چرا باید تبلیغات و بازاریابی انجام بدیم؟

تبلیغات

اکثر مردم گمان می کنند که هزینه هایی که برای تبلیغ برند خود می پردازند یک حرکت کم سود و بی معنی است و در واقع پول خود را هدر داده اند اما باید گفت که این نوع طرز تفکر کاملا اشتباه است.

چرا تبلیغات؟

به طور کلی تبلیغات موثر بر ضمیر ناخودآگاه مخاطب اثر میگذارد و همین تاثیرات آرام و غیر مستقیم میتواند بعد از مدتی تاثیر گذار باشد و یک فروشگاه یا برندی را به سود دهی برساند. تبلیغات را میتوان به عنوان بازوی اصلی فروش و توسعه بازار دانست.

بسیاری از مدیران تبلیغات خود را متوقف میکنند و میگویند ما مشتری های ثابت خودمان را داریم اما از عواقب توقف تبلیغات بی اطلاع هستند زیرا با توقف تبلیغات سعی در کاهش هزینه های خود دارند ولی چیزی که از چشم این مدیران پنهان مانده این است که توقف تبلیغات مانند بیماری آرام آرام نتیجه نهایی خود را آشکار میکند.

توقف در تبلیغات منجر میشود تا مشتریان و مخاطبین رفته رفته برند خود را فراموش کنند زیرا با فضای تبلیغاتی گسترده ای در سطح محیط یا فضای مجازی رو به رو هستند و با محصولات و برند جدید با کیفیت خوب مواجه میشوند و انتخاب خود را تغییر میدهند.

 

هدف و مزایای تبلیغات چیست؟

ممکن است یک کمپانی پیش بینی کند که اگر تبلیغات را متوقف کند و تا مدتی فروش در همان سطح پیشین باقی بماند، این توقف تبلیغاتی می تواند کمکی به اقتصاد کمپانی باشد و به همین دلیل می تواند یک تصمیم وسوسه انگیز برای مدیران آن شرکت به حساب بیاید.

اما آیا تا کِی اوضاع به همین منوال پیش خواهد رفت؟ سوالی که در این مرحله پیش می آید این است که توقف تبلیغات تا چه زمانی می تواند تصمیمی درست باشد و نیز اینکه آیا قطع این تبلیغات تبعاتی را برای شرکت به همراه خواهد داشت؟

بدون شک کاهش بودجه تبلیغات موجب کاهش فروش و عقب ماندن از رقبا می شود! این اتفاق دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد!

بسیاری از مدیران اطلاع چندانی از عواقب توقف تبلیغات خود ندارند، چون فکر می کنند آن ها مشتریان ثابت خود را به دست آورده اند و از طرف دیگر می توانند با توقف تبلیغات به کاهش هزینه های خود کمک کنند. آنچه از نظر این مدیران پنهان مانده این است که توقف تبلیغات مانند بیماری های مرموز آرام آرام نتایج خود را بروز خواهد داد.

توقف تبلیغات باعث می شود آرام آرام مشتریان برند شما نظر را فراموش کرده و به سمت کالاهایی بروند که هر روز در سطح شهر با تبلیغات آن ها مواجه خواهند بود، چرا که تبلیغات این باور را به مشتری می دهد که او می تواند با یک برند جدید، یک اتفاق جدید را در زندگی تجربه نماید و چه بسا در این راه متوجه شود برند تازه ای که با آن آشنا شده است از کیفیتی مطلوب برخوردار است و همین باعث شود کم کم برندهای پیشین را از خاطر ببرد.

اینجاست که شرکتِ شکست خورده تصمیم می گیرد با از سر گیریِ تبلیغات، بار دیگر خود را در میان مشتریان خود به نمایش بگذارد که البته گاهی برای جبران این ضربه ی مهلک باید بسیار وقت و هزینه بیشتری را بگذارد و گاهی هم برای برگشت به جایگاه قبلی خود بسیار دیر است و ممکن است برای پیدا کردن جایگاه دوباره شرکت به چندین برابر سرمایه خود میرسند.

 

گاهی صاحبان مشاغل و کسب و کارها، هزینه های زیادی میکنند ولی به هزینه برای تبلیغات که میرسد میگویند هزینه اش زیاده چون احتمال میدهند که تبلیغات شان جواب ندهد و تاثیری در فروش شان نداشته باشد.

اولا باید بدانند در فرایند فروش مثلا در اینستاگرام ابتدا باید ماه ها تولید محتوا داشته باشید که مشتری جذب بشه و بعد بحث اعتمادسازی پیش میاد بعد باید محصول بزارید و بعد منتظر بمونید که مشتری محصول شما را میخواهد یا نه. تبلیغات، این فرآبند را سرعت میبخشد.

دوما باید تمام تلاش خود را بکنند که از نظر زمانی و مکانی، بهترین را انتخاب کنند و بهترین روش تبلیغ را برای محصول خود برگزینند.

نکته بسیار مهم این است که تبلیغ نکردن خیلی بهتر از تبلیغ بد کردن است!

بسیاری از برندها، میلیون ها دلار هزینه تبلیغات می کنند، اما این تبلیغات به علت بد طراحی شدن، شعارهای بد و عدم داشتن پیام مناسب، ضد تبلیغ هم بوده اند!

تیتر اصلی یکی از مهم ترین عناصر تبلیغات چه در تبلیغات رسانه ای و چه چاپی است. اگر تیتر شما و پیام اصلی تبلیغ شما، جذاب باشد، ۸۰ درصد مسیر را طی کرده اید.

 

تبلیغات اثربخش چه ویژگی‌هایی دارند؟

امروزه تنوع در محصولات باعث شده که رقابت بین تولیدکنندگان زیاد شود. در واقع برندی فروش بیشتری خواهد داشت که تبلیغ بهتری داشته باشد. تبلیغی که حس خوب به مشتری القا کند و این مفهوم را برساند که استفاده از آن بیشتر به نفع مشتری هست نه فروشنده.

 

️به‌عنوان صاحب کسب و کار، باید بتوانید تبلیغاتی را خلق کنید که تا سالیان سال در ذهن مشتریان باقی بماند. به گونه ای که در میان برندهای موجود، برند شما را برگزینند.

تبلیغات موثر

 

از جمله ویژگی‌های یک تبلیغ اثربخش عبارت است از:

تبلیغات باید از استراتژی درست نشات بگیرند.

محتوای تبلیغات باید حرف مردم را بزند.

تبلیغ باید اقناع کننده باشد.

دقت کنید، تبلیغات شما یک اثر هنری نیست.

در تبلیغات‌تان متفاوت باشید.

تبلیغات انواع مختفی دارد مانند تبلیغات چریکی، تبلیغات چاپی، تبلیغات آتلاین که شامل تبلیغات در تلگرام،اینستاگرام،سایتها و گوگل ادز میشود.

 

اگر در مورد تبلیغات درگوگل که خیلی هم بازخورد مثبت دارد، تمایل دارید بیشتر بدانید این  مقاله رو بهتون پیشنهاد میدم.

تبلیغات در گوگل ادز

 

تبلیغات آنلاین برای چه کسانی مفید است ؟

1. اگر تازه کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و نیاز به مشتری دارید .

2. اگر مدتی از راه اندازی کسب و کار شما می گذرد ولی به اندازه کافی مشتری ندارید .

3. اگر وقت , زمان و انرژی کافی برای تبلیغات به شیوه سنتی ندارید ( همانطور که میدانید بعنوان مثال برای انجام یک تبلیغ در تلویزیون و یا رادیو و یا حتی چاپ بنرهای تبلیغاتی و تراکت شما می بایست وقت و انرژی لازم برای اینکار داشته باشید چراکه تبلیغات به شیوه سنتی پروسه ایی زمانبر است و این دقیقاٌ برعکس تبلیغات آنلاین می باشد که شما می توانید بدون صرف زمان و انرژی زیاد و تنها در عرض چند ساعت تبلیغ خود را در معرض دید صدها هزار و حتی میلیون ها نفر قرار دهید. )

4. اگر بودجه کافی در اختیار ندارید , چراکه تبلیغات به واسطه اینترنت به مراتب ارزانتر از تبلیغات به شیوهای سنتی است ( به این دلیل که شما به عنوان مثال برای چاپ تراکت هزینه هایی برای چاپ و توزیع خواهید داشت که در فضای اینترنت این هزینه ها را ندارید . )

5. اگر به دنبال برند سازی هستید و می خواهید افراد را با محصول , خدمات , سازمان و یا خدمتی که ارائه می دهید آشنا کنید .

6. اگر بدنبال پیشی گرفتن از رقبای خود هستید .

7. اگر وب سایتی دارید و بدنبال جذب بازدید کننده و بالا بردن SEO سایت خود هستید .

8. اگر بدنبال مشتریان جدیدی میگردید و می خواهید فروشتان را از آن چیزی که در حال حاضر است افزایش دهید .

اگر بدنبال این هستید که سریعتر به نتیجه برسید , ( بعنوان مثال اگر بخواهید بروشور تهیه کنید، مجبورید قبل از اینکه بفهمید این برنامه تبلیغی مفید است یا نه، آن را چاپ و توزیع کنید. پاسخ مثبت یا منفی به تبلیغات اینترنتی خیلی سریع تر مشخص می شود. )