نحوه استفاده مردم از جستجوی گوگل – بخش دوم

نحوه استفاده مردم از جستجوی گوگل

استفاده کردن از سرویس جستجوی گوگل خیلی آسان است و با به کار گیری چند ترفند میتوانید نتیجه بهتری رو از جستجوی خود بدست بیاورید بدلیل اینکه گوگل به صورت ابرگونه عمل میکند. گوگل همه اطلاعات رو از کل فضای مجازی اینترنت جمع آوری میکند و با روش های جستجویش اطلاعات خاصی را ارائه میدهد.

ما متوجه شدیم که تنها 9٪ از مردم در انتهای نتایج به پایان رسیدند!

با این حال ، این رفتار کاربر به نوع پرس و جو بستگی دارد. افرادی که در جستجوی درخواست معاملاتی “یافتن مکمل های کمر درد” هستند ، بیشتر از SERP ها در مقایسه با افرادی که در جستجوی تجارت “یافتن دارنده تلفن ماشین” بودند ، به طور قابل توجهی مشاهده کردند.

جستجوی گوگل

 

این به احتمال زیاد به دلیل تفاوت در ویژگیها است.

SERP کلمات کلیدی تجاری هست که تمایل به ایجاد نتایج Google Shopping، دارد که تقریباً همیشه بالاتر از برابر ظاهر می شود.

از طرف دیگر ، اصطلاحات معامله و اطلاعات به طور معمول طرح سنتی “10 پیوند آبی” را ارائه می دهند که می تواند منجر به پیدایش و کلیک بیشتر در پایین صفحه شود.

Key Takeaway: تقریباً تعداد کمی (9٪) از کاربران گوگل آن را به پایین SERP می رسانند. بسیاری از آنها پاسخی را برای درخواست خود در بالای صفحه مشاهده می کنند یا اگر آنها چیزی که میخواستند را پیدا نکردند، ترجیح می دهند به جای آن ، سؤال خود را تغییر دهید.

فقط 15٪ از کاربران Google عبارت جستجوی اولیه خود را اصلاح می کنند

ما متوجه شدیم که 85٪ از کاربران Google با عبارت جستجوی اولیه پاسخی برای پرس و جو خود می یابند.

 

سرچ گوگل

 

این ممکن است به این دلیل باشد که Google (از طریق به روزرسانی هایی مانند Hummingbird و RankBrain ) توانایی آنها را در درک هدف واقعی آنها بهبود داده است.

یا اینکه نتایج جستجوی Google به سادگی بهتر از گذشته است که منجر می شود شخصی نتیجه مناسب را در بالای صفحه پیدا کند.

همچنین ممکن است کاربران گوگل نحوه جستجو را بهتر درک کنند. به عبارت دیگر ، آنها بیش از هزاران جستجو آموزش داده شده اند تا پرس و جوهای خود را به روشی صحیح بیان کنند.

در هر صورت ، جستجوگران Google معمولاً با اولین سؤال خود ، آنچه را که لازم دارند پیدا می کنند. به همین دلیل است که در نهایت پس از جستجوی اولیه ، تعداد بسیار کمی سوال خود را تغییر می دهند.

Key Takeaway: فقط 15٪ از جستجوگرها در نهایت کلمه کلیدی را که در ابتدا با آنها جستجو کردند اصلاح می کنند.

17٪ جستجوی Google گزاف گویی به SERP ها باز می گردد

اگرچه بحث برانگیز است ، شواهدی وجود دارد که الگوریتم گوگل به “سیگنال های رفتاری” نگاه می کند تا بفهمد آیا استفاده از نتایج راضی است یا خیر.

صرف نظر از این ، ما می خواستیم ببینیم که چند نفر پس از کلیک کردن بر روی نتیجه گوگل ، جست و خیز کردند.

و ما دریافتیم که 83٪ از کاربران از نتیجه انتخاب شده برای کلیک بر روی آنها گزاف گویی نمی کنند. و این تنها 5٪ از کاربران چندین بار در طول یک جلسه جستجو مرتفع می شوند.

سرچ گوگل

 

تحقیقات ما همچنین نشان داد که اکثریت (59٪) از جستجوگران بر روی یک نتیجه واحد کلیک کردند. و این که درصد کمی از کاربران (6٪) برای یافتن پاسخی برای سؤال خود از 4+ صفحه بازدید کردند.

 

سرچ گوگل

 

باز هم ، این نشان می دهد که Google به طور کلی عملکرد خوبی در برآورده کردن درخواست کاربر انجام می دهد.

همراه با این واقعیت که، همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، جستجوگرهای گوگل مقداری از وقت را صرف تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نتیجه برای کلیک کردن می کنند.

Take Takeayay Key: هفتده درصد افرادی که بر روی نتیجه Google کلیک می کنند ، برای انتخاب نتیجه متفاوت به SERP می روند.

65٪ Google Searchers روی نتایج ارگانیک کلیک کنید

گوگل طی چند سال گذشته تعدادی از ویژگی های SERP را از جمله موارد ویژه برجسته ، پانل های دانش ، کارت های توییتر و موارد دیگر به نمایش گذاشته است.

با وجود این، ما فهمیدیم که 65٪ از جستجوگرها در طول جلسه جستجو روی حداقل یک نتیجه “10 پیوند آبی” کلیک کرده اند.

19٪ از کاربران هنگام جستجوی خود روی یک تبلیغ Google کلیک می کنند

لیست های آگهی Google دارای املاک و مستغلات SERP بیشتری نسبت به گذشته است.

مکان های Google Ad امروز نیز برجسته تر هستند و در حال حاضر بیشتر شبیه نتایج ارگانیک هستند.

 

سرچ گوگل

 

ما دریافتیم که 19٪ از کاربران Google روی یک تبلیغ Google کلیک می کنند. و تنها در همان جلسه جستجو روی چندین تبلیغات کلیک می کنید.

چستجو در گوگل

 

این احتمالاً به این دلیل است که این جستجوها مکان تبلیغات بیشتری ایجاد می کنند و اینکه هدف جستجو بیشتر به صفحات محصول و خدمات می رسد. که ممکن است کاربران را به سمت پیدا کردن تبلیغات بسیار مناسب برای جستجوی خود سوق دهد.

پیشگویی کلید: 19٪ از کاربران Google روی یک تبلیغ Google کلیک می کنند. با این حال ، این تعداد بسته به نوع جستجوی شخصی که انجام می دهد ، بسیار متفاوت است.

 

42٪ جستجوگرهای محلی روی Google Map Pack کلیک کنید

برای جستجوی محلی (“سوشی نیویورک”) و حتی سؤالاتی که Google بسته به متن می تواند محلی در نظر بگیرد ، آنها “Map Pack” را به کاربران ارائه می دهند.

 

19٪ نتایج جستجوهای محصول در یک کلیک Google Buy

نتایج خرید Google برای بسیاری از نمایش داده شدگان جستجوی خاص محصول ، بالاتر از برابر است.

بنابراین جای تعجب ندارد که بدانیم 19٪ افرادی که در جستجوی یک محصول هستند ، با کلیک بر روی نتیجه خرید Google به پایان می رسند.

 

با این حال ، ما متوجه شدیم که برخی از جستجوهای معاملاتی و ناوبری منجر به تعامل بسیار بالاتر جعبه PAA (6/13

Take Takeaway Key: در حالیکه جعبه های People Ask Ask در تعداد زیادی SERP ظاهر می شوند ، اغلب در بیشتر نمایش داده ها با آن تعامل برقرار نمی شود. در حقیقت ، تنها از جستجوهای موجود در نمونه ما منجر به تعامل كسی با جعبه PAA شد.

 

0.44٪ از کاربران از نتایج صفحه دوم Google بازدید می کنند

جای تعجب نیست که ما متوجه شدیم که تعداد بسیار کمی از کاربران (44٪/0) به صفحه دوم گوگل می روند.

گوگل سرج

 

باز هم ، این نشان می دهد که گوگل کار بسته بندی صفحه اول با نتایج مفید و مفید را انجام می دهد. و ارائه ویژگیهای SERP که به شما کمک می کند تا افراد سریعتر به مطالب مربوطه هدایت شوند.

Take Takeayay Key: اگرچه تا حدودی به پرس و جو بستگی دارد ، داده های ما نشان می دهد که بیشتر جستجوهای Google با موفقیت در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه (به طور متوسط ​​76 ثانیه) انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.