منظور از پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی چیست؟ جستجو کنندگان بیشتر دنبال چه کلماتی هستند؟ در این مقاله آموزشی جامع سئو به همه این سوالات پاسخ داده شده است.

پیدا کردن کلمه کلیدی یکی از اصول مهم در هر استراتژی سئو می‌باشد و پیدا کردن آن باعث می‌شود با برنامه بهتری محتوای خود را پیاده‌سازی کنید. در این مقاله با به توضیح کامل کلمه کلیدی و نحوه‌ی پیدا کردن آن خواهیم پرداخت.

تحقیقات کلمه کلیدی به منظور پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

 

درک کنید که مخاطبان شما چه چیزی را می‌خواهند پیدا کنند.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی در نحوی فهمیدن هر چه بهتر هدف بازار است و اینکه بفهمید کاربران چگونه برای محصولات، سرویس و محتوای شما جستجو می کنند، نهفته است.

تحقیقات در مورد کلمات کلیدی اطلاعات جستجوی خاصی را برای شما فراهم می کند که می توانید به سوال هایی مانند سوالات زیر پاسخ بدهید.

Modireideal Marketing مردم چه چیزی را جستجو می کنند؟

Modireideal Marketing چند نفر آن را جستجو می کند؟

Modireideal Marketing در چه قالبی(فرمت) آن را می خواهند؟

 

چرا پیدا کردن کلمه کلیدی اهمیت دارد؟

پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب، یک شروع عالی برای بهینه‌سازی یک سایت است چراکه مشخص می‌کند مخاطبان هدف از چه عباراتی برای جستجو استفاده می‌کنند. پیدا کردن کلمات نامناسب و ایجاد یک لیست کم ارزش، باعث می‌شود ترافیکی به سایت شما وارد نشود.

به‌ عنوان مثال ممکن است شما برای نام‌گذاری محصولاتتان از کلمات خاص استفاده کنید. این می‌تواند یک تصمیم بازاریابی هوشمندانه باشد چراکه مخاطبانتان راحت‌تر نام محصول شما را به خاطر می‌سپارند. اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر سایتتان را بر اساس آن کلمات خاص بهینه‌سازی کنید در نهایت برای آن کلمات رتبه‌ی خوبی می‌گیرید اما ممکن است ترافیک زیادی برای سایت شما ایجاد نکند زیرا کاربران زیادی آن عبارات خاص را جستجو نمی‌کنند.(سایت همیاروردپرس)

 

بررسی میزان جستجو کلمه کلیدی

هرچه میزان جستجو کلمه، کلمات کلیدی بیشتر باشد زمان و کار بیشتری برای دست یابی به رتبه بالا در موتورهای جستجو لازم است، که از طرفی به آن سختی کلمه کلیدی گفته می شود.

در واقع هرچه مقدار جستجو و حجم آن بالاتر باشد نیاز به تلاش و زحمت بیشتری برای دست یابی به رتبه و جایگاه بالاتر لازم است. هرگز سراغ استفاده از کلمات کلیدی با حجم پایین جستجو نروید، چون ممکن است هیچ کاربری وارد سایتتان نشود و این مسئله ریسک بالایی دارد.

بهترین و درست ترین کار انتخاب کلمات کلیدی با حجم سرچ بالا می باشد که در آن ها رقابت کمتر است. که از این روش می توانید جایگاه خوبی در نتایج جستجو پیدا کرده که به آن سئو کلمه کلیدی یا Long tail گفته می شود.

 

کشف کلمات کلیدی

ممکن است تعدادی کلمات کلیدی در ذهن داشته باشید که می خواهید در سایت خود برای آن ها رنکی دریافت کنید. کلماتی مانند محصولات، خدمات یا موضع هایی که سایت شما به آن مربوط است، خوب برای شروع از همین ها اطلاعات استفاده می کنیم، شما می توانید از ابزار های رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی نیز استفاده کنید.

 

تحقیق‌کردن برای کلمه کلیدی به شما کمک می‌کند به سؤالات زیر پاسخ دهید:

    • کاربران در جستجوی چه هستند و برای جستجو از چه عباراتی استفاده می‌کنند؟
    • چه تعداد کاربران در جستجوی آن محتوا هستند؟
    • چه انتظاراتی از جستجوی آن عبارات دارند؟
    • آن‌ها ترجیح می‌دهند اطلاعات در قالب چه فرمتی باشد؟

 

از ابزارهای خوب برای پیدا کردن کلمه کلیدی استفاده کنید

تجزیه‌وتحلیل سایت‌های رقبا می‌تواند به‌اندازه‌ی کافی ایده برای لیست کلمات کلیدی شما تأمین کند اما اگر جزء رهبران و شرکت‌های اصلی آن حوزه‌ی کاری هستید تنها تجزیه‌وتحلیل رقبا کافی نیست و باید کلمات کلیدی‌ای پیدا کنید که هیچ‌کدام از رقبا بر روی آن کار نکرده‌اند. بدین منظور می‌توانید از ابزارهای مختلفی که برای پیدا کردن کلمات کلیدی ارائه شده است بهره ببرید.

 

استفاده از پیشنهادات گوگل

گوگل همواره به دنبال نمایش مفیدترین نتایج و هدایت شما به آن صفحات است و سعی می کنند کلمات پرتکرار و متداول را به شما پیشنهاد دهد. وقتی عبارتی به یکی از پیشنهادات گوگل بدل می شود، می توانیم به ارزش آن پی ببریم و نتیجه بگیریم که افراد زیادی به دنبال جست و جوی آن هستند.

پیشنهادات گوگل یکی از بهترین منابعی است که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی ارزشمند از آن استفاده کنید. کافیست کلمه‌ی اصلی خودتان را در کادر جست و جو تایپ کرده و منتظر پیشنهادات بمانید.

 

 

حجم جستجو(Search Volume)

این معیار درواقع میزان علاقه‌مندی کاربران برای جستجوی یک کلمه کلیدی را نشان می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر،  تعداد دفعاتی که کاربران در سراسر جهان (یا یک منطقه خاص) این کلمه را در گوگل جستجو می‌کنند. برندهای بزرگ اغلب جزو 10 نتیجه اول در کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا هستند. و به‌طورمعمول هرچه حجم جستجو بیشتر باشد رقابت سخت‌تر است و نیاز به تلاش بیشتر برای کسب رتبه‌ی خوب می‌باشد. در همچین حالتی گاهی بهتر است از عبارات کلیدی طولانی و خاص استفاده کنید که کسب رتبه‌ی بالا برای آن‌ها راحت‌تر می‌باشد. در سئو به آن‌ها Long tail keyword گفته می‌شود.

 

جست و جوهای مرتبط گوگل

است در عبارت های پیشنهادی گوگل به محض تایپ کردن یک کلمه یا جمله روی صفحه نقش می بندند، اما جست و جوهای مرتبط بعد از اینکه دکمه‌ی اینتر را فشار دادید، درست در انتهای اولین صفحه‌ی جست و جو و پایین آخرین نتیجه به نمایش درمی آیند.

 

جست و جوهای مرتبط گوگل در پیدا کردن کلمه کلیدی

استفاده از ابزارهای متفاوت در یافتن کلمات کلیدی

برای تحلیل کلمات و یافتن پیشنهادات جدید، ضروری است که از ابزارهای این حوزه استفاده کنید. پیشنهاد ما بکار بستن همزمان چندین ابزار و مرجع مختلف، مقایسه‌ی نتایج آن و در نهایت انتخاب نهایی است. چرا که هر کدام از این ابزارها، بخشی از آمار را در اختیار دارند و تحلیل شان ممکن است نسبت به توان و جامعه کاربران، دچار محدودیت هایی باشد.

 

بررسی گزارش تبلیغات

اگر کمیپن تبلیغات کلیکی (PPC) در گوگل ادز دارید، گزارش های آن از نرخ کلیک و عبارات ارجاع شده بهترین و قابل استناد ترین مرجع برای مشاهده وضعیت تان خواهند بود. گوگل ادز اطلاعات به مراتب دقیقی تری نسبت به گوگل آنالیتیکس و دیگر آمارگیرها به شما ارائه می کند و خواهد گفت کاربران نسبت به چه عبارت هایی رغبت بیشتری نشان داده اند و کدام کلمات، کلمات کلیدی و ارزشمندی به حساب می آیند.

از تعداد کلیک های هر کدام از مواردی که برای تبلیغات درنظر گرفته اید، می توانید در انتخاب تیتر ها و توضیحات مطالب هم استفاده کنید و سئوی ارگانیک خود را بهبود ببخشید.

 

موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.