبی بوده، بر خلاف ادعاها، هیچ اعتباری ندارند. اعتبار واقعی شما، تخصص و تجربۀ شماست.

 

این دوره جلسه حضوری هم دارد؟

نه. دوره جامعِ بازاریابی دیجیتال مارکتینگ 90 ساعته در سازمان مدیریت صنعتی و دوره‌های مهارت محور و تخصصی در موسسه گاتریم همین حالا هم برگزار می‌شود. فلسفه برگزاری این دوره به صورت آنلاین، عدم نیاز به حضور فیزیکی است.

 

درباره دوره آنلاین بازاریابی دیجیتالدرباره دوره آنلاین بازاریابی دیجیتالبرای دریافت و پشتیبانی دوره به سایت اختصاصی تیم عادل طالبی مراجعه کنید!

 

موفق باشید!