اهمیت و راهکارهای افزایش تمرکز

افزایش تمرکز

حتما برای شما هم پیش آمده است که تصمیم میگیرید یک فیلم آموزشی را ببینید و بعد وسط فیلم حواس تان پرت میشود و وقتی به خودتون میاید که فیلم تمام شده است. اینجاست که آدم به فکر افزایش تمرکز می افتد و به اهمیت داشتن تمرکز در کارها پیدا میبرد.

راهکارها برای افزایش تمرکز

 

چند کار را باهم انجام ندهید

زمانی‌که چندکاره می‌شویم، در هر لحظه تنها یک کار را انجام می‌دهیم اما خیلی سریع بین کارهای زیادی که داریم سوئیچ می‌کنیم.

این کار در دراز مدت بسیار خسته‌کننده می‌ شود. باعث مصرف بیش از اندازه و سریع قند و اکسیژن در مغز و هم‌ چنین کاهش همین میزان سوخت برای انجام سایر کارها می‌شود. زمانیکه شما چند کار را باهم انجام میدهید یعنی تمرکزتان را برردی چندین کار تقسیم میکنید.

این عدم تمرکز کافی باعث میشود کیفیت کارهایتان پایین بیاید. پس اگر چندبن کار مختلف به شما پیشنهاد شد سعی کنید در به طمع افزایش درآمد، همه را قبول نکنید.
پس ساده ترین راه این است که یک کار را برای انجام انتخاب کنید و چندکارگی دوری کنید. همچنین میتونید برای اطلاعات بیشتر دراین مورد مقاله مهمترین تئوری های موفقیت چی هستن؟ را مطالعه کنید.

 

ایجاد انگیزه برای انجام کارها

اگر برای انجام کارها در خود انگیزه ایجاد کنید باشوق و اشتیاق بهتری کار میکنید و در نتیجه برای اینکه کارتان کیفیت بهتری داشته باشد، تمرکز بیشتری بر روی آن خواهید کرد.
اهدافتان را مکتوب کنید، برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید و یا پادکست ها و فیلم های آموزشی را دنبال کنید تا شور و انگیزه را در خود ایجاد کنید.

 

افزایش تمرکز

محرک های بیرونی را از محل کار خود دور کنید

بهتر است وسایلی مانند موبایل، تلویزیون یا هر چیز دیگری که حواس شما را پرت میکند از خود دور کنید تا بتوانید تمرکز بیشتری بر کارتان کنید و بازخورد بهتری داشته باشید.

 

سلامت فیزیکی خود را افزایش دهید

فعالیت‌های فیزیکی، انتخاب رژیم غذایی مناسب و همچنین وزنی ایده آل، همگی عواملی هستند که می‌توانند در عملکرد و سطح تمرکز شما تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر شما از خوردن صبحانه صرف نظر کنید، بعید است که گرسنه قادر به انجام کار‌های خود به بهترین نحو باشید.

فعالیت جسمی، رژیم غذایی و وزن فاکتورهای هستند که بر عملکرد و سطح تمرکز فرد تاثیر می‌گذارد. به طور مثال، اگر وعده غذایی صبحانه را حذف کنید نمی‌توانید تا هنگام وعده نهار کاری که مشغول به انجام آن هستید به بهترین شکل انجام دهید. توجه به وضعیت سلامت، فعال بودن و مصرف خوراکی‌های تقویت کننده تمرکز از نکات مهم به حساب می‌آیند.

تکنیک پومودورو

این تکنیک می‌تواند راهی برای تمرین دادن مغز شما برای رسیدن به تمرکز باشد، درست همان‌طور که عضلات خود را تمرین می‌دهید. برای اجرای تکنیک پومودورو باید به مدت ۲۵ دقیقه به‌طور کامل بر یک کار تمرکز کنید و سپس ۵ دقیقه استراحت کنید.

برای هر ۴ دوره ۲۵ دقیقه‌ای، زمان استراحت طولانی‌تر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای در نظر بگیرید. اگر در ابتدا ۲۵ دقیقه تمرکز کامل بر یک کار برای شما سخت است، می‌توانید با ۱۵ دقیقه شروع کنید و سپس به‌تدریج این زمان را افزایش بدهید. درنهایت به ‌جایی می‌رسید که حتی متوجه گذشت این ۲۵ دقیقه نمی‌شوید

 

روی رفتار و ذهن خودت تمرکز کن

همه ما هر روز این فرصت را داریم که عصبانی شویم، استرس بگیریم یا دلخور شویم. اما اگر اجازه دهیم که آنها در ذهن ما بمانند مثل این است که یک قدرت بیرونی تمام شادی ما را از بین ببرد.

خبر خوب این است که شما می توانید اجازه دهید که چیزهای کوچک شما را ناراحت نکند. کنترل ذهن خود را یاد بگیرید.

هر روز ۱۰۰ ها دلیل وجود دارد تا بخواهی ناراحت شوی و احساس خوب خود را از دست بدهی. هر انسانی در زندگی اش این چیزها را تجربه می کند، اما مهم این است که نسبت به آنها چطور واکنش نشان دهی.

روی کاری که دیگران انجام می دهند یا حرفی که دیگران در مورد تو می زنند هیچ کنترلی نداری، اما روی اینکه چه عکس العملی نسبت به کار یا حرف های آنها نشان دهی، کنترل کامل داری.  روی رفتار و ذهن و باورها خودت تمرکز کن تا همیشه در هر کجا و هر زمانی بتوانی آن را به طور کامل کنترل کنی.

 روی فرصتها تمرکز کنید!

افراد موفق هر وضعیتی، حتی مشکلات و کمبودها را به چشم موقعیت می‌بینند. مردم عادی در مواجهه با مشکلات فقط سختی‌ها را می‌بینند،
ولی افراد موفق می‌دانند که حل مشکلات یعنی محصولات، خدمات، مشتریان و احتمالا موفقیت‌های مالی جدید. یادتان باشد موفقیت با غلبه بر مشکل و چالش به دست‌ می‌آید. بنابراین نمی‌توان بدون مواجهه با مشکلات و سختی‌ها موفق شد.

 

برای شروع یک کسب و کار هم سعی کنید با برنامه ریزی و انگیزه کارتان را شروع کنید تا در کمال تمرکز، بهترین گامها را بردارید و با باور مثبت، اتفاقات خوب را جذب کنید.

وقتی در اوج مشکلات مالی خودت را ثروتمند و شایسته داشتن پول و ثروت میدانی، که من در این لحظه نیز ثروتمند هستم زیرا چیزهایی در زندگی دارم که قابل ارزش گذاری نیستند.

 

می خواهیم بدانید که برای جذب ثروت ابتدا باید احساس مالک بودن و تمرکز بر فراوانی و کوچکترین نعمت های زندگیتان را یاد بگیرید،پس بر روی افزایش تمرکز کار کنید تا به وضوح شاهد موفقیت خود در زمینه های مختلف باشید.