نکات مهم در مورد افزایش درآمد

افزایش درآمد

هر کسب و کاری میخواهد افزایش درامد داشته باشد و به دنبال راه کارهایی هستند که برند و کارشان مطرح شود و به درآمد بالایی برسند. اما تجربه کردن این کار نیاز به درایت و انجام راه کارهایی دارد که در این مقاله به گزینه ای از آن اشاره میکنیم:

 

علایق خود را دنبال کنید

مردم عادی بر این باور هستند که ثروتمندان تمام روز را کار می‌ کنند، اما واقعیت این است که ثروتمندان به آنچه عشق می ‌ورزند مشغول هستند با این تفاوت که یافته‌ اند چطور بابت انجامش درآمد کسب کنند.

اگر کاری را که دوست دارید انجام دهید مراحل رسیدن به موفقیت برای شما آسان می‌شود. یعنی شما با لذت و انگیزه به دنبال هدفتان میروید و مدام تلاش میکنید تا همه جوانب کاری که دوست دارید را یاد بگیرید در عین حال در حال رشد و پیشرفت کاری هم هستید. بدون اینکه کسی شما را وادار به یادگیری یا انجام کاری کند.

به جای آنکه زمان خود را برای یافتن شغلی با درآمد بالا سپری کنید بر روی این موضوع تمرکز کنید که چقدر توانایی انجامش را دارید و می‌توانید در آن کار پیشرفت کنید. زمانی که چنین شغلی را یافتید با تمام وجود تلاش کنید تا بتوانید در زمینه شغلیتان به یکی از بهترین‌ها تبدیل شوید. اینگونه است که می‌توانید ثروت زیادی نیز کسب کنید.

کسب و کار خود را آنلاین کنید

اگر در این دوره که در طول روز هزاران نفر کالا و خدمات، کسب و کار آنلاین ندارید. بدانید به زودی کسب و کارتان منهدم میشود و عدو ورودتان به عرصه کار آنلاین بزرگترین و مهمترین نقطه ضعف شما هست.

شما باید براساس نیاز مشتری کار کنید. امروزه مشتریان بخاطر صرفه جویی در وقت و هزینه هایشان به دنبال خرید اینترنتی هستند و اگر شما این گزینه را ندارید از رقبا عقب خواهید ماند.

کسب و کار آنلاین

توجه به سطح قدرت خرید همه مشتریان

سبد محصولات خود را متنوع کنید و کالا و خدمات ارزان تر نیز در آن بگنجانید. مثلاً اگر صاحب یک سوپرمارکت هستید، ماکارونی های ارزان تری هم بیاورید، یا اگر مدرس دوره های موفقیت هستید و قیمت دوره هایتان بالا هست میتوانید دوره ها را به سرفصلهای کوچکتر تقسیم کنیو قیمت کمتری برایش تعیین کنید.

اگر مشاور هستید می توانید در کنار مشاوره های مرسوم یک ساعته ، مشاوره های محدود 20 دقیقه ای با قیمت پایین را هم بگنجانید.

 

بدیهی است که در هر کسب و کاری معنای ارزان و گران متفاوت است. اگر شما فروشنده ساعت های لوکس هستید ممکن  است با آوردن ساعت های 5 میلیون تومانی در کنار ساعت های موجود 20 – 10 میلیون تومانی، بتوانید بخشی از مشتریان قبلی را حفظ کنید ولی در یک ساندویچی با گنجاندن فلافل ارزان قیمت در کنار همبرگرها، به حفظ مشتری فکر کنید

 

 

کاهش کیفیت همراه با کاهش قیمت ممنوع

هرگز در دام این که با کاهش کیفیت از قیمت ها بکاهید نیفتید. این کار آسیب جدی به برند و کسب و کارتان میزند و حتی اگر بتوانید از دوران رکود نیز زنده بیرون بیایید، دیگر اعتمادی به شما وجود نخواهد داشت

 

 

تولید محتوا بهترین راه افزایش درآمد

در هر کسب و کاری که هستید با تولید محتوا مخاطبین و مشتریان خود را افزایش دهید. مثلا اگر شغلتان لباس فروشی هست گاهی در پیج کاریتان میتوانید مطلب در مورذ ست کردن رنگها با همدیگر و یا اینکه افراد با اندام های مختلف چه مدل لباسهایی را بپوشند که زیباتر جلوه کنند را بگذارید.

در واقع به مشتری خود اطلاعات رایگانی میدهید که او را ترغیب به خرید میکند.

 

از ابزارهای مناسب استفاده کنید

شاید فکر کنید مفاهیمی مانند گردش پول نقد (Cash flow) را می‌دانید ولی مانند بسیاری از افراد صرفا پس از دریافت حقوق، باقیمانده چیزی که خرج کرده‌اید را در حساب خود نگهداری می‌کنید.

این روش درستی برای برخورد با پول نیست. از اپلیکیشننهای حسابداری شخصی برای ثبت مخارج، هزینه‌ ها و درآمدها استفاده کنید تا دقیقا بدانید چه پولی کجا صرف شده است و درآمد و هزینه‌ ها نسبت به گذشته چه تفاوتی کرده‌ اند.

اگر نتوانید پولتان را به خوبی مدیریت کنید، این عادت منفی همیشه در شما باقی خواهد ماند. اپلیکیشنها‌ی موبایلی که بصورت خودکار پیامک واریز و برداشت را می‌خوانند روی گوشی خود نصب کنید. به این ترتیب حتی زحمت وارد کردن اعداد را نخواهید داشت و فقط باید دسته‌بندی و شرح مناسب را برای آن تراکنش قرار دهید.

وقتی مدتی از این اپلیکیشن‌ها‌ استفاده کنید و گزارش مخارج و درآمد را ببینید، به درک درستی از وضعیت مالی‌ تان خواهید رسید. متوجه می ‌شوید کجا دارید بیش از حد خرج می‌کنید و مدیریت آن هزینه‌ ها ساده‌تر خواهد بود