چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟

چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم

برای پیشرفت در کسب و کار و افزایش درآمد و فروش باید کاری کنیم تا مشتریان به ما وفادار باشند و مارا به دیگران معرفی کنند.

 

انتظارات مشتریان رو به افزایش است پس نهادها،سازمانها و صاحبان کسب و کارها باید محصولات با کیفیت، خدمات عالی ارائه دهند.در این شرایط نباید آشفته شوید و بهترین کار انجام مراحل زیر است:

  • شرایط موجود را درک کنید
  • زمینه های پیشرفت را شناسایی کنید
  • برنامه ریزی کنید
  • اقدام کنید ایده های خود را عملی کنید

 

 

اقدامات لازم برای داشتن مشتریان وفادار

 

چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم

 

 

فرض کنید شما مشتریان مورد نظرتان را حذب کرده اید و آنها میخواهند محصول یا خدمات شمارا بخرند. خیلی عالیه!

شما سخت ترین مراحل را طی کرده اید.اما الان در مرحله ای هستید که باید کاری کنید که مشتریان وفادار شما شوند و در حیطه کاری خودتان، شمارا به دیگران پیشنهاد دهند که خودش، بهترین بازاریابی است.

گاهی افراد این را به شانس و اقبال میسپارند اما باید بدانید برای به دست آوردن سهم بازار بایدحساب شده عمل کنید. همان طور که رقیبانتان این کار را میکنند.

 

از مشتریان خود قهرمان بسازید

وقتی که پا به عرصه بازاریابی برای کالا و خدمات خود گذاشتید.آیا فقط بر روی کالا و خدمات خود تمرکز دارید؟

اگر این طور هست باید بدانید شما دارید فرصتهای زیادی را از دست میدهید.

برای داشتن ارتباط بهتر و طولانی تر باید از مشتریان خود قهرمان بسازید نه خودتان و محصولتان. مشتری باید بداند که برای شما اهمیت ویژه ای دارد.

برای مثال یکی از طراحان داخلی بعد از 20 سال سابقه کاری تصمیم گرفت که به مناسبت بیستمین سال تاسیس کسب و کارش کتابی چاپ کند که در آن از مشتریانش عکس بگذارد و نام ببرد.

اینکار نه تنها حس ارزشمندی را به مشتری القا میکند بلکه باعث ارتباط گرفتن با مشتریان قدیمی میشود.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشتری راه ایجاد کنید

 

ارتباط مداوم با مشتری باعث میشه اسم شما توی ذهنش بماند. وقت بذارید و یه پایگاه داده برای اطلاعات تماس و خصوصیات مشتری هاتون تهیه کنید که اسم، شماره، ایمیل و.. اون ها رو توش منظم و در دسترس قرار بدید.

از این پایگاه داده می تونید برای به روز رسانی های ساده، تبریک تولد یا مناسبت های دیگه استفاده کنید و با مشتری ارتباط بگیرید.

 

شبکه های اجتماعی یه روش عالی دیگه برای ارتباط فعال با مشتری هاست. در حیطه کاری خودتولید محتوا کنید و اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهید  به یاد داشته باشیدکه اگه بی رویه از تبلیغات توی ارتباطاتتون استفاده کنید ممکنه مشتری زده بشه، پس میزان گنجوندن تبلیغات رو کنترل کنید که یه تصویر صمیمی و مثبت توی ذهن مشتری ثبت بشه.

 

وفاداری

ارائه خدمات عالی به مشتری

سعی کنید در کسب و کارتان این جمله ” حق با مشتری است” که شاید کلیشه ای هم باشد را رعایت کنید و به اهمیت آن توجه کنید.

کاری کنید که مشتریان احساس رضایت کنند و در واقع آن خدماتی را ارائه دهید که مشتریان به آن نیاز دارند.

برای مثال افراد میخواهند در وقت و هزینه شان صرف جویی شود و صاحبان مشاغل باید این امر را در نظربگیرند و با طراحی سایت هم اعتبار بیشتری به کسب و کار خود بدهند و هم راحتی و خواسته مشتریان را تحقق ببخشند.

 

چیزی که قطعیه اینه که مشتریان، نوع رفتار کارکنان و خدمات رو فراموش نمی کنند و راجع بهش با دوستان و اعضای خانواده شون حرف میزنند، این برای شما بسته به نوع خدماتتون نتایج متفاوتی میتونه داشته باشد، اگر مشتری با کارکنان خوش برخورد، صبور و خوش مشرب برخورد داشته باشه قطعا این تجربه مثبت به گوش بقیه میرسه و ترغیب میشن. برعکس اگه تجربه ی منفی و ناخوشایندی داشته باشه باعث میشه به بقیه توصیه کنه سمت شرکت شما نیان.

 

تحقیقات نشان میدهد که بهترین زمان برای ساختن وفاداری با مشتری، در زمان خرید و یا هنگامی است که مشتری برایش مشکلی پیش آمده یا سوالی دارد.

در واقع زمانیکه با مشتری در ارتباط هستید، تایم ایجاد وفاداری میرسد و فرصتی به وجود می آید که شما بتوانید حس خوبی را به مشتری بدهید تا او به این نتیجه برسد که شما از هر لحاظ بهترین انتخاب هستید.

 

 لبخند بزنید

این روش هم کاملا بدیهیه، ولی خیلی مهم است که شما همیشه به یادش داشته باشید.

 

یه مطالعه تجاری که توی انگلستان انجام شد عباراتی که فروشنده ها موقع ورود مشتری برای استقبال از اون ها استفاده میشد را ثبت کردن و بعد میزان پولی که مشتری ها در آن فروشگاه ها خرج می کردند رو بررسی کردند.

این مطالعه نشون داد که خریدار هایی که با استقبال گرم و لبخند روبرو می شدن، 67% بیشتر از اونایی که با استقبال رو به رو نشدن خرید کرده بودند.

یه چهره بشاش مزین به یه لبخند دوستانه شاید جزئی به نظر برسه، ولی نتیجه مثبتش برای شما خیلی زیاد میتونه باشه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.